Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Incert.

#8

Ierta-ti-mi intarzierea colosala ! Am avut foarte multa treaba, dar uita-ti nextul. Nu am avut timp sa-l corectez deci vor fii greseli. Lectura placuta si de cum cred ca voi posta in fiecare saptamana cate ceva. >:D< Lectura placuta !


Partea a doua.

Stateam amandoi pe marginea patului, tacuti, stanjeniti de cele intamplate. Inca ma gandeam la un motiv concret pt care nu am reactionat in niciun fel atunci cand m-a sarutat, dar nu puteam gasi unul.
Blondul s-a ridicat, indreptandu-se spre baie, insa s-a oprit. I-am privit fiecare miscare, ficare muschi contractandu-se, fiind rosie in obraji. Era inca in boxeri si arata bine, fermecator. Prin geam, razele Soarelui ii faceau parul sa para auriu si ochii cu mult mai stralucitori decat era normal, eram atenta la fiecare detaliu, ceea ce nu se mai intamplase. Chipul angelic cu piele alba, fara imperfectiuni, doar cu cativa pistrui adorabili pe nas si obraji, parul lung, asezat putin neglijent, ochii mari de catel, albastrii, corpul bine cladit, atletic si bine conturat, inaltandu-i-se mandru cu mult peste cei 160 de cm ai mei, zambetul strengaresc si mai mereu cu subinteles... Brusc Seth era ca un nou univers pentru mine, fascinant si pe care trebuia sa-l descopar neaparat.
S-a intors fulgerator spre mine si, cu un genunchi intre picioarele mele, o mana de a sa tinandu-mi incheieturile deasupra capului, iar cu cealalta sprijinindu-se de pat, s-a asezat peste mine culcandu-ma pe spate.
Distanta dintre buzele noastre era milimetrica, ii simteam respiratia si suvitele moi atingandu-mi chipul. Inima imi batea mai tare cu fiecare secunda in care el era deasupra mea, gata sa ma sarute.
Asteaptam sa o faca, l-as fi lasat, voiam sa o faca, tanjeam dupa buzele lui din nou.
- Fa-o, Seth...
Si... o facuse, imi cuprinse buzele intr-un sarut dulce, timid la inceput ce s-a transformat in unul pasional si adanc, plin de sentimente. Ma facuse sa vibrez cu un sarut, un simplu sarut. Tremuram sub el, iar inina imi batea mai repede cu fiecare secunda in plus.
Voiam sa-l cunosc mai bine si incepusem cu dreptul, cunoscandu-i gura, modul de a saruta, si o facea bine.
Dupa doua minute ce mi se parusera doua ore am rupt sarutul, desi mai voiam din nou, si din nou, si din nou...
- Olivia, iarta-ma... Nu stiu ce m-a apucat. Pur si simplu... Lasa-o balta.
S-a ridicat si a tasnit spre baie, tranind usa de perete si apoi inchizand-o cu aceiasi forta. Am ramas intinsa, putin socata. Ma imtisem bine, prea bine. Inauntrul meu inflorea un nou sentiment fata de Seth, cu mult peste cel de prietenie. Un sentiment revigorant, nou, interesant ce nu-l mai simtisem fata de nimeni pana acum si ce ma facea sa ma simt protejata, ca si cum nimeni si nimic nu m-ar mai fii putut atinge.
Si atunci sentinta ma lovit in fata mai puternic decat vantul aspru de iarna. Il placeam pe Seth mai mult ca niciodata, ca pe un iubit, ca pe o persoana ce voiam sa o am aproape in fiecare secunda a vietii mele. Voiam sa fiu cu el, sa il simt, sa ii simt buzele, gustul, mirosul. Sa il vad in fiecare zi ca astazi.
Ridicandu-ma usor, m-am indreptat cu pasi repezi spre usa baii. " Voi bate, va iesii, ii voi spune ceea ce simt pentru el si totul va fi bine. " gandeam, incurajandu-ma singura. Am ridicat pumnul, gata sa bat, dar ceva m-a oprea. Joe, era la mijloc. Ma iubea, eram de atata timp impreuna si nu il puteam insela, nu merita.
Trebuia sa o terminam inainte de toate, chiar daca insemna dovada maxima de egoism din partea mea.
Am scos mobilul din buzunarul pantalonilor apelandu-l. Tonul se auzii de trei ori dupa care am auzit un " Alo. " adormit. Deabea se trezise.
- Da, Ollie ? spuse cascand.
- Joe, voiam doar sa-ti spun ca...
- Olivia, s-a intamplat ceva ?
-Nu, eu doar tin la tine, Joe. Acum, culca-te la loc.
- Oooh, si eu tin la tine, iubito. Mult. Te sun cand ma dezmeticesc.
-Ok.
Apoi inchise. Nu puteam sa o fac ! Lacrimile isi faceau paritia din nou... Aceleasi brate calde, acelasi el pe care voiam sa il am langa bine din ce in ce mai mult.
Ce se poate intampla ?! ^.^
Love me baby !
Love youuuuu ! >.<
Incert ! >.<

Blogul pisicii.



Răspunsuri în acest subiect
Incert. - de Alexandra Miau - 12-04-2012, 09:39 AM
RE: Incert. - de Gabi Miau - 12-04-2012, 10:09 AM
RE: Incert. - de AlerimxD - 12-04-2012, 03:43 PM
RE: Incert. - de Erdna - 12-04-2012, 09:42 PM
RE: Incert. - de CyBeR - 12-04-2012, 09:48 PM
RE: Incert. - de Alexandra Miau - 22-04-2012, 05:06 PM
RE: Incert. - de Erdna - 22-04-2012, 06:10 PM
RE: Incert. - de Alexandra Miau - 25-06-2012, 12:53 PM
RE: Incert. - de Erdna - 27-06-2012, 03:36 PM
RE: Incert. - de Alexandra Miau - 29-06-2012, 07:31 AM
RE: Incert. - de Fata cu par de foc - 30-06-2012, 07:55 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)