Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Incert.

#6
Uite-ma cu primul capitol. Sper sa va placa, eu am incercat sa tin cont de sfaturile voastre.
Lectura placuta.




Partea intai.

Oare cat era ceasul ? Probabil destul de mult deoarece Soarele imi mangaia chipul albicios cu cativa pistrui maronii pe nas si obraji. Eram cufundata cu totul in salteau moale si asternuturile liliachii cu miros de lavanda, nu-mi venea sa ma mai dau jos de acolo vreodata.
Totusi m-am ridicat in sezut intinzandu-ma si mi-am deschis ochii de un albastru abisal, senin. Lumina puternica a Soarelui m-a orbit la propriu inca din primele secunde, urma sa fie o zi calduroasa, buna de iesit afara.
Buna idee ! M-am intins spre noptiera din lemn de stejar de langa pat , am luat mobilul si am cautat un anumit numar. Il gasisem rapid fiind singurul Seth din agenda. Era frumos afara, numai bine sa iesim in parc cu rolele sau bike-ul. Am vrut sa apas butonul verde, dar parca mai bine ii faceam o vizita. De ca sa nu ma misc cand el statea la doar cateva case de mine ? Doua mai exact.

Zis si facut ! Am facut bine - cunoscutul meu dus rapid de zece minute. Am iesit in prosop si cu paru-mi rosu si lung pana la fese cazandu-mi ud pe spate, pielea imi mirosea a vanilie. Inca zece minute mi-a luat sa-mi usuc parul, apoi m-am imbracat cu o pereche de jeansi scurti, albastru deschis, un tricou oversize turcoaz cu o inimioara neagra pe spate si bineinteles, pe dedesupt, lenjerie.
M-am intors in baie si m-am spalat pe dinti, uitasem. Dupa ce am coborat rapid scarile la parter, in holul de la intrare si m-am privit in oglinda. Era bine. M-am incaltat cu o pereche de tenesi negrii, am incuiat cheia si am plecat.

Asteptam cu nerabdare sa-mi vad prietenul, cel mai bun prieten. Calcam apasat, hotarat, voiam sa ajung mai repede.

Am batut de doua ori la usa. Inca o data si nimic. L-am sunat si nu raspundea asa ca, convinsa ca nu se va supara deoarece o mai facusem si inainte, am intrat. Nu era la bucatarie, nici in sufragerie. Cel mai probabil inca dormea, asa facea in vacante, dormea pana tarziu. Am urcat scarile pana in fata dormitorului sau. Pe usa maronie scria cu litere mari, verzi : " Back off ! " Am chicotit usor si am bagat capul in camera, intr-adevar dormea.
Am mai facut cativa pasi pana ce am ajuns langa patul sau. Dormea asa de frumos. Lumina ii pica angelic pe chipul alb, iar parul blond natural era absolut magnific. Era imbracat doar cu o pereche de boxeri albi, asezat pe burta, cu cearceaful facut ghem langa el, in timp ce Lophi dormea torcand pe spatele sau. M-am inrosit, nestiind de ce si el s-a foit putin. Am mers pana in fata lui si m-am asezat pe vine.
- Mmmm... ingana miscandu-si mana si dand-o la o parte din fata chipului.
Mi-am pus palma mica peste degetele lui lungi de pianist si l-am sarutat usor pe obraz. Mi-a strans incet mana si m-a tras inapoi spre el, motaia inca. S-a intors pe o parte si cealalta mana si-a pus-o pe gatul meu tragandu-ma mai aproape de el. Imi marisem considerabil ochii. Ce naiba facea ? Si uite-mi raspunsul. Si-a unit buzele cu ale mele intru-un sarut apasat si paraca nu mai voia sa-mi dea drumul.

Inima a inceput sa-mi bata de n ori mai repede, eram mai rosie decat un rac. Ma blocasem pur si simplu, nu stiam ce sa fac. Ar fii trebuit sa reactionez cumva, sa-l plesnesc, orice, dar nu puteam !
-Neata ! spuse trantindu-se inapoi in pat si dandu-mi drumu'.
-Seth... am soptit incercand sa-mi revin din soc.
A deschis brusc ochii ridicandu-se in capul oaselor.
- Olivia ! Eu... Umm... Eu... Ce faci aici ?! spuse scarpinandu-se in cap.
Obrajii sai prinsera o usoara nuanta de roz. Dar nu se compara cu roseata mea.
-Um... Am venit sa-ti fac o vizita... Si sa te chem afara.
Am zambit.
-Da, sigur ! Mergem ! spuse vizibil incurcat de situatie.
S-a ridicat din pat si mi-a intins mana. Un fior ciudat mi-a strabatut corpul atunci cand ne-am atins, inima a inceput sa-mi bata din nou. Ce se intampla cu mine? Cu noi? M-am ridicat si eu si mi-am acoperit fata cu palmele imediat ce m-am vazut in picioare. Ma simteam stanjenita. Nu-l mai vazusem niciodata aproape dezvracat.
-Olivia, ce este ?
-Nu stiu ! am strigat.
Stand cu el, asa, la el in camera, doar noi... Simteam un sentiment ciudat ca si cum l-as fi inselat pe Joe, chiar daca era cel mai bun prieten al meu. Si daca asta si faceam ?

Lacrimile au inceput sa-mi intepe ochii. Plangeam. Uram sa plang in fata altor persoane, cu toate ca Seth ma cunostea atat de bine incat sa stie ca nu sunt fata dura de la liceu.
" Nu ! Nu ! Te rog nu plange ! " imi repetam in gand. Dar degeaba, deja o faceam.
-Iarta-ma... Nu stiu ce facem... imi spuse si ma lua in brate.
Mainile lui lungi ma inconjurau cu totul. Era cald, tresarisem.
Ce se poate intampla ?! ^.^
Love me baby !
Love youuuuu ! >.<
Incert ! >.<

Blogul pisicii.



Răspunsuri în acest subiect
Incert. - de Alexandra Miau - 12-04-2012, 09:39 AM
RE: Incert. - de Gabi Miau - 12-04-2012, 10:09 AM
RE: Incert. - de AlerimxD - 12-04-2012, 03:43 PM
RE: Incert. - de Erdna - 12-04-2012, 09:42 PM
RE: Incert. - de CyBeR - 12-04-2012, 09:48 PM
RE: Incert. - de Alexandra Miau - 22-04-2012, 05:06 PM
RE: Incert. - de Erdna - 22-04-2012, 06:10 PM
RE: Incert. - de Alexandra Miau - 25-06-2012, 12:53 PM
RE: Incert. - de Erdna - 27-06-2012, 03:36 PM
RE: Incert. - de Alexandra Miau - 29-06-2012, 07:31 AM
RE: Incert. - de Fata cu par de foc - 30-06-2012, 07:55 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)