Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Otaku Festival 2012

#41
Concursul de cosplay grup: http://www.youtube.com/playlist?list=PL0...e=view_all
"I decided to always have as much fun as I can. That way, I'll be happy with my life no matter when I die."

#42
Ziua a 2a a fost mai interesanta cel putin din punctul meu de vedere.
Oricum na-m experienta in festivaluri, asta a fost primul otaku si in comparatie cu niji-ul din 2011 (primul fest al meu) intradevar mi sa parut mai slab. Oricum e bine si asa.
Am stat cu urechile ciulite la prezentarile lui Elffi si Calssara,apoi inca putin si concursul de cosplay pe grup. Singurul dubiu la-m avut cu locul 2 dar trecem peste.
Oricum ma-m mirat ca pe la ora 17-18 standurile erau goale sau aproape ( o.O ).
Alte impresii la anu' tot pe timpu asta
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#43
Otaku de anul asta a fost foarte tare! Cea mai buna editie pana acum, desi cam putini participanti la cosplay! Adica multi cosplayeri dar putini au concurat! Curaj oameni, curaj!
Standurile, ce-i drept au fost putine,mai ales la aleea artistului... asa putini artisti mai avem? Preturile au fost ok, cantina a fost binevenita, apa din butoaie cu atat mai mult! (Am pierdut 2 sticle de cola pe drum ... una pentru fiecare zi) Locatia a fost incapatoare... un pic cam prea incapatoare, mai putin Aula (cred ca e mai mica ca sala de la CCS).
Workshopurile, cel putin cel de animatie si paneling manga au fost geniale ... am descoperit destule lucruri noi, am vrut sa merg si la workshopul de ... foam craft? (cred ca asa se numea unde iti faci fluturi pentru casti gen Miku) dar nu am ajuns pentru ca m-am pierdut prin sala de prezentari la concursul de AMV.
Minusul acestei editi pentru mine au fost insignle! Nu am prea gasit ... decat la AM. Iar cea de-a doua ... sa-i zicem nelamurire a mea a fost si inca este: de ce erau atati de multi oameni care nu aveau tangenta cu anime-manga si cultura japoneza? Adica multi din jurul meu (in ziua 2 cel putin) erau pe-acolo doar ca da bine sau sa vada ce fac "ciudatii"! A mai descoperit si altcineva astfel de specimene sau m-am nimerit eu in regiunea 'neagra' a salii?

Anyway a fost fain,m-am distrat si ne vedem la anul! Si la Nijikon...10
[Imagine: Anime_Vector_Signature_by_iNegacion.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Otaku Festival Miauti 5 5.406 05-04-2015, 10:40 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Otaku Festival Miauti 22 14.139 08-06-2014, 08:22 AM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness
  Otaku Festival 2013, 11-12 Mai Reactive 18 13.491 15-05-2013, 06:38 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Otaku Festival 2011- editia a V-a Flaw 97 67.266 26-02-2012, 11:20 PM
Ultimul răspuns: DarkAngeI
  Festival Otaku 2011 Horia K 0 3.613 14-03-2011, 05:09 PM
Ultimul răspuns: Horia K
  Otaku Festival 2010 Flaw 55 48.023 23-05-2010, 12:06 PM
Ultimul răspuns: Flaw


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)