Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intrebari/ Nelamuriri

#61
Am sa-i promit Liei ca am sa ma ocup cam de tot ce trebuie. Momentan intelegem ca nici ea nici DiZ nu se pot ocupa, stiu ca e o perioada destul de stresanta in momentul de fata cu examene si tot felul. Am sa fac un fel de inceput, o lista cu personaje din care sa alegeti, model pentru personaje noi si tot tacamul, insa, intai vreau sa vad daca avem cel putin 6 persoane care se vor tine. Momentan suntem doar 4 doritori, cu mine, daca nu le punem pe Lia/DiZ la socoteala.

Mai astept useri..

P.s: Kankrosase, stiu ca tu te-ai mai ocupat de RPG-uri si vad ca esti doritoare. Daca iti face placere imediat ce rezolvam cu persoanele participante am sa te contactez si o sa lucram impreuna la plot/lista de personaje si alte idei.
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#62
Din pacate, prin astfel de topicuri, doar mozii ce apar, restul userilor ori nu se intereseaza, ori, frate, genul asta de discutii le apar ca fiind invizibile.
Deci lista cu nume vad ca o sa fie luata in calcul. E ok atunci. In orice caz, nu cred ca trebuie puse toate personajele de la A la Z... Pana la urma unele au aparut foarte rar. Cei mai importanti, zic eu.

#63
Mentionez inca de la inceput, nu doresc sa fiu rautacioasa. Este doar parerea mea.
Ma intreb ce se va intampla cand o sa va treziti cu 10 Yuuki? Aveti noroc ca baietii nu-s asa numerosi sa se bata pentru Kaname sau Zero.
Eu sunt de parere ca, daca tot vreti sa urmati un anime, atunci sa folositi unul ce are mai multe caractere feminine.
Trebuie sa recunoastem ca pe zup avem mai multe fete. Si e foarte probabil sa se ajunga la o cearta, gen: Eu vreau sa fiu Yuuki & Ba nu, eu vreau!
[Imagine: 7nION.jpg?1]



#64
Ba nu o sa fie nici o incuractura si nici un fel de cearta. Pana la urma suntem oameni seriosi, de-asta facem un RPG, nu? Plus ca nu Yuki face tot anime-ul. Mai era tipa aia Ryuka. Daca voi vreti in RPG sa fie iubita lui Kaname, iar persoana care`l joaca pe Kaname este de acord, unde mai vezi problema? Povestea se poate schimba, asta nu intelegeti. Si am mentionat deja, puteti veni cu alte personaje, pe care sa le inventati voi. Cat despre lista cu personaje, primul venit, primul serivit. Nu trebuie sa ne suparam pentru asta. Daca un personaj este deja luat de catre cineva, asta este.
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#65
-----> Intrested one here,acum depinde cat de des da lumea pe la rpg, caci din cate vad multe rpg-urile sunt ori inchise ori neterminate etc. (sau ma rog ala care e deschis de sa incurcat lumea in el).
Cu anime-ul na-m nimic la-m urmarit si oricum sfarsitul e aiurea mi-ar placea o continuare cursiva in grup.
Acum astept sa vad cum se desfasoara lucrurile si ma duc sa ma uit la personaje pentru ca am uitat cum il cheama pe baiatu' ala.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#66
Si crezi ca fetele de pe zup ce vor fi interesate de acest rpg vor fi toate personaje feminine? Eu una o sa fiu un personaj masculin. Ar fi bine daca s-ar lua personajele principale prima data, apoi cele secundare. Parca ne vedem cu tot felul de caractere, mai putin Zero, Kaname si Yuuki. xD Heh...

#67
Eu nu ma mai bag. La inceput mi se parea o idee buna si inca mi se pare. Daca totusi va fi aplicata si pentru alte animeuri pe care e posibil sa le fi urmarit eu am sa fiu aici. Vamipre Knight este practic, cel mai lame anime care s-a putut inveventa. Nu vreau sa aduc ofense nimanui dar pe langa opening si ending nu e nimic acolo care sa imi starneasca interesul. Nu am vazut prea multe episoade si nici nu sunt in dispoyitia necesara. Pe parcurs poate am sa ma razgandesc dar cum am spus, nu sunt chiar in apele mele. Succes totusi cu rpgul. Also, legat de ce a spus Eve., e imposibil sa joace o fata rorulul unui baiat? Cred ca nu.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#68
Pai, bun atunci, de-aia avem aici thread-ul asta, ca sa discutam. Ok, in cazul in care nu va place Vampire Knight, haideti sa ne decidem impreuna pentru un alt anime care credeti voi ca merita. Sper doar sa nu fie ceva mai lung de 3 sezoane (60 episoade in medie) ca sa aibe si ceilalti sansa sa-l vizioneze, sa poata participa. Eu n-am altfel cum sa va ajut, daca n-am vazut anime-ul la randul meu. Va astept, in cazul asta, cu propuneri.

Uite, daca nu va place Vampire Knight, ce ziceti de Death Note?! Este unul dintre cele mai cunoascute anime-uri.. Doar zic si eu. Puteti venii cu orice, doar sa se incadreze in cele spuse mai sus.
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#69
Death Note are putine personaje, si la fel, si mai putine feminine. Cu totii vor sari pe Misa, si daca se ia acest caracter, nimeni nu mai vrea nimic... Si or sa ramana decat 3 useri intr-un rpg. Eu tot la Vampire Knight raman. Astept si alte propuneri si o sa ma dau cu parerea.

#70
Si eu tot pentru VampireKnight raman, evident, pentru ca sunt o multime de personaje. Nu trebuie sa fii personajul principal al anime-ului ca sa fii in centrul atentiei in RPG. Asta tine de cat de activi sunteti, de cat de bine va 'manipulati' personajul. Alte idei nu-mi vin. Nana are putine personaje, HellGirl nu prea poate fi jucat.. nu stiu, chiar nu stiu. Va astept cu pareri. Avem timp, ne punem pe treaba cam peste 2 saptamani, sa terminam toti cu scoala, dar pana atunci sa stim ce trebuie sa organizam.
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”




Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)