Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intrebari/ Nelamuriri

#31
Uhm, ok, este bine asa?
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=29241
Nu cred ca trebuie sa facem ditamai istoricul. Eu n-am facut asa pentru ca vreau ca acesta sa se descopere pe parcurs.

Xpt1: Te-ai grabit sa pui povestea la "Lipsiti de libertate". Trebuia sa astepti sa o modificam putin. Dintre toti care participau la RPG eu sunt singura care mai vrea. Lin si crazzy.funny nu mai vor, Daniela, nu stiu. Iar fara Dean (personajul principal masculin) nu facem mare lucru..
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#32
La Lipsiti de Libertate la primul episod? Sau vorbesti despre Scoala Substitutilor?
Daca este vorba de primul episod de la Lipsiti de Libertate, puteti ruga un moderator sa modifice povestea. Sunteti invitatii mei. Important este sa facem RPG-urile active.
Daca este despre Scoala Substitutilor, pai... se poate modifica, apoi putem ruga un moderator sa modifice postul...
Eventual, puteti sa-mi trimiteti sugestiile de modificare, prin PM, iar eu le voi stiliza putin si voi ruga un mod. sa imi modifice postul cu povestea...

Presupun ca ati vrea sa iasa cateva chestii precum ...
- chestia cu atacurile ce se apropie
- povestea cu elevii care dispar pentru o perioada de timp (si pe care o puteti modifica, de-a lungul episoadelor, cu cine-stie-ce poveste)
- dreptul la 5 ani de scoala, dintre care 3 ca elevi si 2 ca ajutor pentru profesori.
- personajele secundare carora le puteti face powerplay
- descrierea imprejurimilor
- restul (povestea originala)
Oricare ar fi requestul de eliminare sau adaugare, va astept PM-urile.


[edit Aly] Nu se mai ocupa el de RPG si nu doresc confuzii
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#33
Ma refer la "Lipsiti de libertate". Ar trebui sa mai schimbam putin povestea, nu stiu, acum cum zice si Bunny. Dar nu-l mai avem pe Dean (personajul principal masculin) si pe nimeni altcineva care participa in trecut, decat eu. Lyn, Theory si Daniela nu au timp sa mai participe.. Si cred ca puteam sa facem povestea putin mai "lunga". Aveam cateva idei noi, ca sa nu fie tocmai copiata. (ma refer la lipsiti de libertate)

@Bunny: am lucrat la "Maine victima poti fi tu", dar nu avem sub-forumuri. Crezi ca se poate rezolva? Am refacut povestea (desigur pe acelasi fir) si mi se pare foarte captivanta. Èši-o las in pm, si-mi raspunzi cand ai timp, ok?

crazzy.funny A scris:"Stai ca nu inteleg. Te-a pus cineva sa deschizi topicul asta sau ai facut-o de capul tau? Inteleg ca m-ai anuntat la profil, dar ai primit ceva aprobare? 23 Membri din cate vezi nu mai sunt... Deci RPG-ul... nu ar mai merge."

Eram sigura ca asa se va intampla. Normal ca nimanui nu-i place sa ii se fure munca.
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#34
Yup, totul e rezolvat. Scoala substitutiilor si Lipsiti de Libertate vor ramane inchise pana la vara, iar lui XPT1 i se revoca dreptul de a mai deschide un RPG. Sunt ingaduitoare si te las sa postezi, stiam ca se va ajunge la asta, dar te-am lasat in pace sa fi tu mai destept.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#35
Am inchis Lupta in Arena si am deschis Maine, victima poti fi tu!

Daca mai e ceva ii ziceti lui Bunny sau mie si daca sunt probleme intre userii vechi si cei noi ii rog pe cei vechi sa vina la mine, nu sa se duca la cei noi.

#36
Puteti, va rog, sa imi modificati acest post, cu acest continut?

Cod:
[b]Nume[/b]: Protocyclus
[b]Prenume[/b]: Saar
[b]Porecla[/b]: Eternity
[b]Categorie[/b]: Demon
[b]Sex[/b]: Masculin
[b]Vârstă[/b]: 259 ani impliniti cu infatisare de 17-18 ani umani

[b]Personalitate[/b]:
Personalitatea sa este influentata si de forma pe care o poarta, insa, in general, acestea sunt datele despre personalitatea sa.
In general, o fire plictisita de tot si toate. Misterul este mai putin misterios decat el si deaceea nu se stiu multe lucruri despre el. Deobicei, acesta este calm, pasnic si ajuta persoanele care ii cer ajutorul sau care au nevoie de el. Insa, toate acestea pana se trece de un anumit prag, cand... demoni din iad sunt mai buni la suflet decat este el. In general, se enerveaza greu, iar ca sa il aduci la acel prag de furie... costa mult timp si energie. Insa, ajuns la acel nivel NIMIC nu ii sta in cale.

[b]Scurt istoric[/b]:
Despre familia acestuia, intregul clan, nu se stiu multe lucruri, dupa ce au fost izgoniti din cauza faptului ca au acceptat in clanul lor si ingeri. Familia sa a fost amintita in cateva momente istorice cheie, urmand ca, acum, acesta sa-si reprezinte familia intr-unul din momentele cheie ale lupei dintre ingeri is demoni.

Facand parte din grupul de reprezentanti ai ingerilor, care au facut acel pact cu regina demonilor, singurul care a avut aceeasi privire taioasa ca si regina demonilor, acesta are misiunea de a se asigura ca demonii ce au dobandit iadul nu vor veni pe pamant.

Despre el nu se stiu multe. Doar faptul ca poate alterna intre 3 forme/corpuri, ca si restul din familia sa si faptul ca acesta cunoaste multe lucruri rele si/sau ascunse, multe secrete, taine si... datorita faptului ca mama sa era demon iar tatal era inger, acesta poate simtii daca o persoana este inger sau demon. Insa, chiar daca simte asta, nu actioneaza pripit, nu se grabeste sa ia decizii sau sa puna etichete ci doar... este mai atent.

De curand, acesta a facut inconjurul lumii, cautand, pe langa demoni puternici ajunsi pe pamant, pentru a-i raporta ingerilor ce protejeaza pamantul, un loc unde traiesc in comun si ingeri si demoni. De oameni nu prea ii pasa, insta stie ca trebuie ca acestia sa aiba grija ca acestia sa nu vada ingeri sau demoni. In cazul in care vre-unul vede ingeri sau demoni, acel om trebuie sa moara cat mai repede.

[b]Poze în formă umană: [url=http://www.sscans.anime.ch/bilder/fanzone/Gallery/spiral/Ayumu05.jpg]1[/url] [url=http://static.zerochan.net/full/07/12/150607.jpg]2[/url]
Poze in alta forma de demon: [url=http://i568.photobucket.com/albums/ss129/DeadlyxXxLover/Decorated%20images/angel-man242.gif]1[/url] [url=http://i153.photobucket.com/albums/s212/Warlawk/Gaming%20Art/Dark_Angel.png]2[/url][/b]

O chestie ce nu o inteleg, este de ce nu punem poze... se sterg repede (mods are working)... La care se mai adauga si faptul ca s-au inchis threadurile unde ne-am inscris, neputand, astfel, sa adaugam descrierea fizica...
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#37
De ce? Eu am cerut sa nu se mai posteze imagini in loc de descriere fizica. Eu le-am sters si i-am zis si lui Free to love acelasi lucru. Nu-ti convine, bbye.

Nu esti in masura sa mai ceri lucruri.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#38
Bun, daca cel care doreste sa iasa din poveste este chiar autorul, cum se procedeaza? Deja prezenta mea nu mai este necesara in RPG. Se gaseste altcinva sa dea indicatii, care, culmea nici nu mai respecta povestea initiala.

Ce vroiam sa spun este faptul ca eu deja nu-mi mai am 'locul' in povestea lor. Ma simt in plus si asta este deranjant pentru mine. Deja demonii se cunosc intre ei, incalca juramantul si, culmea, folosesc magie. Nu vreau sa le stric petrecerea nici sa imi aud cum ca moderez eu RPG-ul. Ii las placerea asta lui Xpt1, care deja si-a insusit voia de 'autor'.

L.E: Postarile facute fara acordul initiatorilor topicului respectiv vor fi sterse la cererea acestuia, fara avertisment. - regula asta s-a dus, de mult.
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#39
Puteai sa imi spui care e de fapt problema cand mi-ai lasat link, din pacate povestea si participantii ma lasa rece deci nu am citit. Am crezut ca te refereai la postul lui Storymaker. De ce i-ai lasat sa continue pur si simplu?

Oricum, am de gand sa ii dau o avertizare frumoasa lui XPT1
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#40
Ce era sa le fac, Bunny? Sa le spun sa inceteze, asa pur si simplu? Mi-ar fi reprosat ca sunt o vipera si ca incerc sa controlez eu totul. Am vorbit si cu Tornado si era de acord cu mine. Am incercat sa ii explic lui xpt1 pe mess, si el imi tot venea cu ideile lui cu magia si sf-ul. Eu am cedat si i-am zis sa ma scuteasca, sa faca el ce vrea.. Eu acum ce pot sa le mai fac? Erau disperati sa posteze si n-am avut de ales.
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)