Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intrebari/ Nelamuriri

#21
xpt1, asteapta sa vedem si ce zice Bunny. Eu zic sa nu o complicam prea tare. Altfel nu participa nimeni. Legat de ce ai zis, ma refeream la topicul de Story (nu Actiunea)! Nu-mi mai amintesc decat de tipul ala Dante, dar nu mai stiu partea cu biciuitorii si etc. In arhiva nu apare. Este posibil sa fi fost sters complet?

L.E.: Am gasit ce-mi trebuia. O sa lucrez mai tarziu putin la ea. Xpt1 daca vrei sa colaboram, anunta-ma. O sa intru in scurt timp pe mess.
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#22
Nu e necesar sa il sterg, iti voi edita postul imediat. Stai asa. La descriere fizica in general e preferabil sa nu va folositi de imagini, presupun ca puteti face o caracterizare fizica, nu? Si nu o spun in mod rautacios, dar stiti ca doar cei incepatori se folosesc de poze.

Si chiar ma refeream la poveste, actiunea zic eu ca ar trebui sa fie destul de libera, e un RPG literar nu stil joc. Ideea cu personajele secundare e buna zic eu.

Am sters un singur thread si era la alt joc, la lupta in arena care avea doar 3 pagini. Orice altceva trebuie sa fie in arhiva.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#23
Pai... este nevoie si de ceva complicat... Daca-i prea simplu, prea multa libertate, nimeni nu va fi atras de poveste! Deasemenea, daca se accepta, probabil voi dori sa modific fisa de inscriere. 24
Si de ce cred ca ar merge un rpg "tip joc", cu poze? Fiindca, astfel, avem o libertate mai mare de exprimare. Desigur, voi pune si vre-o doua campuri optionale, in fisa de inscriere.
Si voi face o lista cu numele episoadelor si adresa lor, la informatii. Asta pentru a avea un scurt istoric... Si, dupa ce acele episoade vor fi closed threads, foi pune si o scurta povestire a acelui episod.
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#24
Cine a scos iar RPG-ul " Lipsiti de libertate" scris de Theory, de la arhiva?! Credeam ca va ramane acolo si trebuie ca noi sa il refacem. Putem sa incepem sa postam?
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#25
Ce PRG? Scoala Substitutilor? Daca da, ei bine... am adus-o la un nivel convenabil pentru a putea incepe (re)inscrierile. Daca este vorba de Lipsiti De Libertate, am deschis un thread pentru primul episod. Nu de-alta, da'... arata nasol fara asa ceva...
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#26
Nu e scos de la arhiva, din cate vad eu, dar XPT1 te rog sa nu preiei munca altora si sa o manuiesti de parca ar fi a ta. Prea te-ai infipt la episoade si tot. Idea originala nu a fost a ta.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#27
Imi cer scuze, insa mi s-a parut ca este prea liniste la PRGs. Nu am avut intentia de a monopoliza totul, insa nimeni nu facea primul pas, asa ca mi-am luat libertatea sa alerg. Nu am avut intentia sa supar pe nimeni si nici acum nu o am, iar daca autorii vor sa nu ma mai bag peste RPG-urile lor, ii rog sa tina seama de acest proverb si sa continue ce s-a inceput: "Un sut in fund poate fi un pas inainte!" Daca autorii vor continua sa nu faca nimic, eu voi continua sa incerc sa ajut acele RPGs.
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#28
Nu toate RPG-urile se joaca pe episoade, fiecare user are dreptul de a decide cu cine joaca si pe ce fundal si in ce context. Nu le poti controla actiunile. Poti avea episoade, dar userii pot avea si schema lor proprie.

Altfel faci powerplay.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#29
Nota: este o problema la... :??, mai exact: :??

Deacord, insa... daca n-or sa solicite stergerea threadului/threadurilor mele, inseamna ca am acceptul lor sau ca nu mai au timpul sau dispozitia necesare pentru a continua ce au inceput, caz in care acele RPGs ar ramane... goale pusca, scuzati expresia. Or... " I can see through that RPG. What that means? A ghost RPG? "

:smart: Fiindca, deja, cam asta era situatia, am intervenit eu! [Imagine: Onion_07.gif] :yes:
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#30
Sa vedem ce iese, momentan las sa se desfasoare in conditiile astea din moment ce nu avem o groaza de jucatori.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)