Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Intrebari/ Nelamuriri

#91
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#92
I did get that one. Eu ma reveream in interiorul unui RPG. Sa zicem ca suntem mai multe persoane implicate, fiecare cu personajul lui, avem o idee te baza, topic, toate cele si vrem sa incepem.
In regulament zice ca un post trebuie sa aiba macar 4 randuri. Cum fac eu post de 4 randuri daca nu am voie sa am in post decat replici ale propriului personaj? Cum fac dialogul?
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#93
Folosesti naratiunea la persoana a treia.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#94
Ah, deci tre' sa aiba de toate. Mmm... ok, got it. Mersi, Sy! ^^'' *goes on to read more 'bout it*

characterscharacterscharacterscharacterscharacters
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#95
Exista un loc anume pentru inscrieri si cautarea partenerilor rpg? Sunt interesata si asi vrea sa fac rpg si aici pe forum cu mare drag. 
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#96
(27-10-2020, 01:35 AM)Kagome San A scris: Exista un loc anume pentru inscrieri si cautarea partenerilor rpg? Sunt interesata si asi vrea sa fac rpg si aici pe forum cu mare drag. 
- Nu cred că are un loc unde să cauti parteneri de rpg cum probabil ai întâlnit pe alte forumuri – asta dacă eşti pe mai multe.

Zona asta nu mai prezintă interes ca altă dată, iar stilul de a face rpg e cu mult diferit faţă de cel din 2009, cel cu care am fost eu învăţată.

#97
Pacat. Eu asi fi vrut sa fac rpg si nu am cu cine face. Sa sti ca ma intristeaza situatia. Lumea si-a pierdut interesul fata de rpg. In tarile straine se face rpg la greu. 
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#98
Nici eu nu am cu cine face, dar nu sar şi nu dau cu goarna că m-am fript rau în acest domeniu. Aşa că prefer să fiu mai precaută.

Ce bine ar fi să ştiu şi eu un site strain unde să se facă rpg în limba engleză, că m-aş duce să fac din greu la altii, dacă la noi nu se poate.

Plus că acum nu mai e problemă dacă nu ştii engleză, că e goagal translate ajutor de bază sau alte traducatoare online.

Nu engleza ar fi problema, ci faptul că există de multe ori situatii în care ţi se impune ceva. De exemplu un anumit numar de cuvinte într-o postare. Sunt Stan Păţitul.

#99
Sunt o multime de forumuri active doar pentru rpg. Am sa-ti dau linkul mai tarziu, ca l-am pierdut printre alte site-uri. Depinde, am in engleza, greaca, turca si franceza.
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

(31-10-2020, 12:09 AM)Kagome San A scris: Sunt o multime de forumuri active doar pentru rpg. Am sa-ti dau linkul mai tarziu, ca l-am pierdut printre alte site-uri. Depinde, am in engleza, greaca, turca si franceza.

1. Aş prefera un forum în limba engleză dacă gaseşti un astfel de link. Şi să trimiti adresa prin pm.

2. În privinta rpg-ului: ai mai facut pe vre-un forum rpg?





Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)