Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Corrupted Wishes

#1
Stiti jocul preferat al celor mai vechi pe forum? Nu cred. Anyway, here it goes.


Se joaca asa:
O persoana isi pune o dorinta iar cealalta persoana care posteaza dupa, ii implineste dorinta dar i-o corupe intr-un fel. Than that person isi lasa si el/ea dorinta care v-a fi corupta de urmatoarea persoana si tot asa.

Here's an example:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~=>
User 1: as vrea sa mut lucruri cu puterea mintii

User 2: Vei putea muta lucrurile cu puteria mintii dar vei avea mainile paralizate.
W: As vrea sa pot transforma orice metal in aur.


User 3: A: sigur si te vei atinge pe tine insuti si noi te vom pretui dar tu nu vei stii pt ca vei fi aurita
W: as vrea sa vad cum a inceput lumea si cum se va sfarsi
<=~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Rules- fara dorinte prostesti, injuraturi, spam si alte certuri. Puteti corupe o dorinta si in 2 randuri. Va rog!

Incep eu: Mi-as dori o bicicleta...

#2
Dorință îndeplinită, draga mea Narnia, doar că din păcate bicicleta ta va avea decât o roată... și aia cam schiloadă și spartă. Din păcate, iarăși, nici ghidonul nu-i prea întreg și pedalele sunt cam din Evul Mediu, cel puțin cred că o să poți merge pe ea decât în casă. Sorry Aly, bicicleta asta are nevoie de reparații. Mwahahahah.

Next: mi-aș dori și eu un televizor.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#3
CW: Vei avea unul, primul prototip de televizor care de indata ce il vei baga in priza va face scurtcircuit; iti va exploda, iar camera ta va fi un dezastru monumental. Pe langa asta parintii te vor pedepsi pentru ca ai distrus un obiect valoros, unul din putinele ramasite ale unei ere trecute.

W: Imi doresc sa nu imi fi dat demisia.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#4
Te vei duce inapoi, te vor plati dublu, vei avea mai putine ore de munca si vei descoperi ca slujba ta e mai shitty ca de obicei, si vei vrea sa-ti dai iar demisia dar nu te vor mai lasa pentru ca te-au vrut inapoi prea mult asa ca dorinta implinita.

As vrea sa nu trebuiasca sa invat dreptul uniunii europene

#5
CW: O sa inveti stangul Uniunii Europene care o sa fie o chestie abstracta si fara foarte mult sens, creata de UPD (Uniunea Politicienilor Drogati). Iti vei strofoca creierii si pentru ai intelege vei ajunge sa fumezi Mariaioana, vei avea idei revelatoare pe care le vei uita si te vei ingrasa pentru ca ai mancat prea multa ciocolata cand erai 'high as a kite'.

W: Imi doresc mai multe ore intr-o singura zi.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#6
Dorinta indeplinita. Vei avea mai multe ore intr-o singura zi, insa din cauza aceasta, temele la scoala/serviciu si plata pe ora de munca vor scadea. Deasemenea, numarul de ani pe care ii vei implini, va scadea considerabil, intrucat numarul de zile intr-un an va ramane lafel iar tu vei trai aceeasi perioada de timp, numai ca numerotata diferit.

Imi doresc sa zbor. 71 sunt chiar curios in ce avion/meteorit voi nimeri...
[center][Imagine: forgive_people.jpg]
[Imagine: this-is-my-limit-83836-530-398.jpg][/center]

#7
Da, vei zbura doar că vei putea zbura decât pe lângă Soare în așa fel încât cu cât zbori mai mult cu atât de bronzezi și mai mult până ce începi să te topești din ce în ce mai mult. Hopa! Ai nimerit într-o piatră de pe Marte. Sorry. Mwahahahah, sunt rea - not -.

Îmi doresc vă rog frumos să-mi oferiți o acadea.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#8
Da, vei avea o acadea dar iti vor aparea foarte multe carii si nu vei mai putea manca nimic. Apoi iti vor cadea dintii.

Imi doresc foarte mult un avion.

#9
Bani vei avea de avion,vei avea chiar un avion de lux in care vei zbura cu toti prieteni si cine vei vrea tu.Va fi ca un vis care se sfarseste atunci cand pilotul adoarme si avionul se prabuseste.[tragic,nu?]
Imi doresc sa invat sa cant la chitara.


Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#10
Vei invata sa canti la chitara dar vei avea degetele mainii stangi pline de umflaturi, iti va fi foarte greu sa canti portativele. La un moment dat iti vei da seama ca iubita ta chitara are defecte precum: 5 corzi in loc de 6 . Cand ai cumparat-o nu ai luat garantia si ca prin urmare vei ramane cu degetul in gura si de nervi o vei tranti si o vei arunca la gunoi. Trist. : (

W: Mi-as dori sa fie sesiunea mai usoara, fara dureri de cap...
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)