Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Inuyasha] Sentimentele lui Naraku?

#1
O sa va mirati din cauza titlului.Insa intodeauna m-am intrebat un lucru:stim ca Onigumo si-a dat sufletul demoilor...si astfel a luat nastere marele NAraku.Insa mai stim ca acesta a iubit-o foarte mult pe Kikyo.Avand in vedere ca inima lui Onigumo este in Naraku...exista vre-o posibilitate ca acesta sa simta ceva pentru ea?
Parerea mea e ca da.Poate ca si de asta vrea sa o ucida....pentru a distruge definitiv acele sentimente pe care le poarta pentru Kikyo.Chiar el zice ca "in ciuda faptului ca trupul tau este facut din lut,nu pot sa te lovesc"...sau ceva in genu.Cred ca inima lui Onigumo il opreste sa faca asta.So...NAraku simte sau nu ceva pentru Kikyo?
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
E o intrebare....ciudata.Naraku sa aiba sentimente? Ar fi o minune...desi nu prea imi vine sa cred...cu atat mai putin sa o iubeasca pe Kikyo.Cum se spune:"totul e posibil" poate exista si in cazul acesta.
Eu cred k datorita inimi lui Onigumo,cea care il impiedica pe Naraku sa o ucida altfel ar fi ucis-o.Tot mai mult cred k acest demon nu poate avea inima!

Asta e parerea mea.

#3
Naraku si sentimentele?22
Um, buna intrebare, nu m-am gandit la asta pana acum... Pare a avea sentimente in ceea ce o priveste pe Kikyo, dat fiind faptul ca are cate ceva din Onigumo in el, dar si asa, sentimentele lui sunt demne de dispret si sunt negative: ura pentru Inu si gasca, dispretul pentru tot, nevoia de putere si aroganta idioata.
In concluzie... Sentimente negative, nimic mai mult.
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#4
Un subiect dificil, mai ales din cauza faptului ca Naraku nu este o entitate autonoma, radacinile lui fiind reprezentate de Onigumo. Din cate imi aduc aminte el fusese hot. in 90% din cazuri hotii provin dintr-un mediu de saracie, o familie dezechilibrata, lipsa lui de educatie putand fi dedusa din felul in care i se adresa lui Kikyo. Dorinta de putere, furia lui, ar putea fi oglinda copilariei lui.
E greu de spus care sunt sentimentele lui Naraku; faptul ca nu o poate rani pe Kikyo, fiind insa constient de acest lucru si dorind sa il opreasca.... le mai putem considera sentimentele lui daca nu le doreste?
Mai este si dorinta lui de a deveni puternic, de a cuceri. Poate ca aceasta a izvorat din amestecul complexului de inferioritate al lui Onigumo, cat si din natura salbatica a demonilor care l-au format, acestia fiind condusi de dorinta puterii.
Cert este ca Naraku are sentimente desi sunt multi care spun ca nu are. Majoritatea considera numai dragostea, sensibilitatea ..... sentimente. Ura, dispretul, sunt si ele sentimente, pe care Naraku le are din plin.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Inuyasha] Naraku vs InuYasha Lye 2 5.200 03-12-2011, 10:48 PM
Ultimul răspuns: Matt
  Ce credeti despre Naraku? Lye 5 5.657 13-12-2007, 12:51 AM
Ultimul răspuns: Hadrianvs


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)