Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Seitokai Yakuindomo

#1
Right, povestea e destul de simpla. Un baiat cat se poate de normal alege sa intre la un liceu pana de curand numai de fete doar pentru ca era aproape de casa lui. Si din prima zi este fortat sa intre in consiliul elevilor de catre membrele (da, toate fete) deja prezente.

Fiind o adaptare de la un 4koma, anime-ul e format din scene scurte, care au la final cate o poanta legata cumva, in vreun fel, de sexualitate. Unele copilaresti, altele chiar amuzante! Daca vreti comedie perversa in cea mai pura forma, vi-l recomand!
"I decided to always have as much fun as I can. That way, I'll be happy with my life no matter when I die."

#2
Este un anime destul de dargut si amuzant.Ma cam deranjeaza ca are si harem dar la cat am ras am si uitat acest amanunt.Cel mai mult imi place de Aria Shichijo pentru ca este foarte draguta si buna si imi place mult aspectul ei.Este totusi un anime foarte scurt de 13 episoade si 2 OVA la fel ca majoritate animeurilor din prezent.Sper ca va fi si o continuare.
[Imagine: Anime-signature-redone.jpg]
[Imagine: 43272185_764421.gif]

#3
Pt mine, Seitokai Yakuindomo a fost ceva lipsit de scop in general. Intr-adevar, povestea e chiar foarte simpla, tocmai fiindca, de fapt, nu se intampla nimic. Da, unele glume sunt amuzante, iar cel mai funny e ca titlurile episoadelor pot fi interpretate cu un anumit subinteles pervers. Dar farmecul se cam opreste aici pt ca nu exista un fir narativ si o desfasurare a actiunii cu o implinire a unui fapt in final, anime-ul nu are niciun fel de concluzie. Anyway, in caz de lipsa de ocupatie, nu e chiar rau.
[Imagine: sig_reinoir.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)