Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Guess the cartoon the quote is from

#1
Ideea este urmatoarea: se da un quote, si persoana care ghiceste desenul din care este quote-ul respectiv, este urmatoarea care posteaza. Needless to say, no using google search, yes?

Incep eu, evident:

"My glasses, my glasses! I can't be seen without my glasses!"
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#2
Lol, that's Johnny Bravo alright, from the times when Cartoon Network was named just that, and the show was actually airing. M-as fi mirat ca cei micuti sa prinda referinta, dar sa zicem.

"Ah, what a great day for science!"
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#3
Dexter's Laboratory, episodul cu ziua lui proasta care nu se mai incheia. Misto episod, mi-a dat niste idei interesante in viata la vremea respectiva.

"Noi jii tat."
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#4
Pirates of Dark Water 4 pacat ca a fost oprit, era un desen foarte bun, mai ales pentru vremea aia. Guess it hit the screen a bit too soon. Mi-a placut mult, tin minte ca ma uitam la TV sambata si duminica dimineata, refuzam sa ma misc din pat pana nu se termina programul de desene.

Next quote: "Isn't that cute? BUT IT'S WRONG!"
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#5
OMG, 2 stupid dogs, ha ha, se vede ca suntem generatia Cartoon Network; care altcineva mai invata engleza din desenele animate de acolo, in afara de noi 21? L-au anulat totusi devreme din pacate, cred ca a trecut aproape un deceniu de cand am vazut vreun episod. Pacat 2

'Helllooooo Nurse!!'
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#6
Hehehe, Animaniacs, una dintre cele mai amuzante serii facute de Warner Bros. in anii '90 alaturi de alti clasici (care n-am sa-i numesc caci au sa apara prin topic si nu vreau sa ajut pe nimeni). Au fost absolut dementiali la vremea respectiva, mai ales ca nu erau chiar politically correct (de fapt, ce desen era pc in vremea respectiva?)

Si acum, hai sa fiu un pic mai bland fata de copiii de pe aici care vor sa intre in joc:

"This shouldn't happen to a dog"
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#7
Asta face parte evident din Courage the cowardly Dog, la fel ca si canonica replica 'You stupid dog! You made me look bad! Booga booga booga!'. Cand eram copil ma uitam doar sa vad ce fel evil bad guys aveau sa mai apara in episodul respectiv si sa ameninte siguranta lui Muriel. After all, Courage is born out of fear.

'That's all I can stands and I can't stands no more.'

De asemenea mut thread-ul la Desene Animate; momentan nu pare sa se faca spam.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#8
That's Popeye it be. Popeye the sailor man! Mereu mi-a dat cu virgula ideea ca se bateau pe Olive care era o scandura si nici nu arata bine dar, fiecare cu gusturile lui. Nu mai tin minte pe ce post era, in afara de Cartoon ma refer ( pe vremea cand dadeau desene decente ), dar ma uitam in weekend, dimineata la programul de desene. Chiar m-am uitat de curiozitate acum la TV in weekend si am ramas cu un gust amar cand am vazut ca nu mai sunt programele de desene. Heh, not as it used to be.

Next quote: "Sugar. Spice. And everything nice."
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]

#9
Um, Powerpuff Girls, that be as sure as I know that I have fingers! It has always eluded me how you spell the Proffesor's name; could it be Utonium? PPF e unul din desenele mai recente in comparatie cu Looney Toons, Scooby Doo, The Jetsons, The Flinstones, Top Cats etc, dar a prins la fel de bine ca si cele produse de MGM si Hannah Barbera; bine, si Dexter's Laboratory era produs de Gendy Tartakovsky si tot l-am adorat. E ceva in perioada aia 95' (mai devreme de atunci nu intelegeam nimic) - '04 care era magica, apoi s-au dus de rapa. Ah, fetitele cu puteri speciale, dar fara degete. Ultima chestie ma baga rau de tot in sperieti.

'Butter toast!'
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#10
Uhm, e posibil să mă înşel dar în Ed, Edd 'n' Eddy Ed spunea 'Butter toast!' sau 'Buttered toast!', nu ţin minte exact. Îl urmăream pe Cartoon Network acum câţiva ani, era o desfătare - Ed cu tembelismul lui, Eddy atât de lacom ( nu pot uita episoadele cu bomboanele acelea uriaşe albe, asemănătoare cu mingile de golf ) şi Edd care avea pretenţie să fie un mic geniu. Oricum, Scândură şi Johnny erau personajele preferate, şi acum mă amuz de fiecare dată când revăd câte un episod pe internet.

'- Go get mom. I may have brain damage.
- A minor injury in your case.'
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sa ne amintim de vechile desene animate ale Cartoon Networkului. Magica Bloom 20 17.952 13-11-2013, 10:24 AM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Cel mai bun/prost desen animat: Cartoon Network Magica Bloom 38 29.557 02-02-2011, 03:00 PM
Ultimul răspuns: Dies ist Krieg
  Cartoon Network Magica Bloom 5 7.341 02-02-2009, 06:00 PM
Ultimul răspuns: StarRalu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)