Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Genul de muzica preferat.

#31
Rock/Metal, adesea trupele gen mereu induc o stari emotionale, placute sau triste, exprimand un anumit mesaj.Nu pot sa omit unele momente in care ascult si alte genuri de muzica, Dupstep datorita colegilor,depressive suicidal black metal, psychedelic rock, totu' tine de starea avuta,iar cand desenez,citesc genu de carti pe teme realiste ori imi fac anumite proiecte adop genul clasic [Janalea Hoffman,Brahms,Vivaldi].
[Imagine: welcome_to_my_insanity_by_beatoriichee-d4nkkjr.png]

#32
In general o sa ma gasesti ascultand rock, iar asta inseamna o gama intreaga de genuri si subgenuri, precum si genuri de granita. Ca si subgenuri preferate, cel mai mult iubesc power metal, symphonic metal si melodic death metal. Am spus in general rock, insa ascult si destul de mult rap, reggae, jazz, disco/pop ('70-'80s), muzica electronica (trance, dnb, dubstep, glitch etc.), precum si folk si muzica traditionala (romaneasca, orientala, tiganeasca, scotiana, irlandeza, finlandeza etc.). Am sa enumar cativa reprezentanti pentru genurile principale:

Rock: Pink Floyd, Nightwish, Kamelot, Helloween, Dark Tranquillity, In Flames, Sonata Arctica, Rammstein, Epica, Disturbed, Korn, Deep Purple, RATM, Linkin Park, Tarot, Skillet, Cradle of Filth, Amorphis, Dimmu Borgir, Cannibal Corpse, Kiss, Alice Cooper, Tool, Nirvana, In this moment, Halestorm, The Offspring, Mindless self indulgence, Eluveitie, Flogging Molly, Celldweller, Blue Stahli, Phoenix, Iris, Compact, Vespera, Alternosfera, Infected Rain etc.

Rap: 2Pac, NWA (si desigur si activitatea solo a membrilor), Eminem, The Game, 50Cent (primul album), Xzibit, Nas, CTC (chestii mai vechi), Cedrea, Parazitii, Nimeni Altu, Vescan, Raku etc.

Reggae: familia Marley, UB40 + other random artists.

Jazz: Fitzgerald, Armstrong + random jazz songs. (Ador sa beau un ceai bun in timp ce ascult jazz)

Disco/Pop: ABBA, The Bee Gees, Madonna, Prince, MJ etc.

Electronic music: Tiesto, Avicii, Skrillex, Cryptex, The Glitch Mob, Daft Punk, deadmau5, Armin, Guetta etc.

Ah, da, ascult multe...enorm de multe chestii...chiar si unele mai obscure ca altele, dar in general e muzica buna. Daca ati auzit de trupe gen E-Nomine, Omega Lithium, Psyclon Nine, Celldweller, IAMX sau A perfect circle, inseamna ca si voi aveti o colectie discografica la fel de pestrita ca a mea 21.

[Imagine: Dark-Tranquillity-raman-fara-basist.jpg]
We are delusional
To go against mortality
Still we fight, love and create
As the only creatures
In on life's grand secret
We sense the pointlessness beyond

#33
Stiluri de muzica...Poi eu ascult rock in general , nu conteaza ca e metal , alternativ ... Imi place TDG , Avenged Sevenfoid , Metallica , Iron Maiden , System of a down , The Beatles si multe altele dar doar astea imi vin pe moment in cap. Ascult si rapp dar doar Parazitii si Harp Cord , ceilalti nu imi plac.

#34
Genurile pe care le prefer sunt jazz, blues si rock combinate sau nu. Stiu ca muzica rock are multe ramuri dar nu am chef sa stau sa le insir pe toate care-mi plac. Ideea e ca o piesa sa-mi placa trebuie sa exprime un anumit sentiment, emotie intr-un mod placut, armonios.
Alte genuri ar mai fi dnb, trip-hop si hip-hopul, de preferat romanesc pentru ca e mai aproape.
Imi place sa incerc genuri noi, mai ales in ultima vreme tind sa caut mereu ceva diferit.
"You got no business questioning a thang"

#35

#36
In mare parte, trupele mele preferate se incadreaza in genurile alternative rock si rap, insa asta nu inseamna ca nu ascult si alte genuri, insa acestea sunt cele mai dominante. Printre formatiile de alternative rock se numara: Three days grace, thousand foot krutch, skillet si linkin park, iar ca rap: Eminem, Fort Minor, Guess Who, Puya.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#37
In marea parte a timpului meu o petrec ascultand muzica.Genul meu de muzica preferat pot sa spun ca e pop-ul pentru ca il ascult cam toata ziua.Ascult si rapp,dar si house,si nu le exclud pe celelalte genuri de muzica,dar rock-ul nu il pot asculta,nu am nimic cu cei care asculta,dar nu il pot intelege si nici asculta.Din genul muzicii pop ascult foarte multi artisti,dar ii voi scrie doar pe cei care imi vin in minte ,si anume: Cher Lloyd,Miley Cyrus,Demi Lovato,Justin Bieber(doar cateva piese),Justin Timberlake,Smiley si multi altii.Din genul muzicii rapp,nu foarte multi,dar ii iau cum am chef,ascultand si incercand ceva nou,artisti:Nimeni altu' , Puya,Nane,Criss Blaziny,Grasu XXL,Sisu,Lil Wayne,Wiz Khalifa,Chris Brown...etc.
[Imagine: 9pwads.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Muzica Romaneasca Flash 31 13.084 18-08-2013, 06:59 PM
Ultimul răspuns: Fata cu par de foc
  Index muzica Ryuu 0 2.975 05-05-2012, 05:54 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  Muzica si dans oriental Magica Bloom 1 3.939 26-06-2011, 04:44 PM
Ultimul răspuns: Candy_Girl_Love.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)