Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Colectii manga

#11
M-am intors pentru ca mi s-a marit colectia de manga 4. Cum am inceput sa profit mai mult de mangashop mi-am comandat si eu 3 manga-ri (pana acum, ca o sa-mi mai iau).Deci acum colectia mea se ridica la 4 manga-uri:
1.Inuyasha volume 1
2.Inuyasha volume 27
3.Millenium Snow (Sennenno Yuki) volumes 1&2
Si la Millenium Snow vol. 1 am primit si bonus one-shot-ul lui Bisco Hatori: "A moment of romance"
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#12
Colectia mea se numara la vreo 54 de volume din : zombie powder, vampire knight, skip beat , blame ! , alice 19th , full moon wo sagashite , vampire kisses , gentleman's alliance cross si dazzle. iar ca merchandise nu am decat cate ceva de pe la nijikon..o bratara cu bleach..vreo 4 postere..[ 2 cu bleach...1 cu final fantasy 7..cu cloud..8..si unul cu haruhi ] niste insigne..[ singura mea insigna cu ulquiorra si un semn de carte.8 ] si un breloc cu haruhi ptr chei...
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#13
Zuppy03Daa... pai decat sa mai cautati prin Diverta ... etc. luati`va dupa www.mangashop.ro ... dureaza mult comanda dar asta este,eu am comandat si va garantez ca alt site care sa trimita manga in ro. nu mai gasiti.NU dati banii pe fel de fel de prostii din diverta,sau carturesti,luati`va dupa mangashop.ro eu am deja 2 volume din Naruto,doar doua deocamdata,cand ma intorc din Grecia imi i`au 54...tot Naruto.See ya`
Ps: [ Eu sunt din Braila si nu gasesti asa usor aici Manga...in Diverta am vazut cateceva dar,nu mi`am irosit banii pe cartuliile alea,cand imi i`au de pe net.:]


Nu dati banii pe prostii,luati manga`uri la copii:]4

#14
pai, in calculator, am vreo 10,15 GB numai de manga 21 ongoin', dar si complete plus oneshot-uri, care mi-au placut f. mult si au meritat sa fie pastrate.
si cumparate, foarte putin: un volum din Princess Ai (primul volum tradus in romana care a fost lansat, sa zic, in Bucuresti, la Nijikon 2008, primul la care am mers), un volum din Naruto si Kagetora, manga-ul Murder Princess (doua volume) si Punch!! (trei volume).
[Imagine: mboi6o.png]

#15
Eu am asa:
- Volumul I din Shugo Chara
- Only One Wish de Mia Ikumi
- Manga made in Ro 2010, toate luate de pe mangashop)
Pe langa aceasta mai am o insigna cu Naruto si cartonase, abtibilduri si pe afara am si un penar cu anime-uri 24 ( asta doar ca sa ma laud).

Am primit de ziua mea primul volum din Triologia Izvorul Soarelui ( Warcraft) si trei insigne with some neko people * kawaii*. Plus ca mi-au venit si primele trei volume din Kimi ni Todoke... Acum colectia mea se numara la 7 volume.

EDIT: Am fost la Otaku si lista mea s-a mai marit. Mi-am luat un fanbook dupa Kuroshitsuji si primul volum din We Were There(Bokura ga Ita). Un breloc cu Ciel (:X) si rosariul lui Zero din Vampire Knight. Un poster cu Sebastian si multe stickere, in general din Kuroshitsuji.
She's wiskey in a teacup.



#16
Poze naveam ca na, nu stau sa le scot... Sa va zic cam ce am.

BookChasers Vol1
Death Note,de la 1 la 4
Black cat 1,2
Primul volum de la Hell Girl, Tegami Bachi si Vampire Knight
Primele 2 volume Bleach
Cele doua made in Ro (adica manga zen stiti voi).
Cosplay gen 3,4 si 5
Shonen rush 1,2
Warcraft-izvorul soarelui (alea trei)
Am un kunai (ma rog nu mai stiu pe unde e aruncat) si un lantisor cu simbolul FMA (nu ca mi-ar place animeul, dar e simbolul alchimiei in general)
Cam atat...
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#17
Eu am ajuns sa imi cumpar lunar manga-uri deci am 72 de volume:

- primele 27 de volume din One Piece, de Eichiro Oda (28, 29 si 30 o sa le ridic la Niji)
- Togari, de Yoshinori Natsume (8 vol)
- Samurai 7 (2 vol)
- Cowa, de Akira Toryiama
- Portus, de Jun Abe
- Wolf's Rain (2 vol)
- Genkaku Picasso, de Usamaru Furuya (3 vol)
- Pluto, de Naoki Urasawa (8 vol)
- Berserk, de Kentaro Miura (primul volum, in romana)
- Scary Book, de Kazuo Umezu (primul volum)
- Ningen Jamai/No longer human, de Usamaru Furuya (3 vol)
- 7 Billion Needles, de Nobuaki Tadano (4 vol)
- Blue Spring, de Tayio Matsumoto
- Gyo, de Junji Ito (2 vol)
- Tsubasa Reservoir Chronicle, de Clamp (volumele 15-21, e in curs de completare iar primele 14 le are prietena mea)


Chestii gen Otaku Magazine, Mangazen, Mangaholic, etc. nu se pun la socoteala

#18
O sa radeti de mine dar mi-am inceput si eu o colectie mica de manga... am doua volume /rofl.

Am primul volum din D.Gray-man si primul din Tsubasa Reservoir Chronicles si intentionez sa maresc colectia, doar ca pe moment e cam naspa cu shipping-ul in Cipru si toate cele. Le-am luat de pe Amazon in conditie excelenta, folosite cu 1 pound si ceva 21 It was a bargain.

Am fost duminica la Ficomic (hyperlink catre pagina oficiala aici) in Barcelona si avand in vedere ca s-a tinut in Fira locul era absolut imens si era plin de manga oriunde intorceai ochii... Noi, vechi, volume mai rare, la schimb... Doar ca erau toate in spaniola.

Eh, revin cand mai cumpar ceva.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#19
Am facut acest topic in 2007. Bine, ignorand username and stuff, ca mi-am facut recent alt cont, dar la nici un an de atunci am renuntat la a colectiona manga, interesul meu fiind din ce in ce mai scazut (sau o luase in alte directii), dar poate factorul principal a fost venitul parintilor care se ducea mult in jos din cauza crizei.
La vremea respectiva, prin 2006-2007, primeam doua pachete cu manga pe an. O data de Craciun, o data de ziua mea, deci la juma' de an. Mama imi dadea o suma, iar eu comandam de pe mangashop. Nu toate sunt luate de acolo, ci si din Diverta, Carturesti and so on. Acum n-as alege asta, de banii aia mi-as lua cu totul altceva, daca i-as mai avea.

Totusi, daca ar fi acum sa cheltui bani pe manga, mi-as completa din serii. Trigun am 11 volume din 14, Hellsing 8 din 10, Black Cat am fara volumele 2, 15-19 (sau cate sunt). Dar doar atat. Singura serie pe care as vinde-o ar fi Rurouni Kenshin, fiind o serie mai lunga, deci mi-as scoate niste bani destul de bine. Poate si yaoi-ul.

There you go:

[Imagine: iKxYhyQ.jpg]
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#20
@Batsy Congrats on your collection, mai ales pentru volumele din Trigun si Hellsing (in editia pe care am gasit-o ele sunt mai mici si cu cateva numere out of print)

As for mine:
[Imagine: 20130520152219.jpg]
[Imagine: 20130520152236.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)