Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Colectii manga

#1
Aici punem poze cu propiile colectii manga/figurine pentru a ne delecta,desigur,putem pune si poze cu magazine speciale pentru manga,sau colectiile altora ..etc..
___________________________________________
Voi pune niste reguli :
-Se va discuta numai despre manga/figurine
-Se poate discuta de unde sa facem rost de aceste produse
-Doua posturi ai voie sa feliciti/dat informatii etc fara sa pui vreo poza,la al-3-lea post ar fi de preferat sa puneti ^^

___________________________________________
Acum voi incepe eu cu cateva chestii:

Unde gasim manga de cumaparat direct?..[Bucuresti]

la Mall Vitan in Diverta se gasesc Kagetora[vol2,4,5]/Pasell[vol 1-3]/Genshiken[doar 2 parca,celelalte cumparate de dawn tounge]/Warcraft

la Sala Dalles nu mai imi amintesc,parca : tsubasa 1-5 si xxxHolic 1-5, Detective Conan 1-20,niste volume Dragon Ball si niste tutoriale manga

la Carturesti Tsubasa Chronicle Resevoir [1-5] si xxxHolic [nush volumele]

Diverta -Piata Romana
Kagetora vol 2..atat Neutral..eram sigura ca erau mai multe....au fost luate

La Plaza (nu ma intrebati ce cautam acolo...)Diverta

Genshiken volumele 1,2,3,4...AVEAU..cineva le-a cumparat 65
Kagetora vol. 2 si 4 [3 si 1 le-a cumparat o fata]
Othello vol. 4
Passel doua volume amebele 4
Love Letters vol 1
si parca mai aveau ceva si nu imi aduc aminte
_________________________________________
Desigur,nu este asa rentabil ca pe internet..mai iefitn 10
_________________________________________
Daca doriti sa comandati dupa internet manga ,cel mai bun site este

www.mangashop.ro

asteptati 2-3 saptamani si aveti manga dorita ^^
_________________________________________

acum un magazin din strainatate Smile


http://www.tokyokid.com/gallery/storepics

foarte multe poze dupa care puteti saliva 10

propia colectie manga[una extra mica] nu o pun,cel putin nu deocamdata,vreau sa vad cum merge topicul
__________________________________________
enjoy
[Imagine: tuomasdivers1015ru1copy.png]
"It doesn't matter if You win or lose, it matters if I win or lose!"
-Winston Churchill -

#2
Eh... eu sunt mai amarat 2 Nu am decat un volum mai vechi din Tenchi Muyo, si ala in limba italiana 2
Banuiesc insa ca e mai bine decat deloc. Insa daca e sa vorbim de o colectie virtuala... cei interesati pot vedea aici lista de manga-uri pe care le-am citit 16http://myanimelist.net/mangalist/CedikFlaw

#3
Ok ,am revenit dupa mult timp pt. a spune urmatoarele Bucurestenilor :
1. Diverta si Carturesti se iau la intrecere in manga ,mai ales Diverta din Vitan [nu am fost la altele]
2.La diverta sunt numai de la editura Del Rey si la Carturesti ..nu prea m-am uitat ,dar am vazut ca era si Manga Bible :p si cam ce era la diverta +altele .Poate intr'o zi o sa le si notez.
3.Vedeti ca la Diverta,cel putin in Mall Vitan ,sunt puse si intre cartile in engleza, organizarea naibi! + le gasiti la English for kids ,iar la Carturesti dai de doua ori coltul la stanga laugh:

4. my manga collection

http://i167.photobucket.com/albums/u126/...angaaa.jpg
[Imagine: tuomasdivers1015ru1copy.png]
"It doesn't matter if You win or lose, it matters if I win or lose!"
-Winston Churchill -

#4
43 Eu tre sa zic cu parere de rau ca inca nu am nici o manga "hard-copy" :blush: .
Am pus totusi ochii pe ceva xxxHolic si AirGear de la carturesti (am vazut ca nu a mentionat nimeni ca ezista AirGear la Carturesti).
La Diverta nu am fost, stiam doar de Dalles si Carturesti, dar cum stau aproape de Vitan s-ar putea sa trag o tura in curand 10

#5
>.> Eu stau sa zicem cam prost la capitolul manga adevarat..Tot ce am citit a fost de pe net si online ,rar mai downloadez. Iar singurele volume pe care le am [pana acuma] sunt Houshin Engi primul vol si Yu-gi-oh tot primul . Yu gi oh e de fapt alegerea lui fratemiu ,dar tot in colectia mea intra 10
Sper ca la toamna cand mai vin in Bucuresti sa-mi extind colectia la Nijikon. Sau daca nu gasesc nimic acolo ma enervez si comand de pe manga shop .

#6
21 Am fost acum cateva zile in diverta si am gasit raftul devorat...mai ramasesera 4 volume 2 din tsubasa si 2 din air gear.Ar trebui sa mergem si la cealalta librarie diverta poate au bagat si acolo.
Si daca tot a zis amy de mine pun si poza cu cele 6 volume...plus un otaku magazin
http://img141.imageshack.us/img141/7876/...205zq8.jpg
don't mind the stupid drawings

Nu stiu ce sa zic de chestia cu unitatea...i mean...inca o fata are toate death note-urile si mi se pare cateva volume din nana daca nu ma insel ...in plus daca amy de exemplu tu ai incepe o serie care o vreau si eu fi sigura ca o sa mi-o iau...dar in general impartim ce avem :p

omg soo pink OoO/made by Gonty
professional procrastinator

my anime list
mazgaleli


#7
Toata lumea are macar un volum din ceva ..=___= I have none.Zero.Nada.*sigh* .
Cand am fost la Otaku am cautat dar nu am gasit nimic care sa imi placa + ca erau doar vreo 2-3.
Apoi,am mers la o librarie care avea o carte care nu era chiar manga..era ceva ciudat >.< Si era si in japoneza ._. [cand am amintesc cat am mers prin duhoarea aia pana la librarie ..ToT]
~

In Mangalia va asigur ca nu veti gasi nicaieri manga.Singura mea sansa ar fi Constanta sau eventual sa o comand de pe internet...
LOLNOPE

#8
*kaori yuki fan here*

Colectia mea de manga cuprinde:
*Angel Sanctuary [1-20]
*Angel Cage [ Artbook - AS]
*Lost Angel [Artbook -AS]
*The Cain Saga [5 vol]
*Godchild [8 vol]
*Nana [vol 1-5]
*Gravitation the novel + Voice of temptation
* Printesa Ai [1 vol]
* Kare Kano [1 vol]
* Banana Fish [1 vol]
* Fruits Basket [fanbook]
* Howl's moving castle [animanga 4 vol]
* The art of Howl's moving castle [artbook]
* Ai no kusabi [vol 1-3]
* Azumanga Daioh [the omnibus]
* Hana Yori Dango [vol 1-30]

#9
N-am decat un singur manga real 2 E primul volum din Inuyasha. Dar il pretuiesc foarte mult pentru ca este in japoneza si il am chiar de la cineva din Japonia. In afara de asta tot ce citesc e pe net.
Aici la mine in Targu-Jiu slabe sanse sa gasesti manga. aparuse Warcraft la Diverta dar si ala s-a dus si cam atat. Si momentan nu prea apuc sa ajung prin Bucuresti sa caut cum trebuie.
Deci pana voi putea sa cumpar alte manga-uri ma multumesc sa le citesc on-line ca n-am ce face.
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#10
Valei, Grazy... Ce mi-au mai furat ochii cartile alea manga din colectia ta....Nu mi le dai mie? (glumeam)....as vrea eu... Eu ma mandresc doar cu primul volum din Princess Ai, si Revista Nr. 2 Otaku Magazin...atata deocamdata...ca la mine in Galati nu prea exista asa ceva, iar eu is falita de ceva timp....Le luam de obicei de pe manga shop....
N-am




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)