Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Lie To Me

#1
Lie To Me este o convingatoare serie de drama inspirata de descoperiri stiintifice ale unui psiholog din viata reala, Dr. Cal Lightman (Tim Roth), care poate citi indicii incorporate in fata umana, corpul si vocea persoanei pentru a expune adevarul.
Grupul Lightman este condus de Dr. Cal Lightman si partenerul sau Dr. Gillian Foster (Kelli Williams), care este un psiholog talentat. Ea aduce echilibru in parteneriatul lor deoarece se gandeste la imaginea de ansamblu in timp ce Lightman se concentreaza asupra detaliilor, impreuna facand o echipa invincibila. Eli Loker (Brendan Hines) este cercetatorul principal care crede in sinceritatea radicala. Ria Torres (Monica Raymund) este cel mai nou membru al agentiei si are o abilitate naturala de a citi oamenii.

[Imagine: lie-to-me_tv.jpg]

[Imagine: lie-to-me-anger.jpg]

[Imagine: lie-to-me.jpg]
Am sa fac rau de dragul de'a nu face bine
Stiind ca daca fac lucruri rele o sa ma simt bine.
http://myanimelist.net/animelist/bolomaniac

[Imagine: 2448.gif]

#2
Mi se pare ca e bazat pe cam aceeasi reteta ca si House si The Mentalist, male lead e un geniu neinteles, opereaza in mare parte cu metode neobisnuite - si conform conventiilor sociale de bun simt, absolut indoielnice si deplasate - not handsome, dar carismatic, care a avut ceva foarte marcant in trecut si traieste cu o povara imensa pe umeri, tinut totusi in frau de a strong woman cu care se sugereaza vag o legatura amoroasa. Si da, e o reteta de succes, mi-a placut la nebunie serialul.

Nu pot sa spun ca am invatat sa citesc un om mai bine, dupa ce l-am vazut, unele episoade de doua ori chiar, dar I enjoyed watching it.

Din cate am inteles, nu va mai aparea si un sezon 4, asta pe undeva ma intristeaza, dar pe undeva ma bucura, fiindca decat sa-l strice, mai bine il lasa asa, in coada de peste si pe noi cu pofta in cui.

#3
Ce pot sa zic un serial bun, chiar mi-a placut. Cel mai mult savuram dialogurile cu fiica lui. Oare cum ar fi sa traiesti in casa cu un om care te citeste ca pe o carte deschisa? Pe scurt un serial bun ce merita vazut.

If I cannot smoke in heaven, then I shall not go.

#4
Nice one, really nice one. Smile Ma fascineaza identificarea emotiilor celor din jur cu ajutorul expresiei faciale.
Nu prea am ce spune despre actiunea in sine, fiecare episod aducea intamplari si personaje noi, iar cazurile si rezolvarile lor erau toate interesante. Tim Roth este perfect pentru rolul lui Cal Lightman, nu stiu carui alt actor i s-ar fi potrivit, dar interpretarea lui e superba. Lightman e foarte destept, cum a spus si Cersei, nu il intereseaza daca are destul bun simt in anumite situatii, iar accentul ala irlandez ii da o anumita culoare, I always liked the irish accent. 10 Imi place Foster, felul in care actioneaza ea si cum tempereaza situatia, dar si pe Lightman, plus mi se pare o fire extrem de eleganta. Despre Loker nu stiu ce sa spun, in unele momente mi se parea simpatic si amuzant, dar alteori ma enerva, mai ales de cand a invatat sa minta. Ria e ok, curajoasa si stie cand sa incalce ordinele pt ca situatia sa aiba un final bun. Imi place mult de Emily, fiica lui Cal, e amuzanta relatia cu tatal ei si reactiile lui la baietii cu care se intalneste ea, dar e foarte tare si ca ea e singura care chiar reuseste sa il citeasca pe Lightman oricand si sa il puna in incurcatura.
Probabil ca sezonul 4 nu va mai exista, dar daca ar fi, sigur m-as uita. Smile
[Imagine: sig_reinoir.png]

#5
Vorbeam de microexpresii la Lingvistica Generala si o colega a mentionat faptul ca exista un serial bazat pe asta, de aceea am devenit curioasa. M-a captivat destul incat sa ajung la sezonul doi in doua zile, asta pe langa proiecte, etc, etc. E fascinant, e o stiinta incredibila atunci cand nu ii stii secretul si ramai cu gura cascata soon enough. Eli Loker imi pare a fi un sociopat in devenire, oricat de necredibil suna, also handsome. Cal Lightman e un geniu, asta fara doar si poate. Sper sa ajung in curand la sezonul trei, din pacate vad ca nu vom avea un sezon patru, ugh. E un serial cu destula actiune, daca te gandesti la faptul ca ei studiaza expresiile fetei si ale corpului. Cu toate astea, lucrurile se complica mai mereu. Fun xD!
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)