Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

By Alii

#1
Decii 21, stiu ca mai am un topic aici, dar pur si simplu nu imi place. Aveam foarte multe poze urate [nu stiu ce a fost in capul meu cand le-am pus 22] si nu era deloc "populat".

Suparici
Flowers
Simple
Very simple

Harmony
Very simple

Critici? Pareri?
[Imagine: YWk6O.jpg]

#2
Hello :d
Deci, am mai spus`o si prin alte parti si o mai zic si acum: Nu ma prea pricep la fotografie deci nu am ce "critica".
Catelusul ala este atat de dragut! Imi place poza, mai ales culorile insa, as fi preferat sa i se vada si ochii ^.^. Presupun ca era foarte greu sa-i faci o poza sa i se vada toata fata, mai ales ca statea posomarat, cu boticul pe labe.
Prima poza cu florile este de-a dreptul minunata. Culorile (am ceva cu ele 21 ) sunt geniale. Floare aceea din fata, care ocupa o treime din poza mi se pare un pic ne la locul ei. Daca ai fi facut un macro pe ea poate arata mai bine.
Simplu, simplu dar frumos! Aici n-am ce zice .. poate doar:Minunat!
Poza cu florile galbene, preferata mea. Verdele ala inchis si galbenul intens (culorile 21 ) se armonizeaza perfect. So nice!

Sa postezi fotografii cat mai curand! ^.^

PS: Daca am spus vre-o tampenie pe undeva imi cer scuze! [/i]

#3
Thanks sweetie.
Da, la poza aia e putin cam mare floarea 39, dar eu voiam sa fie neclara.

fugitive
[Imagine: YWk6O.jpg]

#4
Well, desi mi se inchid ochii si tare-as vrea ss dorm, inca mai reusesc in cine-stie-ce mod miraculos sa trec pe la tine, fiindca sincera sa fiu, mi-au placut enorm de mult fotografiile tale! ^^"
A‚h, am sa comentez ambele posturi :- ? , but eniuei.

Prima fotografie este foarte draguta , dar - exista un mic 'dar' :"D - pe mine ma cam deranjeaza faptul ca ai l-ai fotografiat atat de aproape pe catel. Da, ideea este comuna si in acelasi timp, ok ; dar trebuie sa recunosc ca-mi place asa-si-asa. Culorile sunt putin cam puternice, totusi...
A 2-a fotografie, me gusta. Imi da o senzatie de melancolie blanda, placuta si de fapt ma duce cu gandul la un cimitir in timpul apusului. *laughs* Eniuei. Focusul ii ok, pe-asta o pot numi 'reusita' din multe puncte de vedere. ^^
A 3-a , bun macro-ul. :- ? Yeah, chiar si-a iesit + culorile astea, don't know, mai tomnatice, ma linistesc. Si ideea este chiar interesanta, contrastul bun, imi place.
A 4-a este neclara, strica farmecul si florile sunt prea galbene. Sau poate culorile sunt prea puternice, ma rog, enerveaza la ochii, dupa mine. o.o" Un mic sfat: Atunci cand mai faci fotografii de genul si cand le editezi, nu da saturatia asa mare - ai dat-o, nu? - Si nici nu fa culorile aaa puternice. ^^"
A 5-a este cam banala , dar culorile sunt blande, sunt frumoase si asta-mi place. Poate eu as fi fotografiat din alt unghi, as fi dat un macro...Si eniuei, este bine si asa. Putin cam plictisitoare. :- ??
Si a 6-a , awww. :3 Cat de dulce poate fi piticania aceea! Miru likes it !
Sincer, ador genul acesta de fotografii, cu pufosi si macro-uri bune. ^^ Culorile de data asta nu sunt puternice, iar calitatea nu lasa de dorit or smth. :]
Eh, sper ca nu te-ai suparat pe mine sau ceva. Mai astept fotografii! *huggiies*
hug

M.
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#5
Mda... E un alt unghi. Frumusele, tot ce ai facut a fost sa fotografiezi de aproape. totusi, mi-au placut desi imaginea cu baietii sarutandu-se imi tot perturba concentrarea ceea ce e rau... Hm... Le-as da pe o scara de la 1 la 10... er... hm... greu de spus...

Prima:7
A doua:6
A treia:6
A patra:8
A cincea: (A cincea nu are un punct de focalizare exact.. Nu ai vrut sa arati nici batranetea copacului, nici faptul ca e taiat.. nici una din cele doua nu se observa clar... e doar o fotografie facuta de curiozitate... Daca asta ar fi mesajul....) 8
Daca lumea nu are exemple, fi tu unul.
Fugi de rautate! Fugi, omule, fugi!


Dumnezeu vindeca ce medicii nu au putut: https://www.youtube.com/watch?v=21ijUVwpsfA

Iisus vorbeste despre viata si moarte: https://www.youtube.com/watch?v=lLGE5tUq50U

#6
Thanks for the comm pupic.
Da, imi place sa pozez de aproape 9. Incerc sa ma dezvat.

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hph...3998_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hph...2268_n.jpg

[Imagine: YWk6O.jpg]

#7
Hello,
Mai intai al doilea post ..
- Animalutul este atat de adorabil si atat de amuzant. A iesit foarte bine ^.^
Ultimul post ...
-Florile alea au iesit perfect. Calitatea si claritatea sunt de-a dreptul minunate. Conturul petalelor se vede de parca ar fi fost trasat cu creionul.
- Nu prea imi dau e seama ce e in acel vas -.-. Ori e ceva decorativ, ori ceva dulce. In orice caz, fotografia a iesit foarte bine. Ador culorile, sunt atat de calde...

Te mai asteptam cu poze noi! Cat de curand ^.^


#8
Thanks sweetie.
In bol erau un fel de pietre din plastic 24.

I can see you
doll
memories

[Imagine: YWk6O.jpg]

#9
Primul Post .

General vorbind : Overall, aparatul tau are un focus simpatic, iar contrastul mi se pare interesant. Las la latitudinea ta sa gasesti si chestii dragute de fotografiat. Nu am nimic cu un copac, dar scoarta lui consider ca nu-i asa buna de remarcat daca nu se adauga detalii pe suprafata acestuia. Poate un love ceva, sau un obiect mic in centru in forma de bufnita sau steluta or smth care sa devina obiectul avut in vedere. Am vazut ca in primul post ai oscilat in a face fotografii cu anumite lucruri chiar interesante, iar la altele sunt total off, adica nu ma impresioneaza cu nimic, nu atrage atentia. Try some macro* photos la ceva gen flori sau obiecte mici si kawaii cu niste culori mai placute. Catelul nu imi place cum e luat. Unghiul folosit nu imi permite sa ma bucur de mutrita lui, de aceea poate daca l-ai fi luat din fata ar fi parut mult mai adorabil si fotografia ar fi fost mai dulce cu un focus bun. Incearca sa ai grija la unghiul folosit. Nu orice pozitie face ca o fotografie sa iasa : clara, cu un contrast calumea, o buna luminozitate, un bun aspect. Ai grija ce prinzi in radar. Nu orice lucru e bun de pozat si nu orice poate fi considerat worth for the photographer.

Al doilea post :

Fotografia e la fel cu ce am spus mai sus. Am observat din 2 posturi ca nu te prea pricepi la ungiuri, asta pentru ca eu nu am prea putut observa micul animal, fiind si mic l-ai fotografiat intr-un mod pe care nu prea il inteleg. Din punct de vedere al tehnicii este ok, insa incearca sa captezi si ceva dragut intr-un mod dragut. Nu spun ca hamsterul nu este simpatic doamne fereste, dar nu e bine prins si cum sta categoric nu se potriveste.

Din ultimele doua postari :

Imi place fotografia cu papusa, dar mai lucreaza la contrast. Luminozitatea este in exces si mi se pare poza fara viata sa zic asa, iar cu ochiul are prea mult contrast si prea mult intuneric. Din ce deduc eu, ai o problema si la partea tehnica in sensul ca : Uneori pui prea multa lumina. Un sfat ar trebui sa te duci undeva unde totul este in echilibrul, iar alteori este prea intunecat o.O lucru ce duce la neclaritate, un aspect prost la pozei si asa mai departe. Also, contrastul uneori este exagerat, iar alteori nu prea exista cum a fost la ala cu florile. Eu zic ca daca folosesti vreun program de retusare sa nu exagerezi cu el. Photoeditingul strica uneori daca nu e folosit cum trebuie also, fa ceva cu ce am mentionat mai sus. trecand de la partea asta, ajung la cea de creativitate unde ai o problema cu unghiurile. Fotografiezi uneori lucruri ce la o prima vedere nu au sens O.o

Bafta .
-

#10
Multumesc pentru sfaturi Lynn. Am incercat sa nu mai stric pozele cand le editez 21, sper ca am reusit..

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hph...2869_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hph...0946_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hph...0180_n.jpg

Doar ultimele 2 sunt editate ..

__________

Pam pam pam ..

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hph...5979_n.jpg
[Imagine: YWk6O.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)