Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

OHSHC(Ouran High School Host Club)

#14
Ah, Ouran High School Host Club sau pe scurt OHSHC. Am dat de el accidental ( cautasem melodia Hey Juliet de la LMNT si era un amv cu Haruhi si Tamaki care continea melodia). Cum mi-a placut grafica ( cum arata Tamaki mai degraba, ca la asta am fost atenta pe tot parcursul amv-ului) am hotarat sa ma uit si eu la acest anime. La inceput mi s-a parut o prostie, datorita atitudinii baietilor fata de Haruhi ( eram ceva de genu : sunt super bogati, si ce?), dar apoi a inceput sa-mi placa din ce in ce mai mult. Pe langa faptul ca e comedie curata este si foarte interesant. Adica toate intamplarile prin care trec impreuna si relatiile care se stabilesc intre ei din aceasta cauza sunt demne de urmarit cu atentie. Personajele mele favorite sunt.....drums...gemenii Hitachii ( mai mult Kaoru decat Hikaru totusi, pt ca Kaoru chan este mai matur decat Hikaru chan) si Haninozuka chan. De ce? Pai e foarte simplu:
Gemenii Hitachiin imi plac pentru faptul ca sunt mereu pusi pe sotii,si totusi inainte sa se alature clubului erau inchisi in lumea lor. Si, inafara de asta cum putem sa uitam de dragostea lor?
Haninozuka imi place deoarece, desi este unul dintre cei mai mari din club ( el si Mori kun parca), este foarte copilaros si vrea sa ajute pe toata lumea.Pe langa asta mai este si foarte puternic ( la propriu nu la figurat) El, impreuna cu caracterul lui sunt absolut kawaii.
Si acum sa imi dau cu parerea despre restul:
Mori, nu mi-a atras atentia in mod deosebit. La inceput mi s-a parut catelusul lui Haninozuka, dar mi-am schimbat parerea despre el atunci cand s-a luptat cu Haninozuka pentru ca acesta sa renunte la prajituri si sa reactioneze conform varstei lui. O alta faza care mi-a placut cu Mori sempai a fost cea in care Tamaki l-a intrebat daca isi doreste vreodata sa-l sarute pe Haninozuka, iar el i-a raspuns ca nu, si apoi, dupa ce s-a imbolnavit Tamaki se intreba daca nu ar fi fost mai bine sa ii spuna ca el chiar isi dorea sa il sarute pe Hunny sempai.
Kyouya e admirabil prin faptul ca stie tot ce misca. Iar carnetelul lui e absolut superb ( ma intreb cate carnetele a schimbat de-a lungul animeului la cat scria in el).
Tamaki...printisorul. La fel ca ceilalti e absolut adorabil. Amuzant la el mai este si faptul ca nu vrea sa recunoasca ca o place pe Haruhi si continua sa se considere tatal ei.
Haruhi...ea, prin simplul fapt ca reprezinta tipul natural nu are nimic special, cel putin dupa parerea mea si nu mi-a atras atentia deloc ( la drept vorbind atentia mea alerga dupa gemenii Hitachiin si Haninozuka). Totusi, demn de admirat la ea este sinceritatea.

Fazele care mi-au placut cel mai mult? Pai sunt foarte multe, asa ca nu o sa ma apuc sa le enumer aici pentru ca pana maine dimineata nu mai termin postul asta.

Trebuie sa recunosc ca a fost un anime care mi-a placut ata de mult incat m-am apucat sa citesc si manga ( m-am oprit la capitolul 62 caci atunci au oprit One Manga si Manga fox).

Dupa parerea mea e un anime care merita urmarit. Mare pacat ca este atat de scurt.
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you



Răspunsuri în acest subiect
RE: OHSHC(Ouran High School Host Club) - de Grazy - 07-08-2007, 03:40 PM
RE: OHSHC(Ouran High School Host Club) - de Sloth - 29-12-2007, 03:03 PM
RE: OHSHC(Ouran High School Host Club) - de Tayuya Chan - 04-09-2008, 12:30 PM
RE: OHSHC(Ouran High School Host Club) - de Isuzu - 21-09-2008, 11:04 PM
RE: OHSHC(Ouran High School Host Club) - de Addeh - 28-01-2011, 07:11 PM
RE: OHSHC(Ouran High School Host Club) - de Drama Queen - 30-01-2011, 05:26 PM
RE: OHSHC(Ouran High School Host Club) - de Rain - 10-03-2012, 03:43 PM
RE: OHSHC(Ouran High School Host Club) - de Lexxu - 12-07-2012, 10:56 PM
RE: OHSHC(Ouran High School Host Club) - de Fear - 09-04-2013, 08:54 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)