Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top Personaje

#1
Ca in orice anime,sin in Gravitation avem personaje care ne plac sau ne displak.Aici putem sa ii mentionam.Rugamintea mea este urmatoarea:argumentati-va raspunsul...adik fara spam.Incep Yo.
1)Eiri Yuki>Personajul asta....sunt pur si simplu obsedata de el!Pentru mine...este baiatul perfect.Blond,cu cercel(am o slabiciune pentru ei),dur,misterios...ochii mai frumosi ca ai lui...nu am vazut la niciun personaj!I love Yuki Eiri.

2)Ryuichi Sakuma>este un personaj care mie imi place foarte mult.Trecerea lui brusca de la copilu cu o mentalitate de 7 ani care se joaca cu iepurasul la tipu seducator,talentat si mai ales matur ma atrage foarte mult.

3)Shuichi Shindo>jumatatea lui Yuki.Singurul lui tel este acela de al depasii pe Ryuichi si nu renunta pana ce nu reuseste.Este exact opusul lui Eiri...

4)Hiroshi Nakano>Chitaristul trupei.imi place acest personaj nu numai pentru devotamentul acordat trupei Bad Luck,ci si pentru faptul ca este un prieten adevarat...si demonstreaza asta in foarte multe ocazii.
Acestia imi plak....Acum vine cealalta categorie.

1)Taki Aizawa>Membrul trupei Ask...nu l-am putut suferii inca de cand l-am vazut in primul episod.Si dupa ce i-a facut lui Shuichi..cu atat mai putin!:thumbdown:

2)Ayaka Usami>Nu prea stiu foarte bine care este motivu...dar nu imi place fata asta.Ma enervat foarte tare atunci cand i-a dat palma aia lu shu(ce vina avea el ca s-a indragostit de Yuki?)
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
uuuu Gravitation
randu meu (muhahaha)
care imi plac:
1.Hiroshi Nakano ...oooo da
ce pot spune, am o mare slabiciune pentur chitaristi peltosi. Si Hiro are aceste trasaturi...si e plin de pasiune si devotat sigrijuliu si un prieten adevrata...si imi place atitudinea lui rebela easy-goin' :001_wub:
2.Sakuma Ryuichi e asa de funny:lol:
e mereu bine dispus si face mutra de catelus si e mereu darnic cu inima deschisa... E copilaros si hazliu, dar cand vine vorba de scena el e matur si iara pasional de iti suceste mintile...plus ca ador trecerile bruste de la calm la hyper:w00t: il face foarte carismatic ^^
3.Mr. K tipu asta ma omoara literlamente:cursing:
el mereu e optimist si nu accepta vreun refuz si recurge la amsuri drastice sa realizeze ce are in cap. Daca nu esti de acord cu el ajungi cu revolverul la tampla xD....si ador accentul ala exagerat american
4.Yuki Eiri un romancier romantic and wild
e un ravratit al literaturii si vietii. Pot spune ca il iubesc cum face Touma (seman mult cu Seguchi-san:blushSmile
are un trecut dureros si inevitabil prinzi simpatie fata de el
.....

acum incep sa ma insri cu fiecare personaj,....adevarul ca toti sunt facuti in asa fel incat sa iti placa de ei...Shuichi Shindo e protagonistul alaturi de Eiri si e imposibil sa nu iti fie drag de el
mai e si Sugaru Fujisaki...si trebuie sa recuynosc ca e un artist talentat,...se pricepe cu orga ^^

peronaje care nu-mi nu sutn prea multe:
intradevar Taki e un solist greu e tolerat >.<
si Ayakac-han e iara putin intepata xP
dar cel care ma termina e Sakano kun....prea e cu GOMEN ASSAI mereu in gura xD....mai usor nene nu e sfarsitu lumii!! (zic eu in gandu meu)
[Imagine: sd5setsunasekaisig1-icy2.gif]
"uhm... thanks for the help"
"don't mention it... to nobody!"
[Imagine: chibi_81.gif]
aia mica

#3
1.Fujisaki Suguru - i love this guy... :8: e prea dragut...mai ales cand se enerveaza pe shuichi. e al meu! si nu-l impart cu nimeni! :001_tt1:
2.Shindo Shuichi - mare pacat ca nu e fata...i-ar fi stat bine (cand am vazut parul roz eram aproape sigura ca e fata). dar daca nu ar fi fost baiat anime-ul nu ar mai fi avut haz...imi place la el faptul ca desi uneori se gandeste sa renunte isi revine imediat si face prapad... 71
3.Seguchi Touma - daca se mai ia o singura data de shuichi il omor...desi cu zambetul ala iti vine mai degraba sa-l imbratisezi...eu si acum as fi crezut ca touma e femeie daca nu zicea mika atunci ca e sotul ei :32:
4.Ayaka Usami - fata chiar stie ce vrea...dar totusi stie si cand sa renunte. la inceput m-a cam enervat dar apoi a inceput sa imi placa. as putea spune ca semanam un pic...doar ca mie nu imi place de eiri...
6.Noriko Ukai - e frumoasa, destepta, talentata...se comporta ca o sora mai mare cu ryuichi...chiar e unul dintre personajele mele preferate
7.Sakano-san - e mult prea stresat...mai ales cand apare touma...daca nu ar fi fost K bad luck nu ar mai fi avut nici o sansa...
si lista ar mai continua dar nu vreau sa va plictisesc...

#4
So , lista mea de preferati ^^

1 .Seguchi Touma - mai intrebati de motive? Este dragutz , este frumos , este inalt ,are par blond [mie mai degraba imi plac brunetii dar pt Touma fac o exceptie ]
2 . Ryuichi Sakuma - prima data cand se juca cu iepurasul am ras cu lacrimi! Iar cand intra pe scena e asa de pasional.. nu poti sa-l urasti! Uneori e copilaros din cale-afara ,iar altedati este matur si misterios 8
3.Suichi Shindo - pe bune ,la inceput eu credeam ca e fata OO''' asa de frumusel este ^^ Este hiperactiv , visator ,amuzant... si cand e emotionat sau nervos nu sta locului .
4 .[b]Hiroshi Nakano[b]- are parul lung (slabiciunea mea la baietii din animeuri ^^) Este un bun prieten si este amuzant (mai les cand il face pe Sakano sa-si piarda cumpatul 5 )

#5
Ma primiti si pe mine cu al meu top ? 39

1. Shuichi Shindo - imi place de hotararea lui. Nu se lasa descurajat de nimani si de nimic. Stie ce vrea si uneori obtine acel lucru, chiar daca-i ia mult timp sa-l obtina !
2. Eiri Yuki - este un dur. Are o aura carismatica, ceva care nu are cum sa nute atraga la el.
3. Hiroshi Nakano - de cand l-am vazut pe el am facut o slabiciune pesntru cei roscati. Doar in animeuri, nu si in viata de zi cu zi ! 21
4. Ryuichi Sakuma - imi place cum se prezinta pe scena, iar muzica lui m-a fascinat.

Cei care imi displac :

1. Taki Aizawa - nu stiu de ce, dar nu-mi place deloc de el. Nu gasesc argumente pentru aceasta respingere. Chiar nu-mi place deloc !
2. K - nu-mi place obsesia lui bolnavicioasa aproape pentru arme !
[Imagine: shaiyalight.png]

#6
1-Hiroshi Nakano~Imi place parul lui roscat,cum canta si mereu mi-au placut cei roscati(in anime).
2-Yuki Eiri~Cartile lui sunt foarte renumite,mereu mi-a placut sa citesc pacat ca nu se gasesc la librarie21 .
3-Ryuichi Sakuma~Imi place cum isi face mereu intrarea pe scena si mi se pare foarte amuzant.
4(si ultimul) Shuichi Shindo Imi place parul lui roz cand face pe catelul si ca isi da toata silinta ca Yuki sa-l accepte.
[Imagine: sssfcopy.png]

#7
1. Shuichi Shindo - prima data cand l-am vazut am zis ca e fata apoi am ramas o.O pur si simplu cu gura cascata cand am aflat ca de fapt e baiat T.T Damn,nu ma pricep la persoane...Dar chiar si asa mi se pare criminal.Pur si simplu cad pe jos de ras orice ar face^^

2. Eiri Yuki -El e opusul lui Shuuichi...mereu cu capul pe umeri,serios si misterios.Asta m-a atras cel mai mult la el...cu toate ca uneori ma cam scoate din sarite prin comportamntul lui fata de Shindo >.<

3. Ryuichi Sakuma -o alta personalitate care te faci sa cazi pe jos de ras 21 E pur si simplu nebun de legat!

4. Hiroshi Nakano - sincera sa fiu de el mi-a placut inca de la inceput^^ Nu am un motiv anume ci pur si simplu asa a fost sa fie...

5. K - *mwuhaha* e genul meu de personaj!Face orice ca sa obtina ceea ce vrea^^ Si ii ameninta pe toti cu arma!^.~
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]

#8
La minw topul personajelor e cam asa:
1)Shuichi Sindou- pentru ca e un tip hazliu, un cantaret talentat si pentru ca ar merge pana la capatul pamantului pentru iubirea lui
2)Yuki Eiri- la fel ca si Love_Yuki_Eiri-este baiatul perfect.Blond,cu cercel(am o slabiciune pentru ei),dur,misterios...ochii mai frumosi ca ai lui....nu exista
3)Hiroshi Nakano- un tip kawai, un prieten extraordinar, un romantic...realist...destept...
4) Suguru Fujisaki- Un tip de treaba, kawai, inteligent realist, un cantaret foarte bun
5) Tatusha Uesagi- Un frate foarte bun, un tip kawai, intelegator, destept, dispus sa mearga pana la capatul pamantului pentru iubire
[Imagine: sig3a.jpg]



#9
Topul meu
1)Yuki Eiri-cel mai frumos,mai dragut,mai misterios,mai rece si mai interesant personaj din cate am vazut.E un romancier absolut adorabil si imi place cum se comporta.Chiar daca uneori il ignora pe Shu,ii este mereu alaturi cand are nevoie de el.
2)Touma Seguchi-imi place felul lui de a fi(este unul dintre oamenii care a reusit in viata,bravo lui!).Imi place cum canta,ce idei are si cum se comporta pe parcursul episoadelor.Mi se pare un personaj foarte interesant si dragut.
3)Shuichi Shindo-este foarte energic.plin de viata,activ,glumet,dar si copilaros.Am impresia ca e un peronj de care nu te poti plictisi,si mai ales te poti distra mereu.Imi place deasemenea felul in care lupta pentru a obtine ce vrea.A reusit sa-l cucereasca pe romancier si sa treaca peste toate piedicile ce i s-au ivit pe arcurs.Bravo lui!
4)Hiroshi Nakano-e un personaj dragut si un prieten foarte bun.Dovedeste asta prin faptul ca ii este mereu aproape solistului si ar grija de el.E matur si stie ce vrea de la viata,cu toate astea nu uita de lucrurile cu adevarat importante in viata.
Toate personajele mi-au placut,dar ca acestea sunt preferatele mele.:love:

#10
1.Shuichi Shindo => Il ador pur si simplu! E foarte kawaii, vesel si plin de viata.Intotdeuna mi-a placut acest personaj si este de admirat faptul ca lupta pentru dragoste.

2.Yuki Eiri => OMG ! Cui nu i-ar placea acest personaj?E prea hot! Arata bine, e inteligent si imi plac la nebunie ochii lui !

3. Ryuichi => deoarce e tare dragut si funny in costumul de iepure.Imi place mult vocea lui.In concluzie.. e un personaj super tare!

4. Hiroshi Nakano => Ce pot zice despre el? Hm.. imi place de el pentru ca in primul rand arata bine.Canta bine..si imi place comportamentul lui.

Mdea.. cam atata, cred ca ajunge >.>
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]







Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)