Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

La vanatoare prin tara

#31
Multumesc de comentarii, pozitive si critici de asemenea.
Hai sa si adresez niste lucruri daca a venit vorba de unele.

Pe pisica n-am folosit blitz ci asa a iesit culoarea originala. In afara de o mica editare in PS pentru contrast si luminozitate, n-am modificat nimic.

Fotografia cu peisajul este, dupa cum am zis cand am postat-o, este un experiment cu expunere prelungita, zoom, distanta mare si trepied pe coasta unui deal sus deasupra orasului. Eu-s chiar multumit de claritatea ei pana una alta, avand in vedere ca e printre primele incercari cu camera asta.

Camera pe care o folosesc acum, adica de la noile fotografii incoa, este un Nikon D3100, care se dovedeste a fi foarte pretentioasa la lumina.

Pentru fotografia cu pasarea am avut mai multe incercari pana sa prind una potrivita dupa cum imi doream. A trebuit un pic de rabdare si sa arat ridicol prin parc, da a meritat.

Panorama verticala am facut-o la fel ca si cea orizontala: mai multe fotografii, facute din pas in pas, cat mai mici pasii. Cea de acolo cred ca a fost facuta din vreo 6 fotografii, mai mult sau mai putin.

Pe seara asta ma tem ca nu am nimic si sper ca dupa weekend sa mai prind niste fotografii.
Multumesc din nou de comentarii si atentie.

_________________

Tot ziceam ca revin cu cateva fotografii dupa weekend.
Trei bucati pentru placerea voastra astazi. Am vreo doua panorame de rezolvat dupa...am facut greseli absolut de amator, da vad ce se mai poate salva.

Pana una alta:

Encroach

Spring time growth

Field of purple

Comentariile sunt apreciate, ca intotdeauna.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#32
Buna CyBeR, ne intalnim din nou 21

Ca deobicei ne surprizi cu fotografii frumoase si de data asta mi-ai facut placerea de a posta macro -preferatele mele 5-.
La a doua nu imi place ca planta -cred ca e grau, nu ma pricep la plante, chiar daca stau la tara- de sus iese din fotografie. Din cate se observa pe cele doua ai vrut sa le evidentiezi si ai un punct minus de la mine pentru asta.
Prima are culorile minunate + focalizare buna deci nu am ce sa comentez, la fel si ultima.
Si ca sa nu fie chiar atat de scurt postul voi spune cate ceva si despre imaginile mai vechi, tot macro.
Aici ai facut o treaba minunata cu picatura de apa, dar este cam multa lumina pentru gustul meu. Chiar daca se observa evolutia dintre ultimele fotografii si primele, imi place.
Si ce ma amuzat a fost ca nu numai eu am avut "mini-obsesia" cu border si chemarul in jurul fotografiei 9.
Am dovada , cu toate ca la tine nu se vede prea rau >.<
[Imagine: YWk6O.jpg]

#33
Rich fields of home
Judetul Neamt, Romania

Voi reveni mai tarziu cu mai multe comentarii. Acum va las cu aceasta incercare de panorama.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#34
Inapoi si eu cu macrourile si animalele mele. Mai am cateva imagini care asteapta, dar nu am momentan acces la ele.

Imaginea 1

Imagine 2

Imagine 3

Am avut o mica expeditie intr-un camp de floarea soarelui weekendul acesta.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#35
Nature's dragon lord

Reap

Uite si inca vreo doua fotografii, pana revin dupa weekend cu ceva material proaspat.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#36
Si....material nou pentru cine e interesat.

Innards of a dead god

Leave the door open on your way away

Hallway into nothing

Industrial decay

Iar incep sa fac trenulete de postari pe topicul asta.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#37
Choo chooo choooooooo

[Imagine: 8z2.jpg]

Ca mai traiesc si eu.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#38
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#39
Deoarece sunt un hoit lenes: cine doreste sa mai vada ceva fotografii de la mine, noi sau vechi, le poate gasi aici de acum. Ca nu cred ca am sa mai revin pe DA, si nici pe forum nu ma vad postand si uploadand si lalalala.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)