Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cum a fost cand ai vazut prima oara Naruto?

#11
Acum incep amintirile , ca in animeu 4 Pot sa spun ca am deja-vu.In fine... stiam de NAruto chiar si la 8 ani, dar niciodata nu m-a interesat.Tin minte episodul acela cu Haku de la inceputul animeului.Pe-atunci nu puteam sta locului si nu aveam rabdare sa ascult toata vorbaria.Dar cand a aparut Disney Channel au disparut toate desenele copilariei mele si pot spune ca la 10 ani am cautat cum se numea anime-ul.Nu m-am uitat, dar la 12 ani o colega , acum o fosta colega mi-a spus de animezup si de Naruto.La inceput, au fost doar chestii Sasusaku, dar recunosc ca m-au impresionat.Cand am inceput sa vad episoadele pe net mi-am amintit instat de primul, nu stiu cum, dar parca-l vazusem undeva.Si dupa ce idiotul de Naruto m-a ademenit in animeu, l-am vazut pe Sake si Sakura ,am recunoscut personajele si am continuat sa ma uit.Am fost din ce in ce mai uimita.Am vazut toate episoadele decat erau mici si acum la Shippuden...am facut o pauza de un an , iar acum , in vacanta am renuntat la tot sa vad continuarea.Am citit manga si am ramas socata. E pentru prima data cand am plans... N-am plans la Titanic si la altele, dar respect mult animeul pentru a fost singurul care m-a facut cu adevarat sa plang.AAA! Si da, primul de care mi-a placut a fost Sasuke, apoi Sasori si Deidara, Neji si Itachi, apoi Nagoto si Naruto...dar in finat tot il prefer pe Itachi.Nu stiu de ce , dar are ceva special, parca ma regasesc , nu stiu.
Ei, cred ca am scris prea mult dar odata ce incep nu ma mai opresc. Mi-a parut bine ! Ne mai vedem.... in curand. Zuppy08
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#12
Tot pe Jetix am descoperit si eu Naruto, in clasa a 6-a, si initial nu ma impresionase prin nimic. De vina au fost, bineinteles, vocile dublate care ma scoteau din sarite. Mai apoi m-am imprietenit cu o persoana care era aproape obsedat de acest anime si ma ruga sa-i fac desene cu Hinata, iar, la schimb, el urma sa-mi puna primele 100 de episoade pe dvd si daca imi placea ce vedeam urma sa mi le dea si pe restul 120.

Inarmata cu multe pungi de pufuleti cu cacao m-am apucat de el. Nu ma asteptam sa-mi placa atat de mult, chiar nu ma asteptam. Primele episoade nu au fost cine stie ce, e adevarat, dar odata cu inceperea examenelor chuunin am fost pur si simplu captivata. Vizionam in jur de 20 de episoade pe zi (era vara, aveam tot timpul din lume), iar cand intr-un final l-am terminat am ramas nitel debusolata. Gen, eu acum ce mai fac? In perioada aia am facut multe desene, toate cu persinajele din Naruto, m-am inregistrat pe manga-anime (doamne, ce vremuri bune...) si am inceput sa vorbesc cu alti pasionati. A fost frumos. (:

Odata ce a inceput Naruto Shippuden am fost la fel de incantata. Pana la episodul 70 inca imi placea mult anime-ul, apoi a luat-o complet pe aratura asa ca l-am abandonat. Inca citesc manga, though.

Chiar daca pe parcurs s-a prostit, pot spune ca Naruto a fost animeul copilarie mele si printre putinele animeuri de care eram foarte foarte entuziasmata.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#13
Ca majoritatea lumii tot pe Jetix am vazut si eu Naruto. Cand am vazut eu prima data era pe la episodul cand erau astia prin padurea aceea a mortii.
Am fost constrans mai mult sa stau sa il urmaresc. vroiam sa ies pe afara si mi-a sarit cineva in cap sa il astept ca mai este putin si se termina episodul, sa il astept si pe el sa iasa cu mine. (Locuind in aceiasi casa... cu respectiva persoana 21 ) Desigur, m-am manifestat intr-un mod animalic si violent ca pierdeam o buna bucata de timp din a iesi insa cu chiu cu vai am ramas. Desigur, primul episod nu m-a tentat insa serile se repetau cam mereu si incepusem sa prin firul si imi parea genial asa ca am continuat sa il urmaresc si ghiciti ce? Si acum il urmaresc21 abia astept sa se termine XD
[Imagine: 41825604.png]
Intelege, eu nu sa mor niciodata!

#14
Ooooooooooooooooooo ce amintiri ;;) Pai era cam pe la 10 cand de obicei ma puneam eu in pat cand eram prin clasa a 4a...niciodatab nu puteam sa dorm si de obicei ajungeam sa ma uit pe animax, unde unele anime-uir (fara sa stiu ce sunt alea) ma cam traumatizau:))Asa ca de fiecare data, pe la 11 mutam inapoi pe jetix si ma uitam la spioanele:)) Intr-o seara de la zece, nu a mai fost reluarea de la spioanele O.O era altceva...ceva nou. Ce tampenie...am prins chiar primul episod din Naruto. Ceva m-a atras din prima la el. Poate faptul ca semana al naibii de bine cu Shaman King. Si defapt nu semana deloc, dar fiind amandoua anime-uri (cu grafica mai buna sau mai putin buna:))) semanau intr-un fel anume. Am continuat sa ma uit pana la episoadele alea cu Haku, pentru mine fiind ceva ciudat:))Niciodata nu mai vazusem atata actiune si violenta intr-un desen:)) Asa ca am continuat sa ma uit, si ma uit si acum:)) Naruto va fi pentru totdeauna al doilea in topul anime-urilor mele preferate si nici un anime nu-i va lua locul. Ce e sigur e sigur, topul de 4 (Shman King Naruto Pokemon si BD-aman) va ramane intact toata viata mea.
[Imagine: universul1.jpg]

#15
Habar nu am cand am vazut prima oara Naruto... a fost acum foarte, foarte mult timp. In orice caz undeva inainte de 2005, tot pe Jetix ca majoritatea; ca daca nu acolo, unde? Inca eram in clasele primare, undeva prin a doua cand am urmarit prima oara Naruto. Eram si-n febra Shaman King atunci, tare mult mi-a placut si animeul acela, l-am vazut cap-coada de vreo doua ori, cu toate reluarile si episoadele pe care le repetau la infinit... Tin minte cum ma bucuram de fiecare data cand dadeau episoade duble din Naruto sau chiar triple intr-o singura seara, a fost frumos. La un moment dat m-am atasat de Naruto si-a inceput sa-mi placa cu adevarat, undeva prin clasa a treia, il urmeaream pe nerasuflate cu o alta fosta colega si actualmente inca prietena in fiecare seara. Episoadele pe care le-am vazut atunci au fost cuprinse intre inceputul animeului pana pe la 50-60, cu examenele pentru a deveni Chunin... nu cred ca au dat mai mult de atat.

Either way, le urmaream c-un foarte mare interes pe vremea aia si-acum tot la fel o fac, am amintiri frumoase legate de inceputul Naruto, mai ales pe la scoala cand ne jucam de-a Naruto cu alti cativa colegi... Memories...

#16
Am descoperit Naruto cred ca acum 5 ani, cam asa. Si well yep, tot pe Jetix... si ceea ce nu suportam era ca la un moment dat episoadele se repetau la un interval de x. Dar ma rog, revenind... Ma tinea in suspans Naruto Uzumaki, copilul care facea numai traznai prin satul frunza, dar avea o determinare incredibila. Asta m-a fascinat si pe cand eram mica, imi doream sa fiu ca Naruto, desi fara prieteni si refuzat de ceilalti, era curajos si avea vise mari - era ca un fel de idol pentru mine *laughs*
Si acum mai urmaresc Naruto, desi cand am timp, vizionez Naruto Shippuden si, fata de personajul meu favorit din copilarie, adica Sasuke ( pentru ca imi placea cum arata, tipic ! ) acum imi place din ce in ce mai mult Naruto. Este mai matur, are alte responsabilitati, si cu toate astea, nu uita sa se distreze and soooo on. Punct.

#17
Tot pe Jetix am descoperit si eu Naruto. Eram prin clasa a IV-a cred. L-am urmarit inca de la primul episod. Il asteptasem cu nerabdare, pentru ca imi placuse chiar din reclamele difuzate pe Jetix inainte cu cateva zile sa inceapa. Mi-a placut mult povestea, asa ca am continuat sa ma uit pana cand nu a mai fost difuzat. Tin minte ca am fost atat de dezamagita, incat am trimis un mail celor de la Jetix. Dupa un timp, am gasit episoadele pe internet, si am fost cea mai fericita din lume. La inceput ma enervau vocile lor [fiind obisnuita cu cele stupide de pe Jetix; eram prea mica sa realizez care sunt vocile lor reale], dar dupa un timp m-am obisnuit si am continuat sa urmaresc episoadele.
Pe vremea aia eram foarte obsedata de Sasuke, recunosc, si am fost extrem de dezamagita si suparata cand el a parasit satul. Am si plans. Si lupta dintre Sasuke si Naruto iar m-a facut sa vars lacrimi de crocodil. In fine. Dupa plecarea lui Sasuke, am urmarit animeul doar din cand in cand.
M-am apucat de Shippuden, si asta a fost. Dupa un timp m-am apucat si de manga, si pot spune ca sunt din ce in ce mai uluita de ceea ce vad. Si uite ca au trecut 5-6 ani de cand ma tot uit la Naruto fara sa ma plictisesc sau sa-mi para rau.
[Imagine: nbfda8.jpg]

Someone who can't sacrifice anything can never change anything.

#18
Pe Jetix am vazut si eu prima oara Naruto. Aceeasi poveste, imi placea grafica si acest opening si incercam sa tin minte versurile, dar nici o sansa. Imi amintesc franturi, cum ar fi loviturile Sakurei si cat de mult o uram pentru asta. Naruto mi se parea un iepuras, tocmai de aceea nu imi placea sa vad cum il loveste. Nu l-am urmarit episod dupa episod pentru ca nu m-a prins atat de mult atunci. Daca deschideam televizorul si era episod nou, nu aveam treaba, dar nu era preferatul meu, mi-a placut mai mult Shaman King atunci. Pe langa asta, nu intelegeam mai nimic din poveste tocmai pentru ca nu eram fidela. Dupa ce au scos Jetix l-am urmarit pe net, cap-coada. Atunci am prins drag de el.
[Imagine: ak8THBQ.png]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Naruto Shippuden 292 / Naruto Chapter 616 (Update saptamanal) George 43 27.699 01-06-2013, 09:21 PM
Ultimul răspuns: Aggie
  Care a fost cel mai bun Hokage? Kuromi 10 9.899 07-07-2012, 03:04 AM
Ultimul răspuns: hero1hero
  Naruto. Naruto Shippuden -> Movie list Rose ^^ 0 2.354 31-01-2012, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)