Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Piko / Pico

#1
Ma gandeam sa deschid un topic despre Piko in sectiunea J - music dar cu siguranta nu are nici un rost pentru ca , pe aici nu prea trece nimeni . Ma mir pentru ca sectiunea k - music e invadata . Lasnd asta , sa revenim la dragul , scumupl meu Piko . Here we go !

[Imagine: 30mwggm.jpg]

Piko este un cantaret japonez care s-a facut remarcat prin cover-urile lui uploadate pe NND (nico nico douga). Cand a fost intrebat de unde vine numele Piko a raspuns: "Am acasa un caine numit Piko. Am avut ceva probleme cu gasirea unui nume dar l-am folosit pe asta." Porecla lui este Ryoseirui , pentru ca are voce de contratenor care poate atinge de la cele mai inalte la cele mai joase note. in 2009 a debutat ca "un cantaret incepator" reprezentand japonia la Japan Anime Live cantand cantece populare din anime-uri dar acum tinde spre cariera de cantaret profesionist.

Cam asta e povestea lui Piko . Parerea mea despre el ? Este cantaretul meu preferat . Ati citit bine , cantaretul meu preferat . Nu am auzit in viata mea o voce atat de frumoasa . Singurul cuvant prin care as putea descrie vocea acesti baiat ar fi : angelic . Despre aspectul lui , pentru unii nu e cel mai frumos om de pe planeta dar pentru mine e . Am ajuns la un subiect delicat , personalitatea lui . In fiecare interviu , fie ca e doar el si reporterul sau mai sunt si altii oameni , Piko isi aranjeaza in continu parul sau iti strange esarfa sau face orice altceva cu mainile . As mai spune multe dar stiu ca nimeni nu va citi ceea ce am scris aici din toata inima . Il iubesc pe baiatul asta , vocea , personalitatea , totul .

In incheiere , cateva cantece :

Crazy For You ; I ; Wasurenagusa ; Sakurane ; Love Planet ; Akashi ; Koishikute ; Ameka Yume [ live ] ; Shiroi Yuki no Princess Wa ; Rollin' Merry Go Round ; Story
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#2
hehe se pare ca eu sunt prima care scrie in acest topic...
ce pot sa spun il ador pe Piko-din pricina vocii sale pentru ca nu multi oameni pot face asta-in special un baiat
din ce in ce Piko devine tot mai cunoscu-are o tona de fan-cluburi pe diferite site-uri...
oricum NicoNico l-a ajutat foarte mult in cariera sa^^
melodii favorite: Crazy for you, Nisoku Hokuo, World's end
merita sa fie ascultat
[Imagine: Sugizogif.gif]

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30338 Cel mai nou fic "Furtuna numita adolescenta"

#3
Eu de dimineaţă am citit ce ai scris tu aici. M-a amuzat tare mult faza în care spune că numele lui vine de la câine. : )) Foarte tare şi foarte amuzant. ^^
Să fiu sinceră nu am ascultat în viaţa mea melodii compuse de el, dar astăzi am dat pe linkurile de jos şi sunt impresionată. o.o
Vocea lui e splendidă şi în unele videoclipuri are o are atât de feminină, însă cântă foooarete bine, foarte interesant. Chiar mi-a atras atenţia şi chiar e cute tipul, îţi vine să-l pupi într-una. *giggle*
Mulţumită ţie am mai găsit un cântăreţ japonez care îmi place. : x

#4
Needs moar love; PIKO-TAAANNN ! (╯*д*)╯

「Acum serios, cântăreții de pe Nico Nico Douga au nevoie de mai mult sprijin; nu e ușor să găsești unele cântece pentru că sunt postate în limba japoneză – inclusiv titlu, descriere și taguri.」

On with the praising:
În primul rând, nu știam că și-a însușit numele unui cățel. *laughs* În al doilea, vă spun câte ceva despre el:
• porecla lui nu este Ryouseirui, acesta este un termen japonez ce definește cântăreții cu abilități vocale "bisexuale", ca să zic așa;
• Piko va împlini 24 de ani pe 11 Martie;
• el (vocea lui,) este șablonul lui Utatane Piko;
• Sekihan îl numește "tsundere";
Cam atât, dau edit dacă îmi mai amintesc, sau dacă mai găsesc ceva.

Piko nu este favoritul meu dintre cântăreții Nico Nico, dar îmi place mult. Melodia mea preferată este duetul cu Sekihan pentru un cover al piesei Magnet. Cei doi sunt prieteni buni (se spune că locuiesc împreună,), iar vocile lor se asortează foarte straniu, Piko este blând, dulce, iar Sekihan este mai... *cough* senzual, *cough* mai dur. Aici observăm și abilitatea lui Piko de a cânta cu finețea sexului opus.
Cu toate acestea, în cover-ul său pentru melodia Despair îi se aude foarte bine timbrul masculin, nu credeți ?

Închei cu un video amuzant cu el și Sekihan, întitulat "Piko is Tsundere.", Sekihaneștiunperversksafbkhadas.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

#5
Kyaa *nosebleed* OMG!
Vocea sa este una minunată.Este blândă și poate puțin mai feminină,dar tot nu înțeleg cum unele persoane îl confundă cu o femeie ? >.< Melodiile mele favorite sunt Cendrillon(aici vocea lui chiar suna ca a unei fete,sau cel puțin așa mi se pare mie *giggles*),Crazy for you și Story.
Și este așa adorabil *daydreaming*
Duetele cu Sekihan îmi trezesc gândurile yaoi
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)