Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Best out of two movies

#11
Ahh. Deci chiar nu pot sa aleg între cele două.
Le-am văzut pe ambele şi sunt geniale, dar dacă este neapărată nevoie să aleg hm, cred că aş alege Drag me to hell. xD

Now me.
Wrong Turn or Crawler.

#12
Well avand in vedere ca nu s-a mai trecut de mult pe aici si nu vreau sa moara minunatul thread here I am...

Wrong Turn vs. Crawler

Stiu ca aleg oarecum, in necunostiinta de cauza, insa nu imi amintesc sa fi vazut Crawler, asa ca de voie de nevoie votul meu merge catre Wrong Turn.
Okay, nu a fost o adevarata capodopera, in fact nu m-a prea incantat deloc, insa din doua rele, aleg raul mai putin rau. the whole thing, was way too unrealistic, de la canibalii desfigurati pana la actori. Si...desi e tipul de horror previzibil, in care iti dai seama care cum o sa moara, sau cel putin in ce ordine, undeva in adancul tau speri ca actorul cel mai prost o sa moara primul...insa nu se intampla nimic de genul.
So yeah...Wrong turn it is.

Next: Gia vs.Salt
Strangers have the best candies
[Imagine: 9B19F2F8D024899728F06BF94F09CF3B.gif]
Out of my mind...back in 5 minutes.


#13
Io i aici nu'mi va fi absolut deloc greu sa aleg, really now..

Gia
I mean, in Gia Jolie mi s'a parut absolut geniala, a jucat excelent.. e unul din filmele mele preferate. Salt nici nu se poate compara ideea filmului e putin cam idioata / prea comuna./ nu are nimic interesant / whatsoever..

Nu sunt in the mood si nici nu dispun de prea mult timp pentru a oferi o opinie decenta.. Oricum ideea e -> Gia is awesome and Salt sucks

Next: The Prestige vs The Libertine

sau sa fie asa

Youth Without Youth vs The Pianis


#14
Nu cred ca Youth without youth merge pus contra The Pianist, pentru ca sunt filme care provin din backgrounduri mult prea diferite. Sa zicem de asemenea ca The Prestige ar merge pus contra The Illusionist.

Totusi ca pelicule as alege atat Youth without youth, vazut acum foarte mult timp cand era un comeback in forta a lui Coppola, cat si The Prestige. Oricat l-as stima pe J. Depp pentru The Libertine, parca Hugh Jackman si Christian Bale au creat o rivalitate tangibila.

The pianist vs Enemy at the gates
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#15
The pianist vs Enemy at the gates

Desi I liked both of them, cred ca de data asta The Pianist o sa piarda in favoarea Enemy at the gates. Maan ce prestatie, si m-a frapat modul in care istoria e brought to life- chestie care pur si simplu eclipseaza orice alt element care nu era in regula- orice greseala in executie. Okay, poate toata treaba cu relatile interpersonale sau subplotul romantic nu au fost develped enough, dar daca you pay attention only what they wanted to emphasize, filmul e super enjoyable...and then again, there's Jude Law...si Ed Harris care are o prestatie nemaipomenita. [my POV] Pana si Rachel Weisz mi-a placut aici, si in general nu o prea agreez.

So anyway Enemy at the Gates it is.

Next:The King's Speech vs Margin Call

Strangers have the best candies
[Imagine: 9B19F2F8D024899728F06BF94F09CF3B.gif]
Out of my mind...back in 5 minutes.


#16
The King's Speech.
Nu am vazut Margin Call, dar cam stiu despre ce e vorba. Cat despre The King's Speech, l-am vazut de curand si mi-a placut la nebunie. E unul dintre cele mai bune filme pe care le-am vizionat si unul din preferatele mele. Prestatia lui Colin Firth a fost impecabila si nu ma mir ca a castigat un Oscar pentru asta. Nu am ce comenta cu privire la scenariu, din cate stiu e o poveste adevarata, dar pot spune ca m-a impresionat adaptarea. Cred ca am spus numai prostii, dar ideea de baza este ca ador filmul asta si sunt putine filme pe care le-as alege in locul lui.

Next: Shutter Island vs The Curious Case of Benjamin Button
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#17
The Curious Case of Benjamin Button sa fie.
Shutter Island nu l-am vazut inca, insa parerea de dinaintea vizionarii e una buna si il am trecut acolo, pe lista mea de To watch in the near future / when I have time for this . Insa si pe The Curious Case of Benjamin Button l-am urmarit c-un mare interes, tocmai pentru ca ideea filmului este nemaintalnita in ceea ce ma priveste, fapt care a facut filmul interesant si captivant. L-am vazut de vreo doua ori pare-mi-se la TV, si asa l-am si descoperit - din intamplare, pe ProTV parca. In orice caz, prestatia actorilor a fost destul de buna - mai ales cea a lui Brad Pitt - si s-a meritat vazut tocmai datorita originalitatii peliculei.

Next: The Painted Veil / Valul pictat vs Love in the Time of Cholera

#18
Nu am vazut niciuna din pelicule, dar cred ca o sa aleg A painted veil pentru ca, o sa discriminez putin aici intre actori, joaca Edward Norton in film. In ceea ce priveste Love in the time of Cholera, stiu cartea dupa care a fost facuta ecranizarea si din cate am inteles plot-ul este adaptat foarte slabut cu o nota medie de 6 in comparatie cu peste 7 pe care primul film l-a primit pe majoritatea site-urilor de recenzii.

Next: Papillon vs Shawshank Redemption

Edit: Sy, Andy Dufresne din Shawshank Redemption era tot nevinovat 10. De asta am si pus doua filme in care protagonistii sunt nevinovati si ajung in inchisoare de unde evadeaza.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#19
Personal cred ca Shawshank Redemption e foarte supraapreciat pentru ceea ce ofera, dar asta poate si din cauza ca nu ma incanta genul de filme in care oamenii isi 'spala pacatele'. Mi se pare ceva jalnic de pus intr-un film.
Aleg Papillon pentru ca mi-a placut si cartea, e unul dintre destul de putinele filme din perioada aceea pe care le apreciez. L-am vazut acum multi ani, dar povestea tipului care nu renunta cu nici un chip la ideea evadarii mi-a ramas in minte (spre deosebire de celalat film care nici nu mai stiu exact cum incepe).

Next: Daybreakers vs Priest
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#20
Priest l-am vazut 3d la cinema nu mi-a placut deloc, waste of time kinda. Daybreakers ideea a fost destul de originala chiar daca e cu vampiri, 2 chestii care sunt folosite in filme si jocuri over and over and over: vampiri si zombie.
Anyway aleg Daybreakers

Next:Requiem For A Dream vs Limitless



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Upcoming Movies Yondaime 7 6.108 17-12-2010, 11:36 AM
Ultimul răspuns: Yondaime


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)