Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Basketball

#3
Un subiect despre basket. Genul meu de subiect ^^.
Buna Shadow.Kiss, in primul rand nu am decat sa-ti multumesc ca tu ai decis sa scrii despre acest sport minunat si sa lasi si pe altii sa-si spuna opinia. Grr.
Eu am practicat basket timp de 2 ani jumatate, desii am jucat din clasa 1 la ora de sport abea din a 4a m-am inscris la MC sport. (clubul de basket).
Am fost capitan de echipa si in decursul a doi ani jumatate am avut si meciuri pe care le-am castigat, dar am pierdut cand am jucat cu cei din Sibiu. (ahh)
Am trecut si peste chestia asta si am jucat mai departe. M-am antrenat din greu eu si impreuna cu colegele de echipa. Intr-un final la un meci m-am accidentat, mi-am lucsat mana si nu am mai putut juca. Urma sa plecam intr-un micut campionat. Toti erau speriati chiar si antrenorul Ionut21. In echipa, mai juca si o colega de-a mea din clasa si le-am propus s-o lase pe ea capitan in locul meu. Ea nu m-a dezamagit. Si acum joaca si face parte din echipa, dar eu m-am retras. Asta nu inseamna ca nu mai practic sportul in timpul liber. Vara nu se exista o zi in care sa nu ma duc la 8 seara si sa joc cu cei marii pana la 5 dimineata (cu pauze bineinteles). Iubesc acest sport din toata inima si sunt (la fel) de parere ca e prea putin promovat in Romania. Aici footballul este mult mai "interesant" pentru ei 37 ce sa zic. Totusi, nu-mi pierd speranta, si inca sper ca intr-o zi cineva dintr-o echipa de basket (roman/romanca) sa devina celebru/a si sa arate ca Romanii au intradevar talent la acest sport si ca muncesc din greu.
Pai, cam atat despre parerea mea^^. Ja nee!
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.



Răspunsuri în acest subiect
Basketball - de Shadow.Kiss - 24-08-2011, 09:56 PM
RE: Basketball - de Nirv - 10-01-2012, 12:00 PM
RE: Basketball - de Lexxu - 17-03-2012, 12:14 PM
RE: Basketball - de Fear - 15-04-2013, 08:55 PM
RE: Basketball - de keisuke - 05-05-2013, 02:53 PM
RE: Basketball - de yaoi maniac - 05-05-2013, 10:31 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)