Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Basketball

#2
Serios? Chiar nimeni? Ei bine, atunci o să fiu eu prima. Eu am început cu baschet-ul (hai s-o iau mai pe românește) în clasa a cincea, acum sunt a șasea. Eram ceva mai „varză” la sport, dar nu de tot. În clasa a cincea eram mai pitică, amețită și așa mai departe. La sport jucam baschet două ore pe săptămână ca să nu stau pe bară. Prin primăvară, a început să-mi placă al naibii de mult să joc baschet, eram chiar obsedată. Toată vara asta am făcut, am început acasă, dând coșuri până mă lua cu amețeli, iar apoi pe teren, jucam foarte des. Acum, fiind a șasea, nu e mult, joc de un an, dar e sportul pe care pur și simplu îl ador, și e sportul care m-a făcut să mă mai și misc, fiindcă nu prea-mi plăcea să fac asta. Prima oară jucam cu fetele și mi-era teamă să joc cu băieții, dar acum e mai bine cu ei, fiindcă fetele cu care joc sunt ofticoase, enervante, nu știu nicio regulă și nici ce-i ăla „fault”. Nu joc la niciun club, doar la școala, dar curând o să văd dacă pot să intru pe undeva, asta desigur, după ce avansez. Și doar pe unele canale, pe TVR parcă mai arată din când în când câte-un meci, dar rar, eu am văzut de vreo 2 ori și era decât baschet masculin...



Răspunsuri în acest subiect
Basketball - de Shadow.Kiss - 24-08-2011, 09:56 PM
RE: Basketball - de Nirv - 10-01-2012, 12:00 PM
RE: Basketball - de Lexxu - 17-03-2012, 12:14 PM
RE: Basketball - de Fear - 15-04-2013, 08:55 PM
RE: Basketball - de keisuke - 05-05-2013, 02:53 PM
RE: Basketball - de yaoi maniac - 05-05-2013, 10:31 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)