Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 3 melodii

#1
Well m-am uitat peste toate paginile şi am observat că nu este aşa un topic [doar la K - music] şi m-am gândit să-l deschid eu dacă tot nu l-a deschis nimeni. So, my top 3 4

1. Because Of You - Ne-Yo
Ăh.. piesa am descoperit-o din pură coincidenţă. Nu ascult Ne-Yo foarte des, dar efectiv piesa asta m-a vrăjit. Eram pe YouTube şi ascultam U-Kiss la un moment dat am apăsat pe un video şi l-am văzut cântând piesa. M-am îndrăgostit imediat [de piesă] şi acum o ascult zilnic. Mă ajută să uit de toate problemele şi mă relaxează

2. Bad Boys - Alexandra Bruke
Am auzit piesa asta prima dată la radio. Veneam din ceva excursie, iar refrenul s-a ataşat foarte repede de mine, iar în momentul respectiv am început să cânt şi eu.

3.Awake and Alive - Skillet
Dacă ar fi să o luăm aceasta este piesa preferata a celor de la Skillet. La început nu ascultam genul ăsta de muzică aşa că nu mi s-a părut cine ştie ce, dar acum o consider o piesă absolut genială. Am ajuns o mare fană Skillet 71


XoXo, SummerBreeZ.
*. Nu e totul perfect , dar o sa fie ...


#2
Hello.....
1.PARADISO GIRLS-PATRON TEQUILA
Ador aceasta piesa ,deoarece am adorat un fic:'Dansul Dragostei'.Acesta a fost si primul meu fic pe care l-am citit,dar si melodia o ador,plus ca fetele sunt uimitoare....canta si totodata danseaza,dar nu vulgar sau hidos ,cum fac altele...au stil si eleganta....

2.Enrique Iglesias-Hero
Imi place foarte mult de Enrique, cum canta, dar si fizic :X Este unul dintre artistii mei preferati...melodia mi se pare originala,cu un mesaj ...Videoclipul e si el foarte original.... unul dintre cele mai romantice videoclipuri (ma refer la partea de final)..

3.David Bisbal-Ave Maria
Aceasta melodie,are un aer latin si ador asta ...David este foarte sexy ,iar carliontii lui si mai....
Videoclipul e si el frumos...


Imi este foarte greu a ma limita doar la 3 melodii ,deoarece sunt o fana a muzicii latino,pop,dance...




#3
Dar este o moarte curata sa aleg doar 3 melodii out of my hundreds of favourites! Dar voi incerca sa o fac pentru ca mi se pare o provocare destul de buna.

The Veronicas - Untouched (unplugged version, dar si originala e ok). Fetele astea doua, Lisa si Jess, sunt preferatele mele. Le-am descoperit acum 3 ani si de atunci sunt absolut obsedata de el, I have like their whole discography + alte cantece demo, care n-au iesit niciodata pe piata. Acum astept sa scoata cel de-al treilea album, o sa-mi iasa fire albe de cand tot astept >.< but meh, I'm sure it's worth all the wait <3

Luna Halo - Untouchable. Nu stiu de ce sa mentionez mai intai. Versurile sau instrumentatia? In fine, nici nu conteaza ordinea, cert este ca ador melodia asta <3 ah, sa nu mai mentionez de vocea tipului. Culmea este ca am incercat si alte melodii de la ei si nu mi-a placut nimic altceva. Oh well, guess I'll just have to stick to this one <3

Taylor Swift - Sparks fly. Actually, orice de Taylor Swift merge. E un stil total diferit fata de ce ascult eu de obicei dar.. man I love this girl! E atat de naturala, so cute & refreshing iar versurile melodiile ei sunt parca furate din my diary (I don't even write a diary dar vorba vine). In fine, cert este ca melodia asta la un moment dat reprezenta o frantura din viata mea, and I still like it at this very moment <3

..of. doar 3? *sigh* dar nici nu am apucat sa mentionez celelalte sute de favourites! XD
Love me or hate me. Either way I'm on your mind.

#4
1. Naruto Soundtrack- Sadness and Sorrow

Cat de cat incerc sa ma calmez, vreau sa uit putin de mine si sa ma gandesc la viata mea, chiar daca plang si lacrimile imi tradeaza tristetea pe care incerc sa o ascund, trebuie sa o inving cat de cat. Ma calmeaza incetul cu incetul.

2. Enrique Iglesias- Hero

Lafel ca mai sus, incerc cat de cat sa ma calmez, chiar daca nu are efect, lacrimile o sa imi vindece ranile, sper.

3. Michael Jackson- You are not alone

Nu sunt singura, este adevarat, am cativa prieteni care incearca sa ma sprijine si sa ma faca sa zambesc, care imi sunt alaturi in momente ca acestea, atat de fragile si dureroase. O sa incerc sa zambesc numai pentru ei, pentru ca imi inveselesc ziua mereu, mereu...


[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

#5
In momentul de fata "My Top 3" arata cam asa:

1. Jon Bon Jovi- Looking at your window with a suitcase in my hand
Am descoperit melodia pe coloana sonora a filmului "Destination : Anywhere". Am iubit filmul si cred ca e normal sa iubesc si melodiile care sunt in el, fiind cantate de Jon. Iubesc melodia deoarece are un mesaj al el specific, ceea ce ar trebui sa aiba toate melodiile din ziua de astazi [ cel putin asta este parerea mea]. Vocea lui Jon ma face sa uit de probleme si sa dau totul la o parte pentru ceva timp fiind doar eu, el si muzica :].

2. Miley Cyrus- The Climb
Pentru ca imi da speranta ca daca imi voi urma visele totul va fi bine. Life's a climb but the view is great! Trebuie sa ne urmam visele pentru ca este singura cale spre a le indeplini.

3. Bon Jovi- Always
Pentru ca imi aduce aminte de niste cuvinte pe care le-a zis cineva pe care il iubesc din toata inima. A fost una dintre primele melodii pe care le-am ascultat de la Bon Jovi si pot sa spun ca e ceva ce numai Jon ar putea canta- Genial :]. Melodia mi se potriveste, de asemenea, foarte mult daca ma gandesc la unele evenimente din trecut.


Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa-ti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc.

#6
Eu stiam ca mai exista un topic de genul 106
Top 3 momentan:

1. B.U.G. Mafia - Inainte Sa Plec -- frumos beat-ul, frumos felul in care evolueaza (de la doar tobe in prima strofa, la linia melodica introdusa o data cu primul refren). Frumoase versuri. Adevarate asa 4 Frumoasa povestea. Preferata de pe Inapoi In Viitor.

2. Tech N9ne feat. Krizz Kaliko & Wide Frame - Eenie Meanie Miny Ho -- refrenul ma amuza. Si suna bine 4 Instrumentalul e demential si mi-a ramas in cap de la prima ascultare. Si stiu ca exista piese mult mai bune (atat ca beat cat si ca lirica) pe All 6's and 7's, dar asta suna prea tare 21

3. Jay-z & Kanye West - Murder To Excellence -- sample-ul din Fetele De La Capalna e genial 21 si cel din Scarification (Quincy Jones) [nu-s sigur ca asta e, stiu mai multe variante si toate par plauzibile] e genial, dar e evident de ce primul mi-a atras atentia nu? 21 Imi place cum se face tranzitia de la prima parte a piesei la a doua. Nu l-am mai auzit pe Jay-z dand asa niste versuri de ceva timp. Preferata de pe WTT.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#7
Trage un ochi aici: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=538
Le fux, data viitoare dă un search înainte să deschizi vreun topic nou.
Poate fi închis? :3
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sentimente si melodii Lye 9 8.583 05-06-2011, 02:40 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)