Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

AMV Contest - Forum's War

#1
[center]TRAILER[/center]
In acest topic au loc inscrierile primei editii a Concursului AMV - Forum's War, pentru editorii ce doresc sa sustina Anime Zup.

Regulamentul acestei competitii este urmatorul:

- Este permis un singur AMV de participant.
- Orice Anime este permis.
- Orice Melodie este permisa
- Scenele sau melodiile cu continut indecent nu vor fi admise.
- Fiecare editor este nevoit sa specifice in AMV-ul sau Website-ul pentru care participa, si sa adauge un logo cu Mangashop, sponsorul acestui concurs.
- Clipurile ce contin logo-uri sau subtitrari uitate nu sunt permise.
- Folosirea de pagini manga este permisa, cu conditia ca AMV-ul sa nu devina un Manga Music Video.
- AMV-ul trebuie sa fie facut in 2011, fara a mai fi inscris in alta competitie, iar durata este intre 1 si 8 minute.
- AMV-urile pot fi notate de catre fiecare membru al forumului si un juriu alcatuit din cate un reprezentant din fiecare comunitate, fiecare parte reprezentand 50% din scorul final.
- AMV-urile vor fi notate cu note cuprinse intre 1-10, dupa diferite criterii.
- Furtul unui AMV al altui editor, cu sustinerea ca iti apartine va rezulta in descalificarea si banarea de pe site a oricarui concurent.
- Furand clipuri din AMV-ul altui editor va produce acelasi rezultat.
- Un editor nu poate participa decat pentru un singur Website.
- Site-ul castigator va fi decis de punctajul editorilor ce-l sustin.
- Juriul va acorda sanctiunile necesare incalcarii regulilor.


AMV-urile vor fi punctate dupa urmatoarele criterii:

Calitate Video/Audio: se intelege de la sine
Originalitate: de la unic la banal, unde il clasezi?
Sincronizare: intre perfectiune si intarzieri mai mari decat durata melodiei, unde se incadreaza?
Sincronizare Verbala: flawless! / zicea ceva, dar nu l-am auzit de beat
Efecte: ca si stelele pentru cer noaptea, sau ca si soarele pentru zapada?
Re-vizualizare: ma uit a suta oara, fara sa clipesc! / imi asum riscuri urmarindu-l a doua oara!

Criteriile cu albastru sunt optionale!

Ca premii, cei de la mangashop sunt dispusi sa ofere urmatoarele premii, cu conditia ca participantii sa fie in numar cat mai mare:
Locul 3 - Un volum manga la alegere
Locul 2 - Doua volume manga la alegere
Locul 1 - Trei volume manga la alegere


Concurentii isi pot anunta participarea oricand si sa vina cu un edit pentru AMV mai tarziu. Participantii au libertatea de a-si schimba AMV-ul participant, pana la data limita de 15 Octombrie, cand toti cei inscrisi in topic trebuie sa prezinte in postare un link catre AMV-ul participant. La aceasta data, AMV-urile inscrise sunt definitive si nu mai pot fi inlocuite. Atunci va incepe perioada de votare, ce va dura doua saptamani, dupa care vor fi afisate rezultatele.

Pentru a intra in concurs postati aici un link online catre AMV.(Youtube, Trilulilu, Peteava, etc)

Topicul este strict pentru inscrieri. Pentru orice intrebari, ajutor, inclusiv in conceperea unui AMV, directii, sau orice are legatura cu acest concurs, puteti face un topic diferit.

Edit: Data limita de inscrieri a fost extinsa deoarece sunt site-uri fara nici macar un AMV participant si scopul acestei competitii este de a strange cel putin 2 pe comunitate. Cu alte cuvinte, chiar daca nu va credeti prea bun pentru a participa puteti face un efort de a va ajuta site-ul preferat. Multumesc anticipat!

Acestea fiind spuse, mult succes tuturor!
[center][Imagine: sig2d.jpg][/center]
[center]Frame Empire Studios[/center]

#2
Luffy! Thanx God ca postezi si tu Smile macar stiu ca nu sunt singura care isi raceste gura de pomana.XD
Nu sunt stralucita dar particip XD
[Imagine: wqymg0.jpg]

#3
Suna chiar interesant. Dupa cum i-am spus si Deei ma inscriu si eu.
O mica intrebare...cand specificam pentru ce forum participam, putem pune la inceput sau sfarsit pentru un scurt timp? Si cu logo-ul Mangashop, acesta trebuie sa ramana pe tot parcursul AMV-ului sau pur si simplu pentru un scurt timp?

#4
Din moment ce nu am specificat inseamna ca le poti pune cum vrei si cat vrei.
[center][Imagine: sig2d.jpg][/center]
[center]Frame Empire Studios[/center]

#5
a ,am vazut trailerul,care-i treaba cu aceasta concurenta intre comunitati? i mean...ce se intampla daca pierde zuppul?
[Imagine: wqymg0.jpg]

#6
Probabil va fi sfarsitul lumii21. Concurenta intre comunitati este de dragul distractiei.
[center][Imagine: sig2d.jpg][/center]
[center]Frame Empire Studios[/center]

#7
(14-07-2011, 01:13 PM)Luffy A scris: Probabil va fi sfarsitul lumii21. Concurenta intre comunitati este de dragul distractiei.

A,bine de stiut .

*Am crezut ca are cineva vreo idee traznita si vrea sa combine comunitatile*
[Imagine: wqymg0.jpg]

#8
asi vrea si eu sa ma inscriu cu amv http://www.youtube.com/watch?v=CBieD3YzgNc code geass amv omeni mei
Fast as the wind, the invasion has begun shaking the ground with the force of thousand guns first in the line of fire, first into hostile land
[Imagine: Untitled-1-2.png]

#9
(17-07-2011, 12:51 PM)Jbelux A scris: asi vrea si eu sa ma inscriu cu amv http://www.youtube.com/watch?v=CBieD3YzgNc code geass amv omeni mei
Cred ca ai uitat de aceasta regula: "- Fiecare editor este nevoit să specifice in AMV-ul său Website-ul pentru care participă, şi să adauge un logo cu Mangashop, sponsorul acestui concurs."
[center][Imagine: sig2d.jpg][/center]
[center]Frame Empire Studios[/center]

#10
am facut asta uitate la descripson daca nu ai facuto .... logoul e acolo si situl
Fast as the wind, the invasion has begun shaking the ground with the force of thousand guns first in the line of fire, first into hostile land
[Imagine: Untitled-1-2.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  AMV Contest -Forum's War- Rezultate Luffy 1 3.443 12-03-2012, 11:08 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Amv Contest - Forum's War - Votare Yondaime 5 10.422 07-03-2012, 10:54 AM
Ultimul răspuns: deeaH2elen
  AMV contest luna septembrie-octombrie deeaH2elen 0 3.044 06-09-2011, 11:59 AM
Ultimul răspuns: deeaH2elen
  AMV contest- mai-inscrieri deeaH2elen 13 10.692 31-05-2011, 01:16 PM
Ultimul răspuns: Jbelux
  AMV Contest - Aprilie Inscrieri Cookiesor 11 10.828 13-05-2011, 02:16 PM
Ultimul răspuns: deeaH2elen
  AMV contest ianuarie-februarie deeaH2elen 37 29.050 11-02-2011, 06:36 PM
Ultimul răspuns: C0caaa!na ~.~


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)