Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Inuyasha] Inuyasha vs. Sesshomaru

#11
Lol poor Inu no-niichan ( I like how that sounds21) e in inferioritate aici. Din pacate nu pot face nimic sa-l ajut. My choice is also The Great Lord Fluffy-sama (I love how that sounds 21) De ce? Pentru ca e mult mai calm, stie sa-si planifice strategiile, nu actioneaza cum ii vine atunci pe moment.
Pare a fi o persoana rece, cand de fapt nu e asa. Daca vrea sa protejeze pe cineva atunci nu se da in laturi de la nimic. Parerea mea este ca Shesshoumaru este cel mai complex personaj din acest anime. Ai nevoi de ceva timp sa il intelegi, si cand crezi ca gata stiu cum e personajul, face ceva la care nu te asteptai.
And he's kinda cute too.o//o
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#12
Eu il aleg pe Sesshoumaru. De ce?
Pentru ca este personajul meu preferat..si iarasi apare intrebarea de ce?
Pai..eu sunt de parere ca se observa ca Sesshoumaru este mai mare decat InuYasha...sper deosebire de InuYasha, Sesshoumaru nu se enerveaza atat de mult si de repede ca el. De fapt nu prea il vedem pe Sesshoumaru ca se creizeaza lol . Apoi, de multe ori il vedem pe InuYasha cum se duce dupa respectivul criminal sau hot sau eu mai stiu... fix la el tinta sa il omoare sau altceva. Ei bine, Am observat ca Sesshoumaru mai intai isi face un plan sau se gandeste putin inainte de asta...Si cred ca Sesshoumaru este mai puternic decat InuYasha...Poate ca este chiar foarte puternic avand in vedere ca pe el nu il intereseaza Shikon no Tama.
InuYasha, nu e chiar asa de slab daca stam sa ne gandim. Devine puternic destul de repede, este foarte haios pe langa fratele sau care, il vedem mereu, dar mereu serios, nu ca ar fi un lucru rau, dar nu i-ar strica sa mai rada si el asa din cand in cand. Si InuYasha ii face repede prieteni, are incredere in oameni, adica nu crede ca sunt inutili si alea alea, nu ca Sesshoumaru crede asta, dar asa da impresia, chiar daca faptul ca a luat-o pe Rin cu el dovedeste contraiul. Dar tot pe Sesshoumaru ramane.
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!


#13
Sesshomaru
yay *faves* is so cute...e asa de drgaut si imi palce ca e mai matur si atitudinea lui de persoana indiferenta il face mai dragut si mai interesant ^^...sau cel putin asa mi se pare mie....si mai are si o peronalitate draguta....ce mai...intr-un cuvant e foarte kawaii~cat despre Inuyasha este cam imatur si cam inchis in sine
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#14
Mie imi place mai mult Sesshomaru. Este genul mai neutru, foarte puternic, dar ma lasi ca sa te las. Orgolios, ucide tot ce prinde, infumurat si arogant, dar ce sa-i faci, are o grafica de nota 100 pe o scara de la 1 la 10.
Pe langa grafica, Sesshomaru are si un caracter, care ori te scoate din sarite, ori te face sa il adori.

Inuyasha, pe de alta parte, este eroul actiunii, fara el n-ar fi anime-ul, dar este si [foarte] prost.
Nu-mi place modul in care se lamenteaza cu moartea lui Kikyo, faptul ca se crede cel mai puternic, dar Sesshomaru il face K.O de fiecare data cand se lupta.
[Imagine: eeeled-1_zpse54e7424.png]

#15
Din punctul meu de vedere:
Sesshoumaru
Un personaj misterios, rece, calm si sumbru. Isi uraste fratele din cauza acelei sabii care dorea el sa o aiba, dar la sfarsitul anime-ului se impaca cu gandul ca Tensaiga nu este a lui si renunta la ura pentru Inu. Sesshy este al doilea personaj favorit al meu. Arata asa de bine, hot, iar hainele si blana il scot in evidenta si l-ai recunoaste si de la o posta <3. Este istet, lupta cu multa precizie, dar uneori se comporta irascibil, de exemplu cand se intalneste cu Inu ei doi trebuie neaparat sa se certe si sa se bata, chiar si in momente mai putin potrivite si importante. Desi el spune ca uraste oamenii si ca sunt niste fiinte slabe, are grija de Rin si o protejeaza. De exemplu atunci cand Naraku a rapit fetita, Sessh s-a dus dupa ea, in concluzie nu este asa de dur precum pare, are si sentimente ascunse pe care nu prea vrea sa le arate, dar se vede din comportamentul lui. Sesshoumaru este un personaj nici bun, nici rau. Nu apartine niciunei tabere, este ceva de genul neutru.

InuYasha
InuYasha mi se pare cel mai amuzant personaj. Imi place cum este desenat, iubesc urechiusile lui <3, imbracamintea lui prima data mi s-a parut ciudata, nu stiu de ce, dar deabea la al patrulea am inteles ca ala era un kimono 21:... are o inima buna si isi iubeste si apara prietenii mereu, tine la Kagome ca si iubita, are o inima mare si lupta super-bine. Inu a suferit mult... in primul rand tradarea si pierderea lui Kykiou, prima lui iubita, iar in al doilea rand probleme cauzate de Naraku [<3].

In concluzie il aleg pe Sesshy <3.
[center]Riesige Himmel verstecken Tausende und Tausende von Sternen ~
Hide My Tausende und Abertausende von Gedanken ~
Life ausblenden Tausende und Abertausende von Hindernissen~
Verstecken Sie Ihre Augen Tausende und Tausende von Farben ~
[Imagine: sintaxsig.png]
When your image disappears from the front of your eyes, you create it as you like.

[Imagine: chibi_2140.gif]
Chibi-ul lui SintaX_Dev
[/center]

#16
Inuyasha si Sesshoumaru, doi frati dornici sa il omoare pe Naraku, fiecare cu (,) calitatile sale deosebite.
Inuyasha este oarecum ajutat de faptul ca este personajul principal si de aceea el trebuie sa fie puternic, insa este de asemenea si amuzant in felul lui, in special cand nu recunoaste ca simte ceva pentru Kagome. Smile
Sesshoumaru este puternic pe drept, el fiind considerat un personaj secundar si, de aceea, el nu a fost inzestrat din prima cu putere, insa el a dobandit-o cu usurinta, plus ca este dragut cu unii, chiar daca atitudinea sa este luata drept raceala fata de ceilalti.
Nu as putea nici sa pun semnul egal pe deplin, caci fiecare are alta personalitate si ale obiceiuri, ca sa zic asa, insa nici nu pot sa fac o comparatie intre ei. As prefera sa nu votez 10
[Imagine: chibi_1662.gif]
Haideti, cheliti-mi chibi-ul!
Descarcati-ca pe el!
Si acum, asa-i ca nu ma vezi ataca?

:nh:

[Imagine: girlholdinglollipop.jpg]
Hey! Mai mananci aia?

[Imagine: thkouichikimuraoretachi.jpg]

Kouichi Kimura...

So what if I still like Digimon Frontier?
I know about your secret teddybear!



#17
Inuyasha....sau poate Sesshomaru?Deci sa analizam fiecare personaj in parte^^
Sesshomaru este dornic sa il infranga pe Naraku.(Nimic pana aici).Este calm si gandeste inainte sa actioneze.Personalitatea de baiat care ma lasa cu gura cascata.Adica indiferenta aratata, mai degraba ca o masca, si calmul de acre da dovada sunt cele mai calitati de personaj rau.

Inuyasha... Inu este personajul amuzant din anime-ul asta2121.Are un comportament contrar a tot ceea ce face fratele lui, adica ia decezii negandite, actioneaza fara sa ceara vreo parere sau sfat si este genul care se enerveaza rapid.Partea buna (cateodata ) este ca sare in ajutorul prietenilor lui la orice necaz.Are acelas vis ca si fratele lui mai mare asa ca aceasta este singura asemanare intre ei.

So... il aleg pe Inuyasha.Chiar daca Sesshy e genul care imi place mie, fara Inuyasha nu s-ar putea acest anime si ar fi prea... monoton.
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#18
Decizia nu este grea, Sesshomaru este personajul meu preferat din toate animeurile pe care le-am vazut. Este pur si simplu perfect! Imi place aroganta lui, felul in care gandeste inainte sa actioneze, aparenta lui lipsa de sentimente...
Felul lui de a ucide e imprevizibil, nu eram sigura mereu daca va omori sau nu. Lasand tehnica si puterea pe care o detine, imi place ca nu este un personaj chinuit de constiinta. El intruchipeaza perfect zicala "Scopul scuza mijloacele". Nu este sadic, nu ucide din placere, o face pentru ca poate.
Sesshomaru este un personaj credibil, deoarece nu este golit de sentimente, se enerveaza, este gelos pe Inuyasha, a salvat-o pe Rin. Pana la urma personajele care vor sa para lipsite de sentimente sunt cele mai enervante.
Inuyasha are si el farmecul lui, doar este eroul animeului. Imi place si de el, dar daca trebuie sa il compar cu fratele lui, nu trebuie sa ma gandesc prea mult pe care sa il aleg.

#19
Dintre cei doi, las alege mai degraba pe Inuyasha. Daca el ar fi scos din peisaj si l-am avea mai mereu pe Sesshy, care e cam monoton si rece, eu m-as plistisi de intregul anime. Deci, Inu ii da oarecum, savoare anime-ului, ceea ce e bine (din punctul meu de vedere). Pe langa asta, e imposibil sa nu razi cand apare Koga prin preajma, iar cei doi se ciondesc de numa. E super CUTE cum vezi cat de gelos e Inuyasha!!!
Dar, Inu ramane cu Kagome, in timp ce Sesshy ( bietul de el) nu are pe nimeni. Chiar inainte sa apara al doilea sezon, stateam si meditam, poate, poate.....Sesshy o sa primeasca pe cineva....but no, just disappoitment!
Dar va trebui sa sparg gheata, spunand ca votul meu merge la Inuyasha! Plus iubesc urechile lui de caine 4
Freedom is power!
And I can use that power!

#20
Pai...grea intrebare,m-a pus pe ganduri.Il aleg pe...Inuyasha,imi place mai mult de el.Este un simpatic si jumatate cu urechiusele acelea ale lui,sa nu mai aduc vorba de parul sau argintiu si lung(din nou obsesia mea pentru baietii cu parul lung iese la iveala),dar nici cu parul negru nu ii sta rau si are ochii aceia patrunzatori ai sai,care au o culoare mirifica . Comportamentul sau,personalitatea sa este superba si amuzanta,desii cateodata ma mai enerveaza(numai atunci cand se gandea la Kikyo si este prins in trecut),el este protectiv cu prietenii sai si mereu si-ar da viata pentru ei.Lupta cu curaj mereu,fara sa ii fie teama de ce s-ar putea intampla cu el.Am plans cand am vazut amintirile lui din copilarie,cum toti il respingeau(apropo era cel mai adorabila persoana atunci cand era mic,defapt si acum este dar ideea conteaza).Se vede ca Inuyasha iubeste oamenii,este incapatanat si perseverent,se ridica de fiecare data cand este doborat(aceasta calitate am admirat-o cel mai mult la el).Un lucrul cert este ca nu prea se descurca cu repararea lucrurilor lui Kagome,in special cu bicicleta.Este foarte puternic si uneori chiar inteligent( aici am glumit sau nu21 ).
Ma bucur ca la sfarsit ramane cu Kagome si este fericit cu adevarat.Dar si de Sesshoumaru imi place,dar eu il aleg pe Inuyasha.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Alegerea lui Inuyasha Dei 10 12.293 04-04-2013, 02:01 AM
Ultimul răspuns: Akiii
  [Inuyasha] Naraku vs InuYasha Lye 2 5.200 03-12-2011, 10:48 PM
Ultimul răspuns: Matt
  [Inuyasha] Inuyasha forum game Antharas King 38 23.709 29-08-2011, 02:27 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Inuyasha] Prea mult InuYasha cand... white angel 9 6.943 11-08-2011, 06:43 PM
Ultimul răspuns: KathVonTe


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)