Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Votare FA & FF Special Fools Day

#7
staţi liniştite că nu-am uitat. :]]

Prima lucrare.Îmi place foarte mult că ai descris sentimentele pe larg şi nu ai avut piedici în exprimare. Ai transmis foarte bine emoţiile personajului şi ai avut o estetică bună, adică nu am văzut greşeli de redactare şi nici de gramatică deşi mă îndoiesc fiindcă într-un concurs nu cred că ar accepta cineva o lucrare cu greşeli grave de gramatică fiindcă n-ar fi frumos. Lucrarea ta a fost interpretată într-un mod abstract şi binenţeles în viziunea tuturor aceasta ar fi fost altfel, dar ai avut o idee mai ''deep'' să zic aşa şi chiar foarte bine pusă la punct, iar artul sincer m-a impresionat ,___, Colega ta a venit cu o idee originală şi poate fi interpretată în foarte multe moduri. M-a amuzat ''individul'' ăla care priveşte oamenii de sus şi te pune pe gânduri când vezi că ficul este ''deep'' , iar desenul a fost ceva uşor amuzant, dar conceput să ascundă o semnificaţie puternică şi chiar dpdv trebuie să depui muncă în realizarea lui. Mie chiar mi-a plăcut şi ficul şi artul. De ce ? Well ficul a venit cu o exprimare lejeră, liberă, fără expresii nu ştiu de care. Pur şi simplu mie mi s-a părut că ai scris exact ce ai simţit şi nu ai avut probleme în asta. Nota 10.


A doua lucrare. În exprimare te-ai complicat în atâtea detalii mai rău ca Sadoveanu. de ce zic asta... Am mai văzut foarte multe ficuri cu astfel de sentimente. Durerea asta interioară care nu o poţi împărtăşi nimănui. Această rană pe suflet, sincer nu mi s-a părut original.
Citat:'Cât de sumbră e camera acum, e mai întunecată ca niciodată.'
Cum a zis şi Alex, nu poate fi mai întunecată fiindcă ea e deja. Vezi că e pleonasm şi pe deasupra şi repetiţie şi sunt foarte deranjante. Sumbră în context are înţeles de întunecat, chiar dacă ai pus virgulă să pară mai elegant nu are nici o legătură. Mai bine puneai punct.
Citat:Urăsc viaţa, unde e omul cu destinul să-l ucid? L-aş face bucăţele şi mi-aş schimba destinul. Nu mi-aş oferi aur sau frumuseţe eternă, ci ţi-aş presăra ţie puţină afecţiune pentru mine. Nu ştii cât sufăr pentru că nu ştii să simţi, eşti prea rece.
Ai o mare problemă la repetiţii şi ţi-aş sugera să foloseşti sinonime.
Cât despre art, sunt ele cam la fel, dar nu mă bag în detalii tehnice căci mă depăşeşte.
Îţi dau nota 7. Pentru că ai avut o exprimare mai forţată, dar te-ai străduit.

edit : la art, lucrează la păr mai mult.
-



Răspunsuri în acest subiect
Votare FA & FF Special Fools Day - de Mitchy - 07-04-2011, 08:05 PM
RE: Votare FA & FF Special Fools Day - de Tan - 07-04-2011, 10:24 PM
RE: Votare FA & FF Special Fools Day - de Tan - 07-04-2011, 11:43 PM
RE: Votare FA & FF Special Fools Day - de Flash - 10-04-2011, 06:03 PM
RE: Votare FA & FF Special Fools Day - de Mitchy - 10-04-2011, 07:11 PM
RE: Votare FA & FF Special Fools Day - de Mitchy - 13-04-2011, 07:37 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Votare FF&FA Ana 4 5.280 04-03-2012, 03:59 PM
Ultimul răspuns: Ana
  FA & FF Special April Fools Day Mitchy 50 34.489 02-04-2011, 11:50 AM
Ultimul răspuns: Ana
  FA & FF Valentines Special Mitchy 52 38.782 12-03-2011, 11:37 PM
Ultimul răspuns: Mitchy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)