Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rate the music video

#1
Am primit permisiunea de la Mimişor pentru a deschide acest topic. Cred că v'aţi dat seama din titlu despre ce e vorba. Veţi da o notă videoclipului din postul anterior. Ca şi la "Rate the song" nota dată va fi argumentată în cel puţin 2 rânduri. Ţin să vă spun că nu e vorba despre AMV'uri ci despre Music video. Se va da notă videoclipului şi nu melodiei!

ÃŽncep eu cu videoclipul melodiei "You bury me alive".

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#2
ok....deci acum avem si rate the music video =D

well nu stiu ce sa spun. asa mi-a facut o impresie buna, e destul de bun ca poveste. adica ce-am inteles eu e ca in mare vrea sa arate inselaciunea, adica prietenii falsi & stff. mda, e destul de sugestiv, are parti care chiar imi plac, si totusi are parti cam slabute + ca fazele in care o filmeaza pe coridor cam strica. hm...ce sa mai spun, merge. cred ca-i dau un 7.50 o-o

next: ...random...
[Imagine: 72802840.png]
Merci Mimi ^^
[Imagine: 28940614.png]
"Imagine all the people
Living life in peace"
[Imagine: Shiny_La_by_SmilingMuffin.gif]
[spoiler]
so cool like
[Imagine: tumblr_lgw3mu5Ho51qatkou.gif]
[/spoiler]

#3
Nimeni?! Bine, tot eu. ._.

L'âme Immortelle - 5 Jahre

Wow, e făcut în România! o.o Ar trebui să mă mire? Pentru că mă miră. A ieşit destul de bine. Îmi place ideea şi părul ei roşcat parcă dă culoare videoclipului. "Acţiunea" se petrece într'un cimitir, ca să pară mai goth, pe ici-pe colo câţiva copii, un câine, o fată. Deşi ideea tinde spre banal, a ieşit bine. 9, cred. Da, 9.

Next: Click and unlock

Xoxo, Ang.:bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#4
Three Days Grace - Never Too Late
Genial. Pur si simplu. Videoul se potriveste perfect cu melodia, spun o poveste. E foarte frumos facut, ideea aia cu aripile e geniala. Nota 10, din pacate nu e in HD2
Next: 30 Seconds to Mars-Kings and Queens
daca nu aveti chef de intro, duceti-va direct la minutul 2.

#5
Videoclipurile celor de la 30 Seconds to Mars sunt mai mult scurt metraje decât videoclipuri. Sunt realizate în aşa fel încât să fie siguri că cel care îl vizionează să înţeleagă ce anume vor ei ca videoclipul să exprime. 10 de la mine. Îmi exprimă ideea aia de oameni uniţi, o lume mai bună. Deşi cu toţii stim că nciiodată nu va fi aşa.

Next: Evanescence - Going Under

Xoxo, Ang. xD
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#6
Imi place Evanescence,e una din trupele mele favorite,videoclipul este tare la fel si melodia,ai facut o alegere buna :bv:

next: http://www.youtube.com/watch?v=ysSxxIqKNN0]Linkin Park-New Devide
Nu stiu de ce nu a aparut doar numele :?:

Sper sa va placa :bye:
[Imagine: IzayaOrihara2.jpg]

#7
Interesant videoclip, îmi plac efectele şi că sunt roboţei <3. Chiar şi cu efecte pare totul foarte real, dar efectul acela portocaliu a stricat tot, nu li se vedea nimic decât forma feţei.. abstract.

Next : Boa - Key of heart
P.S : Sper să reuşiţi să vă uitaţi la tot, mi se pare trist.
Slipping through the cracks of a dark eternity
With nothing but my pain and the paralyzing agony
[Imagine: 6iseio.png]

#8
Boa - Key of heart

Destul de interesant şi drăguţă ideea. Dar am mai văzut o grămadă de videoclipuri care merg pe ideea asta. Nu ştiu de ce aşa sadice. Oare au auzit de happy ending?! Oricum, destul de drăguţ, dar parcă răsuflată ideea, as I said. 8/10.

Next: Sorrow

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#9
:]
Videoclipul este destul de interesant,imi place.Insa melodia formatiei nu prea.Ce pot sa zic,cred ca merita un 9.5,dupa parerea mea.

Next: E.T 4
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#10
Katy Perry - E.T.

Atât videoclipul cât şi melodia sunt reuşite, cam ca ultimele piese a le lui Katy (ca Teenage Dream şi Firework). Ideea mi se pare destul de drăguţă şi, poate, mai ieşită din comun. Per total îmi place, dar tind să cred că se putea mai bine. 9.

Next: Vanilla Twilight.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Video Music Awards 2010.. Wanna 0 2.051 18-11-2010, 09:14 PM
Ultimul răspuns: Wanna


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)