Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

F.R.I.E.N.D.S.

#1
Hello ^^
Nu am vazut nici un topic despre acest serial, deci m-am gandit sa-l fac eu.
Mie mi s-a parut foarte haios. Se dadea inainte pe ProCinema.
Actorii se potriveau de minune in rolulile lor. Aici aveti si pagina de pe imdb.

Jennifer Aniston (Rachel Green)- E asa haioasa in fiecare episod. Si modul cum si-a facut aparitia in primul a fost genial. Adica cu rochia aia de mireasa plouata i cap (parca, nu mai tin bine minte) Oricum, ea mereu a fost haioasa pe tot parcursul serialului.

Courteney Cox (Monica Geller)- Cateodata e mai serioasa, dar tot se pastreaza in spiritul serialului. Cum se comporta cu Chandler, e absolut hilar 21 Are si momente de romantism, dar sa fim seriosi, amuzamentul le depaseste cu mult

Lisa Kudrow (Pheobe Buffay)- Deci asta e cea mai amuzanta dintre fete. Cu marile ei "cunostinte" mereu a reusit sa ma faca sa rad. Numai personalitatea ei ma face sa zambesc 21

Matt LeBlanc (Joey Tribbiani)- Ar face un cuplu perfect cu Pheobe, pentru ca sunt amandoi la fel de...haiosi si prosti 21 Are un talent sa te faca sa rezi cum nici n-ai mai vazut 10

Matthew Perry (Chandler Bing)- E mai cuminte asa...dar cand il apuca, nu te mai poti opri din ras. Imi place cum mai face misto de Monica. 24

David Schwimmer (Ross Geller)- Fratele lu' Monica. La asta imi place faptul ca e asa intelectual ca nici nu mai stii ce vorbeste. Si cand incepe sa vorbeasca cu Joey, care e prost de da in gropi, are niste faze asa amuzante 78

Cam atat despre personajele principale.
Imi placea mult si genericul de inceput
Per final, ador serialul asta, desi s-a terminat 2
Astept si parerea voastra. ^^
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#2
Friends :3
Chiar ma gandeam azi sa fac un topic pe forum despre acest serial :]] Ma bucur ca ai facut unul, dar ma mir ca nu s-a postat nimic inca >.< Eu sunt mandra sa fiu una dintre fanii acestui serial, acestui mega ultra extraordinar serial. Este o comedie pe cinste, cu siguranta cea mai buna comedie vazuta vreodata. Nu exista episod in care sa nu mori de ras, si subliniez cuvantul "mori" xD Eu una merg la baie de cateva ori si abia daca mai ma pot opri. Actorii sunt extraordinari alesi, joaca foarte bine, chiar as dori sa mai vad un sezon cu ei, desi stiu ca nu este posibil. Imi e foarte dor de ei, nici nu va puteti imagina :]] Personajul meu preferat, defapt personajele mele preferate sunt Joey si Chandler.Chiar nu pot sa aleg intre cei doi, imi este imposibil, deoarece amandoi sunt geniali in felul lor de a fi, Chandler un idiot, iar celalalt un idiot si mai mare. Dintre fete imi place de Pheobe xD Este foarte amuzanta si cam ciudata O_O Extrem de ciudata. As fi dorit sa o vad formand un cuplu cu Joey, desi stiu ca ei sunt foarte buni prieteni. Eu totusi ii vedeam mai mult de atat.
Nu cred ca imi pot exprima cu adevarat admiratia prin cuvinte. Este un serial de nota 11+. Un serial in care te invata mai mult decat de tampita este lumea xD Sunt si lectii de viata, in unele momente chiar te emotionezi, nu gluma xD
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#3
Ma mai uitam si eu la Friends cand era difuzat pe ProCinema, dar nu ma pot lauda ca am vazut toate episoadele, poate jumatate. 10 Dar nu asta conteaza, mi-a placut mult, very funny. 4
Daca stau sa ma gandesc, cred ca preferatul meu era Joey, cel mai prost, dar si cel mai simpatic personaj. Avea omul ala niste faze in el... 21 Phoebe (sincer, chiar uitasem ca asta era numele ei) era si ea cam prostuta, dar foarte sufletista. Mi-a placut cand a fost mama-surogat pt o familie (a avut tripleti parca), facea o gramada de tampenii in timpul sarcinii si parea ca n-are nicio treaba. 78 Rachel era de treaba. A ramas insarcinata cu Ross, nu mai stiu daca pana la urma au ramas impreuna la sfarsitul serialului. Mie Ross mi se parea cam fraier. Monica si Chandler nu mi-au placut in mod special, erau simpatici si ei, aveau unele ciudatenii, dar ceilalti erau mai funny.
[Imagine: sig_reinoir.png]

#4
Aaaaawwwww xD Friends, I miss them so much :3
Nu mi-a fost recomandat de nimeni, pur si simplu mai vedeam gifs cu ei si glumele lor si mi se pareau amuzante. Asa ca m-am hotarat sa il urmaresc, de ce nu. Stiam cat de popular a fost si inca e, asa ca am fost sigura ca nu voi fii dezamagita.
Cat despre personaje, fiecare dintre ele sunt diferite. Ne arata ca poti fii a bit crazy, a bit rude, a bit bored, a bit stupid, a bit selfish, a bit OCD as long as you are a good person inside. Fiecare dintre ele sunt unice si ajung sa isi rezolve problemele in felul lor. Incearca sa fie fericiti, se bucura de compania pe care o au si nu uita niciodata sa zambeasca, in ciuda peripetiilor sau necazurilor prin care trec.
Cred ca preferatul meu va fii mereu Chandler, daca doar pentru faptul ca e facut din sarcasm. E important sa stii sa razi si sa poti sa glumesti pe seama unor treburi, poate chiar si atunci cand nu e cea mai buna alegere. Friends va ramane in topul meu.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#5
Obisnuiam si eu sa mai urmaresc episoade din acest serial pe vremea cand era difuzat pe Pro Cinema tocmai pentru ca avea un umor de calitate, iar personajele erau simpatice si carismatice. Acesta a fost si serialul care a propulsat-o pe Jennifer Aniston la rangul de vedeta si pe al carui platou l-a cunoscut pe Brad Pitt, viitorul ei sot, care a avut un cameo intr-un episod. Din pacate, nu am stat sa vizionez toate episoadele, deoarece dadeam pe Pro Cinema doar in cazul in care nu mai gaseam nimic interesant de facut, iar de vazut pe net mi-a fost prea lene sa ma apuc, considerand si numarul mare de episoade produse. Anyway, dupa Familia Bundy si Seinfeld, cred ca este cea mai buna serie de comedie in topul preferintelor mele.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#6
D'awwww! <3

Am inceput Friends acum cateva luni, asta pentru ca se uita una din colegele mele de camera mereu inainte sa adoarma si intr-o seara m-a chemat si pe mine cu ea in pat si mi-a propus sa ne uitam. Sincera sa fiu, ma temeam sa nu fie vorba de ceva serial prostesc, care doar se vrea a fi comic, asa ca am fost putin reticenta. Dar cum m-am asezat si colega-mea a apasat play am fost super prinsa de tot ceea ce se intampla acolo, asa ca am ajuns sa vedem primul sezon intr-o noapte. xD

E un serial dragut din cale-afara, cu personaje adorabil de amuzante jucate de actori talentati, care fac totul sa para natural (mai putin Courteney Cox pe care, in primele sezoane cel putin, o cam ineaca rasul; and I don't necessarily like her character either). Ce imi place cel mai mult la Friends e faptul ca desi are foarte multe sezoane, glumele nu se invechesc niciodata, nu se repeta si nu devin obositoare sau enervante. Exista armonie. Da, cred ca asta este cuvantul potrivit. 39

Ca personaje imi plac mult Phoebe ('cause underneath that cute appearance she's a hippie psycho and she reminds me of myself), Joey (for obvious reasons; also, ma distreaza cum un actor foarte bun joaca rolul unui actor deloc stralucit, care doar are o parere foarte buna despre el) si Chandler (pentru abilitatea lui exceptionala de a respira sarcasm si ironie).

Revin cu un edit imediat ce termin serialul. Pana data viitoare, tschuss!
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)