Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

FA & FF Special April Fools Day

#11
Particpi si eu si Verrine ^_^
FanFic:Verrine
FanArt:Tamaki
[Imagine: WhyImsuposedtokeepmyheaddown3.png]
[Imagine: 5860362.png][Imagine: 5860357.png]

#12
FanArt: Aka Yuki
FanFic: DozzaDeColla

Incercam si noi 21 !
Dar nu stim ce o sa iasa 21 !
[/size]

Eu: Fata cu ochii mari si albastri. Fata care adora marea. Fata care zambeste din orice. Fata care e mereu indragostita. Fata cu teluri in viata. Fata cu parul brunet. Fata careia ii place toamna tarzie. Fata caruia ii place Coca-Colla. Fata care spune glume. Fata caruia ii plac bomboanele. Fata care isi traieste viata la maxim. Fata care danseaza. Fata care mazgaleste cu creioane colorate in caietele de teme. Fata ce miroase a capsuni. Fata caruia ii plac fluturii.



Tu: Baiatul cu parul negru. Baiatul care mereu se uita dupa mine. Baiatul caruia ii place sa iasa in evidenta. Baiatul caruia ii sclipesc ochii. Baiatul care ii place sa imparta. Baiatul care mereu iese afara cand e cald. Baiatul caruia ii place rock`ul. Baiatul care ii place sa se imbrace la moda. Baiatul care nu este atent la detalii. Baiatul caruia nu ii place sa faca poze. Baiatul cu zambetul pe buze. Baiatul cu multi prieteni. Baiatul cu multa ambitie. Baiatul care este cel mai popular din scoala.



I love my friend :love: :

Where`s my cookye?
Venus-Roseta
Contagieuse
MusicxD
FlyAway [Crissy]
Tigroaica

My Chibi: [Imagine: chibi_8310.gif]
, chibi-ul lui


My fanfic:

"O ultima dorinta inainte de moarte"
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=25584



#13
Nici nu mi-am imaginat ca asa multe echipe vor fi din prima zi...cred ca voi restringe data inregistrarii, altfel nu vom avea parte de juriu21....oricum...bravo lume...sigur nu mam asteptat....imi clipesc orbicularii si nici n-am cuvinte...
Succes membri...cred ca in vreo trei zile vine tema410

#14
Cum si eu cu 2011' vrem sa ne luam revansa ( adica eu, nu stiu de ea o.o ) am decis sa ne inscriem din nou, am primit aprobare la profil b-). Deci:

Fan Fic : Zuzu
Fan Art : 2011'


Noi suntem neinfricate! Si acum ma simt ultra.mega.super.hiper.multi. confortabila in acest nick ` b-)
[Imagine: Jun0xCa.png]

#15
Ma bag si eu, din pacate tot la fan art, desi am dat-o in bara total data trecuta. Cine are chef, poate sa faca cu mine echipa. Daca nu, ei bine, data viitoare 10

Fanfic: ...
Fanart: Candy_Cane 10
[Imagine: chibi_907.gif]
, chibi-ul lui candy_cane

"Furiile Iadului sunt mai blande decat femeia badjocorita" - SK-'Apocalipsul'
[Imagine: sc95oz.jpg][Imagine: 100.png]

#16
Astfel echipele

Echipa nr 1:
FA:Mady;
FF: MusicXD;
Echipa nr 2:
FA: Miyako;
FF: Michiyo;
Echipa nr 3:
FA: nibbles;
FF: mitzaplouata;
Echipa nr 4:
FA: Charlotte;
FF: Dracusor;
Echipa nr 5:
FA: Tamaki;
FF: Verrine;
Echipa nr 6:
FA: Aka Yuki;
FF: DozadeColla;
Echipa nr 7:
FA:2011';
FF: ZuZu;
Echipa nr 8:
FA: candy_cane;
FF: raluca-z.
_________________________________________________________
Raluca-z...sper ca iti gasesti coechipiera, pentru ca dau tema la Fic, si-l poti incepe daca e posibil sa gasesti peste o saptamine desenator...
but...Raluca-z vreau sa te bucur pe tine si pe coechipiera ta cu o mica surpriza pe care am realizat-o eu. O mica semnatura ce va purta semnul cistigului vostru precedent^^
Copyright © raluca-z si matzaplouata - Powered by FA & FF Valentine's Day Special
[Imagine: s17omd.jpg]
Poate nu e cine stie ce, dar suntem in formare, sunteti liberi s-o utilizati, spor la ARTA!
Codes for image
_________________________________________________________
Tema de acasa
[Imagine: dog%20ate%20my%20newsletter.jpg]
Tema la FanFic:
Tema libera la dorinta cu genericul in Fools April Day!
Volum: 1F/A4;
Durata: 15.03.2011 - 21.03.2011;
Ma anuntati cind aflati de tama!!!
Persoanele ce intirzie cu data stabilita in decurs de trei zile, este descalificat de tema.
Fic-ul care-i echipe vine prima din oficiu primeste +1p(aici nu se discuta)...
Aceeasi tactica o folosim si la Art...Modalitate pentru a dezvata lenea si intirzierea^^!

#17
Mitch ! Nu sunt de acord ! De ce sa se acorde puncte pentru cei care vin primii si chesti dastea ? Adica da, cu depunctatul cand esti in intarziere, dar in rest ? Pe bune, unii mai avem scoala liceu, treburi ! Eu una trebuia sa fiu pedepsita o saptamana si aduceam lucrarea in ultima zi , este corect? Nu ! Eu zic sa renuntam la asta, nu stiu, dar nu toti isi gasesc inspiratia asa la comanda 22 33 !

Edit : Pot eu sa fac ceva pentru cei care castiga o.o ? Va rog dulce ca o savarina , adica nu prea este reprezentativ ceea ce ne.ai prezentat Mitch -.-. Deci, poot ? 108
[Imagine: Jun0xCa.png]

#18
Sincer nici eu nu sunt deacord cu asta.
Idem Zuzu.
Chestia cu adaugatul punctelor la prima echipa mi se pare penibil. Si in plus, ar fi trebuit sa te consulti cat de cat si cu noi, cei care participa.

Si cu temele.. 39 Mi se pare aiurea sa alegi tu mereu temele. Putem proceda si noi ca restul concursurile. Castigatorii ori pierzatorii, ca sa fie mai special, sa spuna tema. Ori daca nu ti se pare corect, pui un user sa aleaga. In fine, nu conteaza. Dar ar fi parca mai bine asa.

Dar faza cu punctele in plus, mi se pare depasita.
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#19
Da, sunt de acord cu Zuzu si 2011'. Nici mie nu mi se pare corect faza cu punctatul, sincer... Daca o echipa are 2 puncte mai mult decat alta echipa, iar echipa care are cu 2 puncte mai putin sa primeasca puncte in plus fiindca a trimis lucrarea mai devreme. Nu e deloc corect. Iar la faza cu temele, o sustin pe 2011', are dreptate.
[Imagine: j5atg3.png]


#20
De fapt cred ca a ramas sa fie doar pentru mine o gluma de 1 aprilie....ehh...bine...nimeni nu va fi depunctat nici suprapunctat, dar lucrarea cu trei zile intirziere nu o primesc...
Daca alege un user tema, atunci evident acel user nu are dreptul sa participe in editia urmatoare fiindca ii este cunoscuta tema la fic si la art si nu e corect catre ceilalti participanti...In aceasta editie tema e mai restrinsa, dar vor fi si teme la dorinta. Sau poate facem altfel...imi trimite-ti voi idei de teme prin PM si cistigatorii imi vor spune un numar care va determina ordinea temei pe care ati propus-o. Participantii la fic trimit idei de fic, cei de la art idei ptu art(materiale, gen...etc.). Nu uitati aceasta editie e dedicata zilei de 1 Aprilie.
Astfel, poftim la transmis idei!! Cred ca asa nimeni nu va fi ofensat>.<



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Votare FA & FF Special Fools Day Mitchy 8 7.510 13-04-2011, 07:37 PM
Ultimul răspuns: Mitchy
  FA & FF Valentines Special Mitchy 52 38.357 12-03-2011, 11:37 PM
Ultimul răspuns: Mitchy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)