Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Portocaliu

#31
După o lungă absență din cauza lenii, am revenit și din cauza lenii, nici că m-am mai semnat pe ele sau să le fi mai făcut ceva:


Lentilă de ochelari.
Ochelari și unghii mov.
Floare luată la bliț, parcă ar fi noapte, chiar dacă era ora cinci după-amiaza.
Pisică amărâtă când mănâncă.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#32
Helaaau.

Nu sunt o experta nici nu prea ma pricep.Da imi dau si eu cu parerea.

1.Sincer diferenta dintre asta si primele tale fotografii din cate am vazut e una mare si e una in bine.Imi place cum ai focalizat aparatu.Subiectul nu e prea interesant ca sa fiu sincera.Acelasi peisaj dar poate alt subiect..aah un degetel cu un smiley face pe el?zic si eu 21.Calitate,lumina-foarte buna.Bravo.

2.E ok.Imi place mult contrastu dintre denim si restu.Nu numai culoarea dar si textura-intelegi tuh imi place ca e de blug si se vede misto mai pe romaneste 21 Frumoase unghii.App ala nu e roz nu mov sau vad rau?21

3.E <3.Imi place tare tare mult.Cum e facuta,backroundu intunecat si floarea colorata,in evidenta.Calitate si tot restu-foarte bineee.4

4.Aaah.Nu vreau sa fiu rea...dar e putin cam gross.Daca ma intelegi.Ar fi fost mai bine daca asteptai sa termine,sa se aseze si sa-i faci o poza cand e murdara pe botic.Mai cute decat in timpul halelei21

Cum ziceam eu nu prea ma pricep da sper sa-ti fie de folos cat de cat.

Bai bai.
Soseta

#33
Ce poate face omul cu un bliț și o oglindă + lipsă de inspirație.
Ce poare face omul cu un bliț și o oglindă + plicitseală.

Sosetuta\' , mulțumesc de comentariu, chiar nu mă așteptam xD. Pozele acestea două sunt cam banale, dar fie + scuzați semnătura uriașă, dar nu mă gândeam că le pun aici și lenea nu mă lasă să intru în Ps să o scot ._.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#34
Hello hello :] Dupa un car de ani de cand n-am mai trecut pe aici , mi-am facut si eu in sfarsit aparitia. Scuze pentru imensa intarziere, doar ca n-am mai trecut de secole pe la sectiunea de fotografie si abia acum am vazut ca ai mai postat fotografii noi. Hm precum ai zis si tu, ultimele doua poze nu sunt cine-stie-ce, dar merg. Poate daca te prindeai din alt unghi, iesea mai bine. Desi la claritate, contrast si luminozitate n-am ce reprosa, sunt destul de bune. So, cam atat am avut de zis. Bafta cu noile poze si succes la gasit subiecte cat mai interesante de pozat. Spor la pozat! *huuugs*
[Imagine: j5atg3.png]



#36
Îmi place în mod special ultima poză. Ei bine, cred că mă apuc să comentez ultimul set în întregime. So..

1. E o poză care nu mi se pare exagerat de tăiată. Cadrul e bun şi îmi place lumina. Ideea este una simpluţă, dar nu contează doar asta, din moment ce poza e bună..nu se mai leagă nimeni de idee. Păi, nu ştiu ce aş mai putea spune la acestă poză, deci trec la următoarea.

2. Sunt frumoase culorile. Vroiai sa pozezi lumina soarelui dacă nu mă înşel. Ei bine, desigur e o lumină orbitoare, poza este destul de reuşită. Nu tuturor le iese chestia asta, so, poţi să fii mândră. Cadrul e bunicel, e cute poza, dar mi se pare puţin cam seacă, nu ştiu de ce.

3. Nu ştiu ce aş putea spune. E reuşită poza din punct de vedere al clarităţii, dar e destul de..nu ştiu cum aş putea să o numesc. Eh, e poză până la urmă.:]]

4. Aici îmi place foarte mult ideea. Între-adevăr şi poza este reuşită. Acea sticlă reflectă foarte fain împrejurimile. E frumos unghiul din care ai fotografiat.

5. Asta este..adică, e preferata mea.! Foarte bine realizată. Simplă şi totuşi ceva ce mie îmi spune multe. Este frumos contrastul dintre albul acela imaculat şi creanga copacului.

Eh, cam atât din partea mea deocamdată. Spor la fotografiat. :]

*Hugs`.
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?


#38
Ok, am o curiozitate eu: folosesti cumva un filtru colorat la camera? Genul care se monteaza in fata obiectivului ma refer.

Avand in vedere ca folosesti un compact, ma cam indoiesc ca exista asa add-on-uri pentru ea, deci... de ce tot adaugi albastrul ala la fiecare fotografie? Bine, e simpatic cateodata, ii da un aer nu stiu cum, dar cel mai adesea pur si simplu strica. Mie personal imi da impresia de fotografie stearsa, de culori inexistente si seci, lipsite de viata.
Daca asa iti ies din camera, impusca-le un auto-levels macar in PS si vezi cum arata, ca-n general e mai bine. Incearca sa nu folosesti filtre la absolut orice...cum nu-i bine nici sa fie facut un HDR din fiecare fotografie imaginabila.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#39

http://daniiiiiela.deviantart.com/#/d4dq3iu

_____________


http://daniiiiiela.deviantart.com/gallery/#/d4ftqri
[Imagine: Jun0xCa.png]

#40
Da, e o problema pe aici cu comentariile.

Ultima fotografie mai ok decat restul in principal fiindca se potriveste albastreala asta aici.
Cred ca tu ai monitorul setat foarte inchis daca zici ca-n trecut umblai doar la contrast si luminozitate. Asta ar si explica cat de sterse apar in general.

Spor in continuare.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)