Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Portocaliu

#11
Am trecut si eu pe aici, precum ti-am promis. Voi comenta in special ultimele 2 posturi. Tu ai idei destul de bune in ceea ce priveste fotografiile, doar ca unele tind spre banal, cum ar fi prima si ultima poza din penultimul post. Nu vad ceva atat de extraordinar la ele, dar fie, merg. Celelalte poze din ultimele 2 posturi mi se par destul de artistice. Unghiul din care le-ai facut e bun, desi puteai sa schimbi la unele unghiul si astfel ar fi iesit mai bine focalizate. Cum a spus si Lynn, iti trebuie lumina naturala si ar iesi o treaba mult mai buna.
So, iti urez multa bafta si mai astept noi poze din partea ta. Oricum, se vede o foarte mare evolutie fata de primul post. Te iubesc si succes!

Edit Nya : Mi`ar plăcea ca data viitoare să nu mai îmi copiezi cuvintele. " Tu ai idei destul de bune in ceea ce priveste fotografiile, doar ca unele tind spre banal. "
[Imagine: j5atg3.png]


#12
Poze noi, adica doar doua. Au fost facute la scoala. Am dat crop la ambele pentru ca erau si alte elemente care stricau poza =.=.

Picioarele prietenei mele.
Cealalta prietena a mea pe care o indragesc ( sa nu zic altfel ca suna ciudat =.= )

Cam atat =.=
[Imagine: Jun0xCa.png]

#13
Hm, am trecut si eu din nou pe la tine, fiindca am vazut ca ai postat poze noi si pe mine ai uitat sa ma anunti. Deci, sa incepem sa comentam:
Hm, fara suparare pozele sunt cam banale, adica nu vad nimic interesant la niste picioare si o jumatate de corp. Ca unghi, luminozitate, claritate si contrast nu am ce reprosa, sunt destul de bune, doar ca subiectul pozelor nu imi place mai deloc. Alta data incearca sa faci alte poze care sa aiba un subiect mai interesant. So, eu iti urez succes in continuare si mai astept poze de la tine!*Hugs*
[Imagine: j5atg3.png]


#14
Am mai venit cu o fotografie. O ador o.o.

Este o poza banala dar, eu o ador 21.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#15
Hey! Trec pe aici 71 HiHi. Pai, avand in vedere ca ai postat acum o poza, o voi comenta pe asta.
Sa incep cu inceputul. Este foarte amuzanta poza si imi place ideea, ce pare a fi originala ^^ Si unghiul imi place, pentrui ca ai facut-o de sus, de la inaltime. E mult mai interesanta asa. Arata bine ca ai dat cu focalizare in spate, punand accent doar pe acel cap cu ochelari, ce ar trebui sa reprezinte o fata. Cum am zis si inainte, imi place ideea si e amuzanta. Sper sa iti mai vina si astfel de idei pe parcurs. Mi-ar fi placut daca ar mai fi aparut si alte detalii prin cadru, cum ar fi fost in loc de iarba aia sa fi pus flori. Nu zic ca inainte de a face poza trebuia sa plantezi tu ceva acolo 21 Insa pare cam simpla, dar e mai bine asa decat sa aibe prea multe detalii.
Astept si alte creatii, asa ca spor la fotografiat hug

#16
Am revenit cu sase poze facute azi, deci sunt proaspete. Nu le.am modificat deloc, decat m.am semnat. Dedci pozele :

Una dintre cutiile mele cu carioci si creioane si chestii car enu mai merg de doua zile.
Pantofiiiiiiii.
O mica parte din privelistea de la mine de la balcon. Este facuta cu Zoom, nu mi.am dat seama.
Am spalat aragazul. Vedeti ce curat este.
De la aragaz.
Roatele de la aragaz.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#17
Revin din nou aici. Nu ma impresioneaza nicio poza in mod deosebit si dintre toate, aceea cu cariocile pare a fi mai ok, insa restul... cam lasa de dorit. Nu vreau sa te suepri pe mine, dar ai pozat niste chestii ce nu prea le vad frumusetea.
Pai la prima poza imi place unghiul din care ai facut-o. Acolo unde ai fotografiat rotile de la aragaz pozele au iesit urat, pur si simplu nu imi plac. Nu ai ales un unghi bun si nu ai surprins cine stie ce imagine.
De acea priveliste de afara ce sa mai spun? Nu a iesit prea clar, probabil din cauza zoomului si din nou, nu ai surprins ceva ce sa ne impresioneze. Poate acel copil care nu face altceva decat sa isi vada de treaba? Neh...
Inca o poza draguta este a patra, aceea cu aragazul spalat si ibricul. Cred ca ar fi fost mult mai frumoasa fotografia daca dadeai si drumul flacarei, ai fi surprins un moment dragut, cafeaua de dimineata sa zicem ^^ Si culorile acelea de la flacara.

Mai astept poze si incearca sa fotografiezi ceva colorat, care sa atraga atentia, nu ceva banal. Bafta ! hug

#18
Am sosit cu doua fotografii. Una reprezinta drumu meu spre scoala si cealalta reprezinta un gard cu un pom din drumul meu spre scoala.

Poza nu este dreapta, ca sa zic asa dar tot imi place.
Ador poza asta.


______________

[Imagine: Jun0xCa.png]

#19
Dragute poze. Nu imi exprima cine-stie-ce, dar e ok pentru inceput. As critica ultimul post, dar inafara de faptul ca sunt mai 'simple si banale' pozele, nu am ce sa comentez la ele. Vad ca iei fotografia ca pe un hobby, ceea ce e ok.
Din ultimul post, imi place ideea primei poze. Ar fi aratat mult mai bine daca puneai un obiect mai... nu stiu-semnificativ? pe banca, nu acea pungulita. A doua e simpla, chiar prea(si eu am o esarfa la fel si am primit-o de la ciocolata Milka, well just sayin'). E cute poze, dar nimic artistic.
A treia imi place, unghiul e ales foarte bine. Griul blocurilor se potriveste foarte bine cu albastrul semnului.
Asa, ca un sfat prietenesc, nu trebuie sa ma asculti, dar nu te semna atat de mare si in mijloc. Semneaza-te intr-un colt, micut.

#20
Am trecut si eu pe aici. Imi cer sincere scuze ca nu am trecut mai devreme sa comentez, doar ca am fost asa prinsa cu scoala and stuff. Anyway, sa revenim. Dragute poze.
Imi place ideea primei poze. Ma duce cu gandul la amintirile din copilarie. Si la ce nebunii faceam pe vremea aia. Mersi ca mi-ai trezit aceste amintiri placute. hug
Ultimele doua poze sunt dragute, unghiul e bun, claritatea si luminozitatea la fel, si imi place contrastul dintre culori.
Eu iti urez succes pe mai departe si mai astept poze noi. hug
[Imagine: j5atg3.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)