Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Verde.

#31
Tnx. CHOCO. Chiar o sa ma straduiesc sa tin cont de sfaturi. Nu o sa mai folosesti borderul , promit , ma cam obisnuisem cu el , chiar daca venea bine , chiar daca nu . Am venit cu un set facut acum cinci minute 5.

[Imagine: 994688a65e9defc25fe7bff06958d4a0-d3732zq.jpg] [Imagine: 994688a65e9defc25fe7bff0sasasa6958d4a0-d3732zq.jpg]
[Imagine: Jun0xCa.png]

#32
Am revenit cu doua seturi.

[Imagine: e4ce31db1684977eedb59d44f116b821-d372qd8.png] [Imagine: flying_machine_by_faqy-d2386jr.jpg] [Imagine: e4ce31db1684977eedb59d44f116eb821-d372qd8.png] [Imagine: flying_machweine_by_faqy-d2386jr.jpg]
[Imagine: Jun0xCa.png]

#33
EDIT: Inca doua `incercari`pe langa prima 21 :

[Imagine: audio_by_crimsonchidori-d3ekshf.png]

[Imagine: shark_mermaid_by_helloheath-d3ekgdv.jpg]

[Imagine: Rolling_Girl_and_Lonely_Girl_by_Akimiya.jpg]
[Imagine: Jun0xCa.png]

#34
[Imagine: 8-1.jpg]

[Imagine: death_note_fans_by_X_sevenn.jpg]

[Imagine: death_note_fans_by_X_sevennn.jpg]

P.S.: Imi place sa scriu cu Caps O_O !
[Imagine: Jun0xCa.png]

#35
[Imagine: agaric_flying_dutchman_by_borda-d323dsb.jpg] [Imagine: agaric_flying_dutchman_by_borda-d323dsbb.jpg]
[Imagine: Jun0xCa.png]

#36
Ohayo!
Am văzut că nimeni nu mai zice nimic şi m-am gândit să sparg eu tăcerea topicului. Nu voi lua toate pozele la rând aşa că le voi comenta pe ultimile.

Avatarul are acel frame negru şi personal mie nu îmi place că ai pus chestia aia. Ai făcut culoarea aprinsă şi semnătura are alta, nici asta nu îmi place.
Semnătura este mult mai kawaii, totuşi se putea şi mai bine. Setul acela cu fata şi băiatul şi tipa îi atinge nasul tipului este cea mai reuşită a ta...cred.
Voi sfârşi cu întrebarea : Ce program foloseşti? Photoshop sau Gimp? Dacă ai menţionat mai încolo îmi cer scuze, dar nu am citit de la început.

P.S : Eu sunt doar o începătoare aşa că nu te supăra pentru că nu ştiu ce zic. Hehe xD
Slipping through the cracks of a dark eternity
With nothing but my pain and the paralyzing agony
[Imagine: 6iseio.png]

#37
[Imagine: Flying_Fish_by_aladecuervo.jpg] [Imagine: Flying_Fish_by_aladecuervoo.jpg]

@Éclair. , multumesc ca ai lasat comentariu. Apreciez parerile. Nu imi place sa dau un crop din sig` ca sa fac avatarul asa ca il fac total diferit de el, mie una imi place asta, dar o sa incerc si sa mai fac asemanari dintre ele 4. Mie nu mi se pare acela cel mai reusit, dar tnx hug !

P.S: Nu musc, nu dau in cap, nu dau palme and so on, deci puteti lasa comentarii O_O .
[Imagine: Jun0xCa.png]

#38
Nu stiu cum sa-ti zic pe nume, am uitat ce username aveai inainte.

Se vad intr-adevar imbunatatiri pe parcurs, dar se pare ca de ceva timp cam stagnezi, ramanand la acelasi stil si aceleasi metode incercate. Mare mi-a fost mirarea ca inca nu am vazut C4D-uri in lucrarile tale, pentru ca majoritatea incepatorilor pe asta mizeaza, dar tot vad o groaza de texturi ce acopera focalul.

O greseala pe care ai facut-o in ultimul tag e incadrarea destul de nereusita, i-ai taiat din partea de jos a capului pestelui (sau ce este) si privirea nu stie pe ce sa focalizeze. De altfel, culorile sunt mult prea sterse si luminozitatea este foarte mare, pentru asta cel mai usor poti umbla cu unul din adjustment layers ca brightness/ contrast, de obicei burn si dodge tool sunt pentru accentuari de detalii. Ar merge si Levels/ Curves si in functie de ce versiune de Photoshop ai, poate Vibrance.

Imaginea e destul de blurry si as sugera un sharpen, dar doar pe focal, chestie care ar da si ceva depth.

Incadrarea nepotrivita o ai si la avatar.

In general cand lucrezi cu o imagine ca stock, gandeste-te ce ai putea sa faci cu ea in functie de ce elemente ai, asa vei evolua.

Spor.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#39
[Imagine: cats-6.jpg]

Am incercat ceva nou. Este facut dupa un tutorial. Nu este ceva magnific, dar poate fi un inceput.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#40
[Imagine: Untitled-1.jpg]

T _ T
[Imagine: Jun0xCa.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)