Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Drawings.

#31
Aşa, ca să ne înţelegem. Mâinile sunt făcute intenţionat în felul acela. I mean, am vrut aşa degetele fiindcă e un maechin şi manechinele au degetele aşa, din câte am observat. Pentru piciorul drept, ăgain, a fost ceva intenţionat am să caut o poză să arăt cum aş fi vrut să iasă. În rest, sunt de acord cu observaţiile, nu e cel mai reuşit desen. Dacă totuşi deranjează aşa mult mâinile, le modific şi transform din manechin într-o tipă care să pară reală. 106

Mulţumesc mult pentru observaţii.

Mulţumesc pentru comentarii, dublu post ăgain, scuze.

Azi mi s-a făcut dor de Nya aşa că am încercat să îi fac un portret. Am eşutat, bineînţeles, dar am scăpat de plictiseală şi de dorul de ea. x]

Silvia aka Nya aka Twinnie.

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#32
buna ang.
Cel cu tipa fara fatza, manechinul, w/e. Ai probleme la anatomie [genunchii sunt prea sus, mainile prea scurte, si degetele sunt aiurea.]39 ai lineart-ul prea rotund, fi mai indrazneata, esti prea moale. Uita-te la schite/desne facute de designeri de moda, sa vezi cum arata un manechin adevarat. Linii bruste si sigure, picioare lungi si ireale etc. a, si daca nu ai vrut sa faci asta, tot prea moale esti 21


ala cu multi 'aka'- seamana cu tine39
daca tot ai inceput sa faci umbre, fa-le calumea, si nu cu degetul sau servetelul, pentru ca in modul in care le-ai facut tu, par ca niste pete de murdarie. nasul e stramb si buzele prea conturate.

cam atat... mai posteaza 4

xoxo, alecs 3

[Imagine: L-sig-for-alecs.jpg]

Aleksandr's awesome:DEVIANTART/PICS/DRAWINGS

#33
Helău am revenit!
Mi-a plăcut la penultimul desen, părul şi poziţia trupului, în rest nu ştiu de ce se face tam tam pe poziţia piciorului drept, mi se pare o poziţie cât de cât reală 21


La ultima poză , e drăguţă, deşi parcă ai putea rotunji mai mult obrazul stâng?.
Mai lucrează niţel buzele. Ochii au ieşit bestial , XoXo, dar părul în partea dreaptă zici că e prins de peretele din spate o_o

Poate mi se pare doar mie 65

Eniuei keep drawing girl Smile
I've been wrong, I've been down
Into the bottom of every bottle
These five words in my head
Scream *are we having fun yet?*

#34
Mulţumesc pentru păreri şi sfaturi. Să mai treceţi pe aici. ^^

Sitting pretty.

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#35
Hei Angzz pupic [nu intreba de ce, I just like putting "z"s after people's nicknames haha xD]
Mai, tu esti buna la toate, si la desenat, si la fotografie, si la gfx.. slow down, I can't even draw a friggin' house! 21 Glumesc, actually chiar imi place cum desenezi, iar pentru mine persoanele care stiu sa manuiasca bine un creion/culorile sunt speciale pentru ca poseda un talent pe care unfortunately eu nu-l am.

Sa comentez deci ultimul desen, pentru ca mi-a atras atentia avand in vedere what a fashion wh0re I am. So I love the whole concept, pantofii ti-au iesit geniali, se aseamana cu niste YSL heels and maybe that's why I adore them <3 Culorile le-ai ales foarte bine, I'm so proud of you in ceea ce priveste palaria, este perfecta. Singura chestie.. i-ai facut fata cam micuta, adica mi-ar fi placuta sa aibe o fata mai lunga ca sa se potriveasca mai bine cu palaria :]
Partea de jos a paltonului (honestly nu prea inteleg ce este, I'll just call it some sort of a coat, okay? XD) ti-a iesit foarte bine, imi plac cutele acelea. In schimb partea de sus e cam.. lata, o face pe tipa sa para prea lata in umeri si nu-mi place.
Cat despre par.. I like it 5 Desi mi-ar fi placut mai mult sa aiba niste suvite razlete care sa ii cada pe umeri, putin wavy asa.

Other than that, great job hun! hug Per total chiar imi place desenul, iar ceea ce nu mi-a placut ti-am explicat mai sus. Keep it up girl, o sa mai trec pe aici sa vad ce mai desenezi 5 (ah daca ai mai face desene in stilul asta sa stii ca nu m-as supara deloc! it's like tumblr style haha)
stay pretty! pupic
Love me or hate me. Either way I'm on your mind.

#36
Săr'na, săr'na. Să mai treci pe-aici.

Următorul desen e un total eşec. Părul e intenţionat făcut astfel, la început voiam să fie fular şi, mă rog. E făcut la 3 dimineaţa înconjurată de prieteni, Ang are nevoie de linişte când desenează.21
Anyhow, se iartă, se uită, aşa-i? 4

Deer Girl.

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#37
Helăău, Ang. *hug*
Meh, meh, meh, meeh. ^^ Îmi place ultimul desen. Da, se uită, se iartă şi lucruri de genul, fiindcă îi ador ochii tipei. Desenul îi abastract şi cred că asta mă atrage + coarnele de cerb...sau chestiile din capul fetei. Sunt chiar interesante şi destul de bine făcute. 39 Un lucru nu prea-mi place sunt mâinile. Să nu mă întrebi de ce, dar vedeam pe acolo nişte umbre or smth like that. Şi...mm, tu ai vrut ca umărul drept să fie mai sus decât cel stâng ? Dacă da, atunci totul îi ok. Dacă nu, cred că arătă bine şi aşa, deci nu-i mare chestie. :]
AÅŸtept desene noi! Spor muuult ! *huuuugs*

xoxo
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#38
Self Portrait

xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#39
Lucrarea 1
Fetele sunt facute in repezeala si nu dau un aspect placut desenului. Liniile sunt cam intrerupte iar parul din mijloc nu imi place. Nu imi place hasura incetosata decat in peisaje dar foarte putin. Iar aici mergea o hasura verticala vina, poate si in valuri care sa dea aspectul unui par. Incearca cateva tutoriale despre par si hasurile acestuia. Daca colorai fetele aveau mai multa viata. Acesta fiind doar un desen la repezeala, o schita. Mai ai de lucrat la hasura si la anatomia fetei.

Lucrarea 2
Lucrarea aceasta arata mai bine decat anterioara. Ai pus o hasura placuta la haina, dar puteai incerca o hasura pierduta si pe partea din mijloc a hainei. Pe piept. Fata mi se pare putin cam la stanga. Parul cum am mai zis, trebuie lucrat dar, e mai bine decat la lucrarea anterioara. Am sa te intreb ce creion folosesti? La toate desenele vad acelasi contur apasat mai gros. Incearca sa lucrezi si cu un creion ascutit bine la varf. Te ajuta mult un creion HB pentru schita. Poti sterge usor cu radiera urmele de creion daca nu apesi pe el.
La bluza intervine o problema. Buzunarul mare de jos. El nu trebuia redat prin transparenta. Umbrele de pe bluza continuate si pe buzunar *marsupiu ; )) * nu arata bine. Ar trebui sa intervii cu radiera, dar conturul este foarte apasat si s-ar pata desenul.
Parul mi se pare prea mare in stanga. Si mana stanga este mai mare decat mana dreapta si putin mai sus. Poti remedia asta pe parcurs.

In mare parte desenele tale sunt bune doar ca folosesti un creion prea gros si neascutit. Si inafara de lucrari in creion poti incerca si lucrari in creioane colorate si in tempera/acuarele/ulei. E ceva nou si pentru noi si te ajuta sa iti exersezi mana spre alte stiluri artistice. Si daca doresti perfectionarea ta in desen incearca tutoriale de pe deviantArt.

Bafta.
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#40

Citat:In mare parte desenele tale sunt bune doar ca folosesti un creion prea gros si neascutit. Si inafara de lucrari in creion poti incerca si lucrari in creioane colorate si in tempera/acuarele/ulei. E ceva nou si pentru noi si te ajuta sa iti exersezi mana spre alte stiluri artistice. Si daca doresti perfectionarea ta in desen incearca tutoriale de pe deviantArt.

Ciudat e că de obicei folosesc un creion cu mine, deci nu are cum să fie neascuţit. Dar ştiu că am încercat să conturez în exces şi mi-a ieşit aiurea. Să pictez în acuarele/tempera nu îmi place fiindcă nu sunt ordonată când lucrez şi iese o harababură. În ulei pictez pe sticlă, dar rar. Şi am încercat şi tutoriale doar că nu îmi place să am "un punct de plecare". Mă rezum doar la o temă şi...imaginaţie. ^^

Vă mulţumesc că aţi trecut pe aici. :3

Intrarea la DOTM - decembrie.

xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)