Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inceperea unui nou Manga [idei,opini, teme, etc]

#8
Problema este ca NU am idee cum se termina. Poate daca as fi pus pe hartie ideile atunci in 2007, asa cum erau, intr-un fel de brainstorming ar fi fost ceva. Acum la 3 ani distanta habar nu mai am. Bineinteles asta e o lectie separata pentru modul in care-ti organizezi lucrul. Always make backup of text, si always leave yourself notes pentru viitor.

Am cautat prin arhiva paginile carora le-am pierdut textul, daca ajuta pe cineva la un fel de guessing game. You shall see, de ce imi este greu sa reiau povestea cumva.
pag10
pag11
pag12
pag13
pag14-15
pag16
pag17
pag18
pag19
pag20
pag21

Zonele de shading sunt my crappy 2mins/page postwork in photoshop dupa scans. Nu am facut nici un adjustment, doar le-am lipit pentru ca formatul paginilor a implicat scanarea din 2 bucati (pe un scanner A4). Also exista 2 blank pannels in pag 10 si 18. Acolo trebuie sa va imaginati un copac heavily postworked in photoshop dupa o poza (pe vremea cand trisam un pic backgrounds-urile)

Whatever idea you have, chiar si o prostie, scrie-o. Nu asta-i scopul thread-ului, un brainstorming? Daca eu iti dau o directie, atunci vei fi influentata (tu si restul ce vor citi) de ea. Nu asta e scopul exercitiului. Ai o poveste cu niste personaje date. Povestea-i scrisa cam pe la jumate. Eu habar n-am cum s-o inchei si de aia apelez la oamenii de pe forum.

Lumea vine, citeste, isi da cu parerea (sau nu) dar poate invata si ceva din greselile altora (Ce inseamna sa-ti pierzi textul si sa lasi balta o poveste de mai bine de 3 ani si sa vrei sa o termini).
Nu ai de unde sa stii daca ideile tale sunt inadecvate sau nu pentru acest manga. E un exercitiu, si chiar daca in general tai si spanzur si critic la sange pe restul asta nu inseamna ca nu imi aplic propriilor lucrari acelasi tratament/ accept la randul meu sugestii critica.

Will go and link this thread in some places now.



Răspunsuri în acest subiect
RE: Inceperea unui nou Manga [idei,opini, teme, etc] - de raluca-z - 20-12-2010, 10:30 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)