Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Inceperea unui nou Manga [idei,opini, teme, etc]

#3
Raluca-z : deci prima parte e bine, ai inteles despre ce este forba ianfara de partea cu criticatul.. e sa spunem ca tu ai o idee, dar nu ti se pare prea tare, astfel incat sa atraga cititorii si ai mai dorii sa imbunatatesti idea asa ca vi aici si eu/noi te ajutam ca sa imbunatatesti poveste. :3 etc

Iar legat de discutie, pai va trebui doar sa imi spui asa bine dau un ex sa zicem:

EX: pai am o idee, dar mi cred ca ar trebuit sa imbunatatesc aici putin personajele, sau actiunea si as dorii si eu o idee.
In acelasi timp daca e poti sa-mi si dai datele despre personaj, sau tema iar eu si restul incepem sa-ti spunem ca ar trebui ca pers cutare sa fie asa si sa nu fie asa.. sau aici actiunea e cam grabita ar trebui ca totul sa se desfasoare treptat, incerca bla bla etc..
Sper ca-ti dai seama la ce m-am referit.

Dar ca sa te fac sa intelegi da, deci nu trebuie sa-mi scri tu romane aici ca sa pricep eu despre ce este vorba in pov. dar daca te-ai organizat cumva anume, adica ai scris personalitatea fiecarui pers. si ai scriu idea, ideeile, tema povestii undeva nu este nici o problema sa dai un link ca eu si ceilalti sa citim si sa vedem despre ce este vorba, iar dupa asta noi te ajutam cum sa mai modelezi, iti dam idei, te ajutam cu mentalul personajelor etc. :]



Răspunsuri în acest subiect
RE: Inceperea unui nou Manga [idei,opini, teme, etc] - de hiimera - 19-12-2010, 09:51 PM


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)