Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ?

#5
Doamna de desen... nu e faza ca este chiar asa de rea, cel putin pe cei care chiar pun suflet la desen ii ajuta si le explica doar ca uneori e cam... nu stiu cum sa ma explic. Un exemplu ar fi bine. Eram eu cu o amica, Bling Bling, si am mers la parter pentru ora de geografie sau aia de biologie, anyway, ambele cabinete sunt jos, una langa alta. Si acolo, chiar langa masa celor de serviciu mai erau doi-trei colegi de ai nostri si se plangeau ca doamna de desen care era la acel stalp de la intrarea prin fata ( cum sa va explic, e un fel de usa pe care pot intra doar profersorii, iar in stanga e aia de la director si in dreapta secretariatul, iar chiar in mijloc ca mai e o usa in fata unde era acea masa era si profa ) si desena pe acel " perete " ( adica stalpul ) si avea un fel de bat lung langa pensule. Si aia ne-au zis sa incercam sa mergem pana la ea si eu cu Bling Bling am acceptat pentru ca nu ni se parea cine stie ce. Intram noi si pune aia o data mana pe bat si incepe sa dea in noi si sa ne zica ca iesim. Deci cum am calcat pragul cum aia a plecat si si-a continuat ceea ce facea. Cum vi se pare? Bine ca nu ne lovise, cel putin pe noi, ceilalti aveau mainie rosi de la batul ala. Inteleg ca ii place pictura dar ce mama naibi e sa inceapa sa ne " ameninte " ca trecem pe acolo cand ea lucreaza? Si sa va spun ca era si prima zi, profa noua, in care ea venise. Ar mai veni dar acum am o lene de a scrie destul de mare.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Răspunsuri în acest subiect
RE: Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ? - de yaoi maniac - 08-12-2010, 04:47 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Profesori enervanti. Flash 65 39.227 27-04-2014, 06:01 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl
  Profesori preferati Flash 65 36.207 01-01-2014, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)