Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ?

#11
Tari profii vostri. Exemplarul traznit pe care il am in scoala e profa de engleza/franceza, e cea mai tampita profesoara, incepe sa rada ca proasta fara nici un motiv, face piruiete prin clasa, cand o enerveaza unu incepe sa zica cal asculta deschide catalogu si uita ce vroia sa faca21, sau mai are un tic ,cred, cand vorbeste se uita in sus parca noi am fi asezati pe tavan21, e dusa rau nu avem ce sai facem, inca un exemplu ar fi profu de chimie saracu om cred ca la terorizat prea mult fosta sotie ca la ora incepe sa scrie pe tabla nimeni nu-l baga in seama si cand se enerveaza ne da lucrare da ne lasa sa copiem si toti avem 10 la el, sau cand unu doarme la ora lui ii zice somn usor da data viitoare sati iei lectie, el e destul de treaba da e cam dus 21

#12
Sa nu va aud cu am cei mai tari profi numa' daca sunteti cu mine in scoala. Ii iau pe rand.

Profa de mate, diriga[15]

Diriga e cea mai tare, dupa mine. Desi e o hoasca batrana, obsedata de mate, care nu freaca pe toti pana ne face radical din tampit. Intr-a 6a am avut mai toti niste note teribile la teza. Doi de 10, al meu si am lui Acka 15. Cum spuneam, am mai dat teza de trei ori si ne-a mai dat din burta 2 puncte ca se ne iasa. Ce tare e, ai? 15

Profu' de Bio

Cu toate ca in a 5a ne-am speriat de el ca de bombe intr a 6a eram chill out de parca nu era nimic rau ca el anu' trecut. Anul asta a fost belea rau, din moment ce am ras la fiecare ora [facem anatomie] de ne-am cacat pe noi.

Profa de chimie

Cred ca, dupa parerea mea, e cea mai funny profa pe care o avem. Dupa profa de detsch, corse xD

Profa de romana, aia noua xD

Noi am avut 7 profe de romana in 5 ani. Desi mai era Tutankamon, cu care am facut 3-4 zile, de care vroiam sa va mai zic o iau pe asta noua.
E de-o varsa cu noi, daca putem zice asa. Mai toti de la noi avem 13-14 ani asa ca profa are cu 10 ani in plus. E super tare, cred ca n-am ami ras asa cu o profa de la meditatiile cu matusmea 21

Profa de engleza

E cu cativa ani mai batrana decat profa de romana [vreo 35, mai.]. Am fost la multe dintre activitatile ei printre care si la o Halloween Party. O sa pun si poze daca am vreme Smile

Deutsche profa

E una dintre profele alea super-funny care fac j'de mii de activitati si noi nu ne ducem la niciuna ca ne facem tema la mate. Vinerea avem de la 5 la 6 cu ea si din doua-n doua saptamani ne lasa sa plecam. Cica "are treaba", sau cel putin asa ne-a zis noua.
_________________

Pff, cat am scris. Postzilla 21. Astia sunt toti profii funny, cool, chill out pe care ii avem. Muriti de ciuda ca nu stati in Bv City 10

#13
Doamne, am avut pana anul trecut in clasa a VI-a un profesor de tehnologie cretin practic.
In clasa a V-a mi-a rupt o colega cretina coperta de la manualul de tehnosi in ziua aia nu aveam un alt manual de la care sa iau o coperta pentru a inveli manualul ala. Si ne-a controlat profu la manuale si m-a facut de ras pentru ca nu aveam coperta. Vai, m-a facut in fel si chip.
Oricum, cea mai tare zi a fost prima ora cu el. Am ras rau de tot cu el. In clasa am o colega creata si a inceput profu " Sa nu scuipati fetele in cap ca le faceti crete precum este asta" si a aratat spre colega noastra care este creata. Cat am ras.
Tot intr-a V-a, baietii s-au dus in fata clasei cand profu nu era si au inceput sa cante. I-a prin profu si le-a dat cate un pumn in spate si daca nu spuneau multumesc le mai dadea unu.
Intra VI-a eram deja obisnuiti cu faptul ca niciodata n-am primit testele de la el si aveam note mare. Si intr-un test am scris cum eu si o colega eram in oras si ne-a prin o ploaie... si am luiat 10
Cat de dor ne este de el.

#14
Profesoara de italiana

E genul de profa` exigenta [ bato` exigentza so bata ca mi-a pus mie 8 x((((( ] , are vreo 60 de ani si urla de zici c`o omoara cineva ... 24.

Profesorul de geografie

Cel mai ciudat " om " [ nu doar prof` ] din catzi am vazut yo. Odata am plecat mai repede acas pt ca mi se facu-se raw si in fatza blocului meu vad un aiurit care purta o sapca , un tricou hippie si niste jeansi evazati , gen anii '80 , ma uit mai bn sh .... surpriza !!!! Era chiar profesorul meu de geo , cu vesnicul lui sacou pe care nu-l da jos nici daca l-ai picura cu ceara 24... murmur un " buna ziua " sh cand se uita la mine se face ca nu ma vede si pleaca mai departe , eu prapadindu-ma de ras in urma lui. In plus odat la sc cred ca a venit beat , ca abea se tinea pe picioare ... 29 .. 24

Profesorul de istoria artei


Omu` asta e ciudat rau .... ne face la fiecare ora " aiuritzi , handicapati , prosti , uituci , etc " si e cica cel mai sever , dar numai gura e de el . Uita si ce lectie ne preda. Odata ne-a predat despre stilul bizantin , a doua saptamana cel romanic , a treia saptamana iar cel bizantin , a patra cel gotic ,a a cincia cel romanic , si in a sasea cel gotic iar .... 43 ... cn sa inteleaga cv .... 24
Când eram mai mică , ai mei s-au mutat de vreo zece ori. Doar că eu am reuşit să-i găsesc de fiecare dată.



[Imagine: 1-4542430-3498-t.jpg]

#15
Interesanti rau profesorii vostri. Am si eu niste exemplare foarte
bine conturate 21)
Profa de Bio
E foarte de treaba , dar cand o vezi imbracata in fustele ei cu buzunare si cu nelipsitele berete...pici pe jos de ras. Sa nu mai zic (,) ca asta-vara pe la 29-30 de grade, cand muream de cald ea venea cu cizme la scoala (cizme pe care le poarta acum iarna )24
Directorul (profu' meu de mate )
Vreau sa spun ca pici pe jos de ras cand il vezi pe hol cum merge tarandu-soi piciorul drept si pentru ca are un tic sa dea din ochiul stang cand merge arata ca un clovn . Noi afurisiti , mergem dupa el pe hol imitandu-l 21)). mi-a prins vreo 2 colegi de clasa cand faceau asta si le-a pus 2 21
Cand e ziua cuiva din clasa ia cate 2-3 bomboane 21 in loc de una cum ia un om civilizat.Cateodata incepe un exercitiu la tabla, face jumatate se holbeaza la el vreo 10 minute si pe urma cheama un copil sa-l rezolve (ce intelegem din asta ? ) 21)
Ne dicteaza cu viteza fulgeratoare, si se opreste din cand in cand sa spuna "Asaaa... " in timp ce tine degetul sa vada ce ne-a dictat pe caietul unuia dintre copii. Ah...si mirosul lui este insuportabil ..miroase a ceva mort intr-o zi de vara intr-ul grajd de vaci . Ceva in gen 39
Si pune note de la el (mie numai note mici )..21 exemplu:
Ne scoate la tabla pe mine , pe Lisa (a 2-a fata desteapta din clasa) , Ovidiu (nepotul unei foste invatatoare de care era el amorezat in tinerete).Ii da lu' Ovidiu de rezolvat o problema (la geometrie ) si ii spune ca ii da 10 daca o rezolva. Nu a stiut si i-am rezolvat-o eu. L-a ascultat la 5 definitii dintre care nu a stiut decat 2 si i-a pus 8. A intrebat-o pe Lisa 2 definitii si i-a dat si ei o problema tot de 10. Nu a stiut decat jumatate si cealalta jumatate am facut-o eu. Si ei i-a pus 8. Okey, imi da o problema de 10 , i-o fac , ma asculta la 6 definitii,dintre care nu ma stiut 2 si imi pune 7 22 ca sa-mi strice media. Si de sarbatori nu primeste alte cadouri decat sampanie sau vin. Daca te duci la el cu o ciocolata nu ti-o primeste bla bla 21 si locuieste singur in diatmai casa (am fost sa-l colind de Craciun ca sta in sat cu mine) .Si din cauza ochiului i se mai spune si Ciude 21) 24)

Proful de sport care daca nu faci bine un exercitiu iti cara un caiet in cap (catalogul lui ) si la handbal cand jucam afara ( doar afara jucam ) si calci in semicerc iti da pumni in cap, castane sau suturi in fund 21 Bineinteles ca doar baietilor, in tipm ce fetele pica pe jos de ras 24


Cam astea sunt cele mai traznite exemplare...mai am cateva dar sincer, mi-e sila sa scriu 21)...Trageti voi concluziile referitoare la orele alaturi de ei 24)
[Imagine: 4sb4lf.jpg]

"Love is always patient and kind. It is never jealous. Love is never boastful or conceited. It is never rude or selfish. It does not take offense and is not resentful." ♥♥

#16
Cea mai enervanta si insuportabila, cea de istorie.
E o baba la 62 de ani, ~14 ne da referate dupa referate, teste dupa teste, si ne asculta la fiecare ora, a da si daca ai peste 6 la ea inseamna ca esti cel mai destept la istorie si ca esti tocilar21 nimeni din clasa nu are peste 6 24
Trazniti, hmm.. profesorul de matematica.
La fiecare ora se scalambaie la catedra, face pe mortul, danseaza, spune bancuri, deseneaza pe tabla, se joaca cu pixurile etc. 21 Este amuzant dar da note mici. Ehh asta e..
Ciudati, profa de civica.
E sarita dupa fix, are parul cret si valvoi, si e grasa si repeta un cuvant de 7 ori pana ea crede ca am inteles, gen : Liniste, liniste, liniste, liniste, liniste,liniste , liniste! sa aud liniste!
Si are niste apucaturi, se crede fantoma de la opera. Ea ne arata "vocea ei splendida" si incepe sa cante pe la ore numai opera ...JALNIC!

Asta e.. sunt si mai multi profesori enervanti, trazniti si ciudati, dar acestia sunt in top 3 la mine 21
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#17
Cea mai enervantă , trăsnită şi ciudată este diriga , profesoră de fizică şi chimie . [din nefericere ambele materii le fac cu dânsa ]
Enervantă e : când ţipă la toata clasa doar pentru un singur copil ...14 Şi atunci când ne bagă pe gât cornu` şi laptele .
Trăsnită e : când râde din glumele seci , sau cade în capcanele noastre =]] şi când face pe cansia în fiecare săptămână înceracă să facă o cafea şi mereu îi cade pe jos...şi na dă`ţi şi şterge`ţi iubiţii mei elevi ...
Ciudată e : pentru că eu o ştiu numai în 3 costume de pe vremea lui Pazvante chiorul , 2 perechi de cizme ...o pereche de blugi şi o pălărie neagra cu fundă de zici că`i cioară =]]

#18
Pfff...21 am multi profi exigenti si nesuferiti!da,da,oricn are21
Profa de engleza: Foarte exigenta!bn ca nu am fost eu cea care a luat 3 pe un proiect.Pai eram la scoala si urma ora de engleza,avusesem de facut un referat,descrierea fructului preferat si fabricarea lui;eu il facusem,macar imi daduse un 9,ce mila,va dati seama.4 Insa,unul dintre colegii mei copiase proiectul din carte(credea ca profa-i chioara sau proasta sa nu rasfoiasca manualul?!) in fine,saracutul..2 pe langa faptul ca avea un 4,nebuna i-a mai dat si un 3!
Profa de romana: Bn,cu mn se poarta frm,dar cu ceilalti....nasol rau!Intotdeauna,cand urmeaza ora dansei,astia fac ca toti dracii!Nici nu intra bn profa in clasa,ca ea deja incepe:''Ce-ati avut de scris?''Ne terorizeaza!daca vede pe unu' pe coridor,ii arde un 4 de toata frumusetea..N-as vrea sa fiu in locul ghinionistului...20 mai sunt multi profi enervanti,dar nu mai stau sa-i enumar.10in fond,se cam aseamana.

#19
Profu de muzica e cel mai traznit . Intr-o zi un coleg de-al nostru mirosea groaznic si la ora de muzica face profu : " Care pute aici ? " , iar noi facem : " Valentin ! " si la care profu : " Pai atunci faceti o cheta si cumparati un sapun , niste sampon si faceti rost de un furtun ca sa-l spalati pe asta ca pute ! " 24 Noi radeam de nu mai puteam , iar saracu copil era rosu tot . Si tot profu de muzica zice la baieti ca le da bani se ne invite pe noi , fetele , in oras .

Alt prof traznit ar fi profu de mate care se ia de o colega si de hamsterii ei . Ii zice ca nu va primi cadou de Mos Craciun in fiecare an si mai zice ca hamsterii ei vor primi cadou .

#20
Pai cel mai ciudat este profu' de desen. Vine la ora, ne spune sa nu ne ridicam si sa scoatem o foaie de hartie si sa desenam orice. Intre timp el se instaleaza, ia catalogul si il pune in asa fel incat sa nu il vedem. Si ce credeti ca face el acolo? Citeste carti sau reclame. Intr-o ora vine in clasa si incepe sa isi taie unghiile de la maini dar am auzit ca il alte clase si le-a taiat si la picioare. Ia odata o banana si o termina din doua muscaturi, mananca napolitana dar isi tine mana si se intoarce intr-o parte, poate crede ca o sa sarim pe el sa o mancam noi. Merge zici ca e beat pe strada, dar poate ca chiar vine baut la scoala, cine stie. Partea buna este ca avem mereu 10 si desenam ce vrem noi, plus ca ne lasa in fiecare ora sa ascultam muzica pe telefon.

Duracell ( profa' de fizica) vorbeste de pana la 20 de ori mai mult decat un alt profesor. Pe bune, eu nu stiu cum poate sa vorbeasca in continuu atatea ore si sa nu o doara gura.


[Imagine: bloody62.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Profesori enervanti. Flash 65 38.300 27-04-2014, 06:01 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl
  Profesori preferati Flash 65 35.103 01-01-2014, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)