Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Care sunt cei mai enervanti, trazniti si mai ciudati profesori ai vostrii ?

#61
Cateva citate din domnul profesor de matematica va vor lamuri:
"Imi scot un pantof, ma joc cu cureaua!"
"Nu prea aproape, ca nu e bine."
"Cine doarme acolo?" - la partea asta m-a amuzat mai mult felul in care a intrebat decat intrebarea in sine.
"Nu vii in curu' gol la scoala!!!14. Pentru asa ceva exista alte locuri... La ora mea nu vii in curu' gol!''
"Domnisoara, nu te mai scarpina! Lasa ca te scarpini in pauza, pe la subsioara, pe ... pe unde vrei tu, dar in pauza!"
De departe cea mai bizara ramane prima. alien

Una peste alta, mie chiar imi place de el. Are simtul un simt al umorului deosebit ...

Ar mai fi si domnul profesor de engleza, dar .... nu prea imi vine sa reproduc ce a zis el. Poate alta data ...

#62
Desi nu am ajuns la liceu, unde probabil voi intalni profesori ciudati, in scoala mea sunt destui.

In primul rand profesoara de istorie: a avut o boala si am acum trebuie sa poarte peruca. Ea incearca sa fie cat mai discreta, dat in fiecare zi vine cu alta, asa ca toata scoala stie. Pe langa faptul ca vine la ora cu integrame, ziare, reviste si mai stiu eu ce altceva, este si foarte severa cu noi. Ne da o gramada de scris si nici macar nu ne preda. Ar mai fii o multime de lucruri de spus despre ea, dar cred ca ma razut doar la asta, iar ce impresie a putut sa faca aceasta persoana...hmm, lasa de gandit.

Profesorul de muzica: este uul dintre cei mai ciudati si mai amuzanti profesori. El are burta si in timp ce ne preda se scarma in buric, se gadila pe burta si dupa tot el incepe sa rada ca un destept ce e. Imi aduc aminte ca a inceput odata sa se joace cu cureaua, iar ma speriasem rau de tot pentru ca am crezut ca incepe sa se dezbrace. Nici nu mai spun de faptul ca atunci cand ne lasa sa lucram se joaca cu pixurile, fluiera "Melc, melc, codobelc" si se uita pe geam si spune intr-una "Vroiam sa fac o poza interesanta, dar nu am telefonul la mine." si culmea e ca dupa il scoate si se uita la ceas. Sa faci poza la ce? La buschetarii care se uita dupa alea pe jumatate imbracate?

Profesorul de informatica: are strabism si se uita cu un ochi in dreapta si unul in stanga, dar cand incearca sa ii miste, ii misca alandala. El vede doar culoarea albastra si chiar zilele trecute vorbeam despre el cu un coleg, iar el imi zicea: Vede doar culoarea albastra? Pai si curvele de pe strada cum le identifica? Dupa miros? xDDD Mortal rau de tot. El are si o voce amuzana. Am incercat sa gasesc una asemanatoare pe youtube, dar nu am reusit. Vocea este un plus la imaginea lui: par pe nas (fire foarte, foarte, foarte mari O.O), camasa decheiata la primii doi nasturi, indeajuns de mult incat sa i se vada padurea de par care ii serveste ca pernita atunci cand doarme, pantalonii, vesnicii lui pantaloni gauriti in fund si sa nu uitam sa spunem ca este burlac. A incercat odata sa se dea la profesoara mea de romana. xDDD

#63
Profesoara mea de Fizica care ne este si diriginta este cea mai ciudata persoana pe care am vazut-o in viata mea....

Este de treaba pe strada sau mai bine zis oriunde inafara scolii, dar cand vine vorba de scoala, ayayayayayayaaay...

Extrem de pretentioasa:
Daca nu scrie mare si clar pe la inceputul temei "TEMA" nu ai facut tema.
Daca nu pui punct la finalul unei definitii in lucrare puncte in - sau deloc.
Daca indraznesti sa fii prins ca mesteci guma (chiar si extrem de discret) te-ai ars, o sa iti tina morala tot restu orei cu garantia de a fi scos la tabla urmatoarea zi sau ascultat cu scopul de a-ti primi 2.
Daca iti cade vreun instrument de scris de pe masa o sa se uite extrem de urat la tine ca si cum ar spune "Nesimtitule cum indraznesti sa imi deranjezi ora !" in time ce linistea totala umple clasa...
Daca nu stii la tabla si nu stii deloc o sa te frece la cap pana cand o sa spui tu singur ca meriti 2 doar ca sa scapi odata de ea, chiar daca tu ai scris jumatate de rezolvare foarte bine..
Decat sa ii raspunzi la o intrebare ce necesita definitie mai bine iti tai limba, daca un cuvant nu il spui exact cum era in definitie (incercand sa dai un sinonim in locul lui), gata, s-a terminat cu tine, tot restul orei o sa considere ca nu ai invatat lectia.
[Imagine: MEVzYF0.png]

#64
Profa de latina : E super de treaba,doar ca are un ton si niste ticuri care iti scot ziua. Si are obiceiul de a veni * daca e prost dispusa* cu 10-15 minute inainte de a incepe cursul. Si cand intru eu,bocan frumos si ea : O_O si zice : da??! parca ar fi aruncat cu bombe,defapt..de parca mi-ar fi zis : iesi afara,acum se vine!? 21 Si un alt tic este : ce ai draga ce ai? N-auzi ce ai? te scot acush* afara 21)


Profa de literatura romana : parca e picata din luna,mereu vine dezinteresata la ore si ne molipseste si pe noi
Vreti sa facem lectie noua?Vreti sa mai stam? Fac prezenta si stam ca n-am pofta sa va predau azi nimic 21


Lista continua,dar acum nu mai am idei,cam acestea sunt cele mai ''piperate''
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]


#65
La mine cel mai enervant cadru didactic din intreg sistemul educational, incepand din primara si sfarsind cu facultatea, pe care l-am avut a fost invatatoarea din clasele I-IV. Era o scorpie de femeie, o persoana foarte dura si care sigur avea unele probleme grave cu nervii si capul, deoarece atunci cand voia sa tacem malc (erau oricum putine cazurile cand era galagie in ora, deoarece o stiam cu totii de frica) sau cand prindea pe cineva dintre noi ca nu stie lectia cum trebuie tipa la noi de parca zici ca scapase de la nebuni si o spun cat se poate de serios. De asemenea nu au fost putine datile cand isi pierdea cumpatul cu totul si mai pleznea pe cate unul peste fata sau cand pur si simplu il batea sub ochii nostri de ne apuca groaza. Imi amintesc odata ca pe un coleg de-al meu l-a si strans de gat si il ameninta ca o sa dea de dracu, daca mai deranjeaza ora, iar pe o fata a prins-o pur si simplu de par si a smucit-o. Din pacate niciunul dintre noi nu a avut curajul sa o raporteze la parinti sau la directiune in cei 4 ani de teroare in care am invatat cu aceasta, plus ca nu avea cine sa ne creada chiar daca am fi incercat, deoarece in 97 nu erau telefoane mobile ca acum unde sa inregistrezi audio sau video profesorul si era cuvantul unui mucos de 8 ani impotriva ei, asa ca nu aveai ce face, plus ca dupa aceea exista riscul sa te tina minte si o luai si mai rau de la aceasta. Alt lucru care nu ii facea deloc cinste era ca ii placea sa te umileasca in fata tuturor, daca la sarbatorile de 1 martie, 8 martie, Craciun nu ii aduceai un cadou pe placul ei, te facea cu ou si otet fara nicio remuscare, chiar daca poate familia nu avea posibilitatile financiare de a-i cumpara unul.

Pe de alta parte recunosc ca pe langa crizele ei nervoase, era o invatoare buna, stia sa predea si sa te faca sa intelegi si tocmai de aceeea in clasele I-IV am fost poate mai cel mai constiincios in toti acesti ani de educatie tocmai din cauza acestei temeri de a nu o incasa si mi-a instaurat la vremea aceea o mentalitate sanatoasa de a incerca sa invat cat se poate de bine. Eu unul sunt total impotriva acestei metode de a face copilul sa invete si a-l disciplina, dar adevarul este ca daca nu ai o pasiune pentru scoala sau studiat si nu prea iti pasa , frica e cea mai buna solutie pentru a te apuca de treaba, deoarece chiar daca nu iti va placea totusi nu vei risca sa cada acele repercursiuni asupra ta, mai ales copil fiind.

Anyway, asta a fost partea trista, profesori amuzanti/trazniti am avut mai incolo in liceu. Proful de geografie din clasele IX-X era foarte poznas, facea tot felul de glume hazlii si imi amintesc ca in prima ora de geografie pe care am facut-o cu dansul in clasa a IX-a, ne-a spus ca nu avem de ce sa ne facem griji, deoarece primii 6 ani de liceu sunt dificili, dupa aceea devine floare la ureche 21. Mai era profesoara de franceza care in loc sa ne predea, ori prefera sa ne povesteasca ce a facut ea in excursiile in care a fost ori se plangea de cat de prosti si enervanti sunt vecinii ei . De asemenea, de fiecare data cand i se facea foame, ceea ce se intampla destul de des, fiind o femeie destul rotunda, trimitea pe un baiat din clasa sa ii cumpere un covrig sau ceva de genul de afara, iar uneori il si manca de fata cu noi 21. Era caterinca cu dansa, in cei 4 ani de liceu in care am facut franceza cu ea, am dat o singura lucrare si aia in primele ore din clasa a IX-a, in rest am cam luam notele pe prezenta si pe ochi frumosi cum s-ar spune, eu unul ma intelegeam foarte bine cu ea, chiar eram printre favoritii ei, desi era constienta ca sunt tufa la materia ei 21. Prin urmare mereu luam 8-9 (10 dadea doar la cei care stia ca le au cu franceza), iar eu in franceza stiam doar sa ma prezint si sa spun replica mea preferata: Je ne sais pas parler francais XD.

In facultate un profesor grozav a fost cel de Mecanica Cuantica, care la fel era destul de smecheras (nah, cine nu si-ar permite sa fie, daca ar sti Fizica Cuantica?) si facea o gramada de aluzii amuzante la curs sau seminar. Odata era un coleg student la tabla si trebuia sa rezolve o problema, scrie el ce scrie acolo din rezolvare si la un moment dat il opreste proful si ii spune pe un ton hazliu: Auzi, cutarica, tu vrei sa imi provoci un atac de inima? Ce ai scris tu acolo? Sterge pana nu chem ambulanta XD.

As mai avea de mentionat cativa profesori, dar ii las pentru o alta zi, momentan va ajunge.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#66
Profesori enervanti am destui, dar unul dintre ei ii intrece pe toti . Anul acesta avem profesoara noua la informatica.
Este o fata de abia iesita de pe bancile facultatii . La prima ora cu ea am crezut ca fac infarct . Cand am intrat in sala si am vazut-o, cu totii am spus ca o sa fie mai bine , in sfarsit un profesor tanar care sa ne dea drumul mai devreme cand suntem mai obositi( informatica avem ultima ora ) . Dupa ce ne-am asezat pe scaune, la calculatoare, a inceput sa urle la noi , nu stiu din ce cauza, sa ne spuna ca nu a mai vazut asa copii 21 . Lucrul cel mai stupid este ca tipa . Foarte tare. Ca sa va dati seama ... ea nu poate sa vorbeasca normal , daca te duci sa o intrebi ceva la catedra incepe sa tipe .Si ne trateaza pe toti ca pe niste idioti, ne pune sa invatam pagini intregi, de parca materia ei ar fi cea mai importanta, dicteaza mult si prost, nici ea nu stie ce spune .Cand iesi de la ora, singurul lucru pe care vrei sa-l faci este sa-i dai pumni in fata .Si are un limbaj foarte enervant de genul : baietel , fetito ...etc.

Ar mai fi si profesoara de religie care este cam imfumurata si ai impresia ca uraste pe toata lumea .Ne tine 20 de minute din fiecare ora sa ne faca morala. Ne pune sa transcriem lectiile si apoi sa facem referate . Nu ma dau in vant dupa religie, chiar deloc ,cred ca este o idiotenie imensa toata faza cu fondurile uriase alocate bisericilor si faptul ca se constuiesc din ce in ce mai multe, iar spitale: ioc !...dar nu vreau sa detaliez, n-am chef sa ma enervez . Daca asi putea, asi scoate religia din programa scolara, dar din pacate nu pot .

Acum, profesori amuzanti . Pai ar fi profesoara de matematica de anul trecut. Mereu cand zicea cineva ceva gresit ne spunea : voi ganditi cu bocancii ! Smile si facea glume cu noi .
Profesorul de tehnologie care spune mereu : ATENTIE, ca te plesnesc ! sau : Ba baiatule vezi ca-ti dau un trei de nu te vezi ! si dupa, toata clasa incepe sa rada pe ascuns.

Profesori ciudati : aici s-ar incadra profesorul de muzica, care se joaca cu catarama de la curea in timpul orei 21 .Este destul de ok, dar are unele momente cam ciudate in care iti vine sa o iei la fuga.

In clasele I-IV am avut un profesor de religei atat de retardat . Ne facea cretini ,prosti si tampiti, din motive numai de el stiute, ne trantea cartile si caietele de podea si ne spunea ca o sa ne pedepseasca Dumnezeu pentru ce am facut O_O . Copii fiind nu puteam sa ripostam . Si acum cand il vad pe strada imi vine sa ii scot ochii .

Ar mai fi cativa profesori, dar ii las pentru data viitoare .



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Profesori enervanti. Flash 65 38.300 27-04-2014, 06:01 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl
  Profesori preferati Flash 65 35.103 01-01-2014, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)