Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rate The Song [ j-rock version ]

#1
Bună! Vreau să-i mulţumesc lui Mimişor că mi-a dat aprobarea să deschid acest topic.
După cum spune şi titlul, just rate the song. Regulile le ştiţi.
Only j-rock 4 [ descrieţi videoclipul, membrii ca să nu facem spam 4 ]

ÃŽncep eu:
Alice 9 - Rainbows
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#2
ador piesa! intro-ul e tare, vocea lui Shou e super 105, si mv-ul e super xD.la un momendat am auzit niste sunete de orga (scuzati exprimarea da nu stiu cum sa zic altfel xD) care imi plac foaaaarte mult ! deci piesei ii dau 10 ! :X

next : LM.C - Bell The CAT . e preferata mea de la LM.C ^^
[Imagine: 2r571mv.jpg]
Ali. xD

#3
Ador orce melodia de la Lm.c pentru ca e trupa [ una dintre ] mea preferata. Imi plac foarte mult culorile si cum li se aud vociile. Vestimentatia e una foarte frumoasa si orginala doar e Lm.c. Le dau un zece pentru ca merita din plin.


The gazette - Reila [ fara link ]
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#4
Huh, iubesc melodia asta8 exprima atat de multe sentimente, imi pare rau pentru Reila. Oricum, am vazut ca Ruki plange in live. Nota 9.50 pentru ca nu e prea hard

next: SUG- Pink masquerade.
Cea mai reuşită semnătură.

#5
6. Nu-mi place vocalul, de lirică habar n-am, instrumentalul ( ? ) mă enervează. Îmi pare rău, nu pot să dau mai mult. [ de fapt nu-mi pare, dar trebuia să umplu cu ceva rândul, aye? ]

Next: http://www.youtube.com/watch?v=JVc7YNca2Kg
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#6
8.Imi place vocea,desi nu sunt fana Gackt; am citit cateva melodii in engleza si nu m-au atras ....dar totusi merita.

NEXT:http://www.youtube.com/watch?v=ztHvuh4kwGE
Zuppy08Some of them want to use you,some of them want to get used by you.Some of them want to abuse you,some of them want to be like you!

#7
Hmmm,imi place ce aud.Partea intrumentala cred ca face toata melodia.Tipa canta destul de bine..Ce pot sa zic altceva?! imi place 9.50 ^_^

Next: See if you like.xP
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#8
Nyaaa!Ce subiect dragutz am gasit!Ador melodia si merita 10.La inceput cand am auzit o mi s a parut prea...dura?Nu stiu cum sa zic,insa dupa aceea m am idragostit de ea...Si de trupa XD A fost prima melodie pe care am ascultat o de la The Gazette.Versurile sunt geniale si ador cand incepe Ruki sa sopteasca pe la 00:45.Huh!Mda...Parca as fi o fana nebuna.Ce sa mai zic...Chitarile se aud mortal XD si nu stiu de ce acel mic 'solo' al lui Kai.

Acum...
Pentru ca nu ma pot abtine
[Imagine: tumblr_ljt9kkUjPo1qe6xr2.gif]

"An intellectual solve the problems,a genius avoid them"

#9
Am mai trecut pe aici si din cate imi aduc eu aminte, melodia era Taion? Sa ma scuzi daca gresesc. Spun asta pentru ca acum nu mai merge -_-". Daca e vorba de Taion ii dau din start 10. Mai trebuie sa spun de ce? Pentru ca iubesc the Gazette si melodia asta. Altceva? Nu chiar.

Next: Little ♥ - Iubesc melodia asta. Daca e prima data cand o asculti atunci ascult-o pana la sfarsit. Vei avea o surpriza.
[Imagine: 8x3VTT8.png]
© Hachiyuki - deviantArt

#10
Oh!Wow!Nu stiam de Acid Black Cherry.Uite ca invatam cate ceva in fiecare zi.Inceputul e absolut hilar XD Dar dupa am vazut ce voce frumoasa are tipul.Suna chiar foarte tare.Nu stiu de ce dar ceva ma retine sa i dau 10 asa ca o sa i dau un 9,50.Merita.E o melodie buna.

Si...revin cu ceva mai linistit...

Nujabes-Feather
[Imagine: tumblr_ljt9kkUjPo1qe6xr2.gif]

"An intellectual solve the problems,a genius avoid them"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)