Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat]] Time has stopped for us [+18 yaoi facut de gabytsswh&manu]

#69
Multumim pentru comentarii hug
Next:


Capitolul 28


M-am trezit obosit rau. Fusese o noapte incendiara, Yu deasupra mea, miscandu-se in interiorul meu usor si provocandu-mi valuri de placere, facandu-ma sa gem din ce in ce mai tare. La sfarsit, am adormit amandoi imbratisati. Il iubeam cu adevarat, era vampirul meu si nu voiam sa il impart cu nimeni si nimic.
A doua zi dimineata m-am trezit singur in pat si am coborat asa dezbracat cum eram afara. Am iesit pe veranda, in ciuda faptului ca frigul imi ajungea pana la oase. L-am strigat de cateva ori pe Yu, dupa care am auzit o voce straina :
- Ia-ti adio sa il mai vezi pe batran !
Am simtit ca imi fuge pamantul de sub picioare. Cine putea sa mai fie aici cu noi ? M-am linistit cand mi-am auzit iubitul :
- Pe cine faci tu batran, sugativa?
A aparut din spatele unui copac si cealalta persoana a inceput sa fuga speriata. Yu s-a luat dupa el. Am privit speriat, dupa care am intrat in casa si mi-am tras o pereche de blugi de-ai vampirului pe mine si un plover gros, apoi am iesit dupa ei.
L-am ajuns dupa putin timp.
- Yu! Yu! Am spus incet.Yu, ce bine...
- Nu te apropia, Darrin! A strigat la mine, oprindu-ma in loc. Cand am vazut ca cel de jos nu face nimic, mi-am permis sa ma apropii. Si-a atintit privirea asupra muscaturii de pe gatul meu s spuse :
- Vad ca ti-ai gasit o noua jucarie, prietene. Ia spune, stie ce esti? Se pare ca da, urma mai apoi. Ai mai pus-o pe Hama sa ii modifice memoria sau poate vrei sa il omori tu...?
Am tresarit in acel moment, insa Yu imi demonstrase ca ma iubeste. Nu ma temeam de el, stiam ca nu ma va ucide pentru nimic in lume.
- Ce vrei, Kiro? Intreba apoi vampirul. Am tresarit din nou. Kiro ? Kiro din Cinema Bizarre ?! Intradevar, chiar el era.
Yu accepta sa il primeasca in cabana, insa cu conditia sa nu se apropie de mine. Ma lua in brate mai apoi si ne intoarseram acasa.
Era profund uimit sa il vad pe blond atat de tanar ca in posterele si desenele mele. Banuielile mi se confirmasera mai inainte insa : si el era, ca si Yu, vampir. M-am uitat mai apoi la iubitul meu, a carui stare de spirit era din ce in ce mai proasta. Vedeam clar ca nu ii convine celalalt vampir in apropierea mea, insa nici blondul nu era bine dispus, ba chiar parea ca e gata de atac.
M-am uitat cand la unul, cand la celalalt. Yu era gata sa faca orice sa ma protejeze, iar Kiro parea ca era gata sa faca orice ca sa ma manance.
L-am poftit pe blondin in cabana, asezandu-l in fata semineului. Eu am luat loc pe canapea, iar iubitul meu ma urma, apucandu-ma cu o mana de dupa umar si sarutandu-mi din cand in cand buzele.
- Si cum ai devenit… ce esti ? rupse chitaristul tacerea ce incepuse sa devina apasatoare.
- Iubitul meu m-a traansformat, vorbi celalat. Cand mi-am dat seam ace sunt l-am ucis si am fugit din tara. M-am temut ca ceilalti sa nu faca ceva rau, asa ca am hotarat sa plec. Vroiam sa te gasesc pe tine. Stiam ca tu ma vei intelege ce sunt eu cu adevarat.
- De unde stiai ca si eu sunt… ?
- Am banuit, l-am auzit pe Kiro spunand asta. Comportamentul tau a fost exact ca al meu. Cu cinci ani mai tarziu dupa ce ai plecat tu am facut si eu acelasi lucru ca si tine. Exact la fel. Am fugit.
Chitaristul isi strecura degetele printre ale mele si imi trase capul spre al sau. Si-a lipit buzele de ale mele, dar Kiro a spus :
- Ai de gand sa il mananci ?
Am tresarit auzindu-l. Yu ma stranse usor de mana apoi ma saruta iar.
- Nu il mananc ! Darrin nu pateste nimic cat timp eu traiesc !
Kiro sari in picioare.
- Nu si daca il vreau eu !
Yu se uita atent la el, in scarba.
‘’ O Doamne ! In ce m-am bagat ?! Nu vreau ca cei doi sa se lupte ! Nu vreau ! Daca Yu… Daca Yu va pati ceva ? ‘’ m-am intrebat tremurand in bratele sale. M-a saruta iar si iar, dupa care ii spuse celuilalt :
- Darrin e al meu si doar al meu ! Va fi al meu pentru eternitate !
Am tresarit. ‘’ Eternitate… ‘’ am repetat incet in mintea mea. Dar eu nu traiam o eternitate. Kiro imi intrerupse sirul gandurilor spunand exact ce imi spusesem si eu :
- El nu traieste o eternitate ! E doar un pustan de 17-18 ani ! o sa moara ! Nu va sta cu tine pentru eternitate… Esti condamnat la singuratate !
Vorbele sale m-au deranjat enorm, m-au ranit.
- Poate ca nu traiesc pentru eternitate ! am spus cu lacrimi in ochi. Insa il iubesc pe Yu mai mult ca viata mea ! Chiar daca va fi sa mor maine, vreau sa mor in bratele sale ! Vreau sa ma sarute pentru ultima data si voi muri ! am spus izbucnind in lacrimi.
Kiro a ramas perplex, la fel si vampirul meu. M-a cuprins in brate si a inceput sa ma sarute pe gat din ce in ce mai tandru. Am simtit ca ma iubeste si ca nimic in lume nu avea sa ne desparta.
Probabil stanjenit, blondul s-a ridicat si a iesit pe usa, trantind-o. Yu mi-a sters lacrimile si mi-a sarutat buzele, dupa care m-a intins pe canapea, punandu-se deasupra mea.
- Gata, gata ! mi-a spus incercand sa ma linisteasca.
- Nu vreau sa mor ! Nu vreau sa fiu niciodata fara tine, Yu ! am spus suspinand si incercand sa imi opresc lacrimile. Nu vreau, Yu ! Vreau sa te iubesc si sa ma iubesti mereu !
- Te voi iubi mereu ! Vei vedea, Darrin, totul va fi bine ! imi spuse sarutandu-ma pasional. Te iubesc mai presus de orice !
- Si eu… am spus printre suspine.
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Răspunsuri în acest subiect
RE: Time has stopped for us [+18 yaoi facut de gabytsswh&manu] - de Beatrix LaVey - 10-04-2011, 12:14 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Darkness vs. light [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 54 44.211 17-12-2011, 01:50 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Sharingan si timpul [+18 YAOI] Nywa 55 43.398 17-12-2011, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Just us... +18 [facut de manu&gabytsswh] Nywa 89 73.651 17-12-2011, 01:28 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)