Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat]] Time has stopped for us [+18 yaoi facut de gabytsswh&manu]

#20
Ma scuzati pentru intarziere, dar ieri am fost cam aeriana 9
Nextul ^.^

Capitolul 11

- Totul o sa fie bine, ii sopteam lui Darrin in ureche, in timp ce il mangaiam pe spate si pe par.
- Darrin, hai sa mergem sa te odihnesti, spuse Annika, punandu-i o mana pe umarul sau.
- Va veni la mine, spun hotarat si imi privesc sora mea direct in ochii de aceeasi culoare ca ai mei.
Dupa cateva minute ofta si isi stranse gura in punga, aratand ridurile de la expresii pe chipul ei imbratranit si fragil. Acum cred ca avea in jur de cincizeci si opt de ani, iar prin parul negru, ca al meu, vedeam fire arginti, aratand ca ea nu era aparata impotriva timpului trecator. Imi spuse ca vrea sa vada unde locuiesc, in timp ce ieseam din spital, tinandu-l pe baiat dupa umeri. Cand ajungem in parcare, soramea, ne-a facut semn spre B.M.W.-ul ei negru, facandu-ma sa ma incurnt. Inca mai avea rabla ei de B.M.W. X5. Urcam in el, iar Hama incepu sa comenteze ca miroase a sosete nespalate, a scutece folosite si a lapte varsat. Trebuia sa fiu de acord cu vampiroaica. In masina chiar mirosea urat. Cei doi nu simteau, dar eu cu nipona, aveam un miros de cincizeci de ori mai fin si cate o data ne everva, mai ales cand eram in spatii inchise, unde se afla carne sau lucruri cu miros.
Dupa douazeci de minute - m-am saturat tot sa o aud pe Hama cum se plangea din cauza mirosului si cat de incet se misca masina - am ajuns in fata barului. Coboram din masina si eu deschid usa din fata si intram in bar, dar...
- Daca faceti un pas va ucid! Tipa Chris, amenintandu-ne cu un pistol.
Avea ochii injectati, aratand ca era baut si drogat. Ma uit si il vad pe Paolo tot batut si legat fedeles la gura si la corp de un stalp de langa cabina de D.J. Brunetul vru sa faca un pas spre Paolo, dar ridic mana in fata lui, apoi o las in jos. Fac un pas spre barbat si acesta trase piedica si atinti spre pieptul meu.
- Crezi ca o sa ma omori cu ceva plumb? Hai te rog. Fi baiat bun si dispari de aici, spun eu, apropiindu-ma de el cu pasi lenti.
- Nu mi-e frica sa te omor! Tipa ca un disperat, apoi apasa pe tragaci.
Glontul intra direct in inima mea si iesi pe partea cealata. Hama il apuca pe Darrin de mana si il trase in jos, iar glontul zbura pe deasupra capului sau. Pic pe spate, cu privirea atintita spre tavan. Annika si tanarul imi tipara numele, cand ma vazura prabusit la podea, dar nu indraznira sa se miste. O aud pe vampiroaica cum il apuca pe atacator de camasa si apoi aud sunetul unei plame ce facu contact cu un obraz.
- Nu ar fi trebuit sa fi facut asta, spun eu, privind in continuare tavanul, apoi imi ridic capul privindu-l in ochi pe idiot, care tremura ca varga. Sa sti ca nu imi pare rau ca te-am cunoscut, dar bye bye, spun eu, ranjind si aratandu-mi canini.
Hama ranji si ii baga un pumn in stomac, de il lasa incostient. Il lua pe umar si spuse ca se duce sa livreze un cadou politiei. Aprob din cap si ma ridi in fund, scuturand capul usor. Cred ca am un cucui, fiindca mi-am dat destul de rau cu capul de ciment. Darrin ma imbratisa pe la spate, strangandu-ma in brate, iar Annika ne imbratisa pe amandoi. Le spun ca sunt bine si ca ar trebui sa il dezlegam pe Paolo. Soramea se duse la el, in timp ce brunetul se uita cu mare interes la rana mea, care vindeca intr-o clipita. Ma ridic in picioare si aduc de sus trusa de prim-ajutor si incep sa il ingrijesc pe D.J.-ul meu, care incepu sa ne povesteasca, cum a intrat peste el si l-a batut, apoi s-a drogat si s-a imbatat. Avea de gand sa il ucida, dar l-a legat, avand de gand sa dea foc barului. Daca dadea foc barului, atunci il rupea bucatica cu bucatica, ca pe o foaie de hartie, incat Freddy Kruger, Chucky si Hanibal ar fi fost copii mici pe langa mine. Dupa ce l-am pus pe picioare cat de cat, aparu Hama, care se oferi sa ii duca pe amandoi acasa, ca sa se asigure, ca nu patesc ceva.
- Ai grija de tine, fratioare si mi-ar placea sa iti cunosti candva nepotelul. Are aceeasi ochi ca si ai tai, iar la temperament, spui ca esti tu la varsta de cincisprezece ani, spuse, dupa ce ma imbratisa.
- Nu stiu, daca vreau sa am de a face momentan si cu altcineva, in afara de tine, Darrin si Paolo, spun eu, privid-o atent in ochi.
Aproba din cap, apoi ma pupa usor pe frunte. Il imbratisa pe baiat, spunand sa aibe grija de el, apoi iesi impreuna cu vampiroaica si barbatul. Il iau pe muritor de talie si ii spun sa mergem sus, pentru a face o baie calda, sa manance ceva si apoi sa doarma, ca maine are scoala. Dadu din cap absent, cand am intrat in baie si am dat drumul la apa in vana. L-am lasat putin singur, pentru ai cauta o pereche de plantaloni de trening si un tricou. Ma intorc in baie si acolo il vad cum statea linistit in vana, in timp ce Hama ii povestea cum era pe vremea ei la liceu, adica acum cincizeci de ani. Ii las hainele pe un dulapior si apoi ma duc in bucatarie, pregatind o supa de zarzavaturi, care imi placea si mie, cand eram muritor. Si acum mai mancam asa ceva, dar nu ii simteam cu adevarat gustul.
Dupa zece minute, intra in bucatarie vampiroaica cu baiatul, care avea in cap facut un turban, pentru a nu uda in jur. Ii pun supa in fata si ii urez pofta buna, apoi m-am asezat la masa langa el. Bruneta isi scoase si ea supa intr-o farfurie, ce mi-o puse in fata si apoi alta pentru ea. Am luat cina impreuna, in intacere, usor incordata, fiindca el tremura usor si inima ii batea destul de repede, fiind ingrijorat din cauza mamei sale.
Dupa ce am mancat, l-am condus in camera mea si l-am pus in pat, invelindu-l bine. M-am dezbracat, ramand doar in boxeri. M-am intins in spatele sau si l-am luat in brate. Se intoarse spre mine, isi ascunse fata in pieptul meu si incepu sa planga amar, apoi se linisti si adormi. Inchid si eu ochii, relaxandu-ma si parand ca dormeam, chiar daca nu dormeam, asta nu inseamna ca nu pot sa stau calm in pat...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
RE: Time has stopped for us [+18 yaoi facut de gabytsswh&manu] - de Nywa - 29-01-2011, 11:18 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Darkness vs. light [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 54 44.222 17-12-2011, 01:50 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Sharingan si timpul [+18 YAOI] Nywa 55 43.407 17-12-2011, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Just us... +18 [facut de manu&gabytsswh] Nywa 89 73.657 17-12-2011, 01:28 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)