Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat]] Time has stopped for us [+18 yaoi facut de gabytsswh&manu]

#7
V-ati omorat cu comenturile nu alta. In fine, mai ales ca lenea e mare domne. Acesta e nextul si poate nu va doare mana sa mai lasati si coment, ca nu va cer bani pentru asta, doar timp

Capitolul 5

Vad cu baiatul pica efectiv din picioare. Il prind inainte sa isi dea de pamant si il iau in brate, ca pe o mireasa, apoi il pun pe canapea, asezand o perina moale sub cap si il acopar cu o patura. Era chiar ciudat ca tineri care au fost nascuti dupa doua mii zece sa mai stie de mine si colegi mei. Ochii mei ii cerceta chipul usor palind, semn ca inca nu isi revenise de la excursia cu capul in punga de plastic. Avea parul negru, taiat scurt si dat pe partea stanga, buzele usor carnoase si in buza inferioara avea doua piersinguri. Se pare ca acest baiat era unul rebel. Dau mai incolo chitara si ma asez pe masuta de lemn, privindu-l cum dormea linistit.
- Yu vezi ca a fost o mica bataie... Ce cauta el aici? Ce i-ai facut? Ma intreba taios Hama, cand ajunse in spatele canapelei.
- L-am salvat. Era sa fie omorat de niste idioti. Ce spuneai de bataie? Aia din curtea barului? De acolo l-am pescuit, spun, zambind usor cinic.
- Ce ai de gand sa faci cu el, dupa ce isi revine? Ma intreba bruneta, iar ochii ei se uitau direct la fruntea mea, incercand sa afle ce gandesc cu adevarat.
- Voi vedea. Tu unde ar trebui sa fi? O intreb si ea scoase limba la mine, apoi disparu.
Aud un mic oftat si imi atintesc pirvirea spre tanar. Acesta deschise cu greu ochii, expunandu-si un iris de un albastru-safir, ce dadea spre alb, in punctul din care il priveam eu. Cand ochii sai imi vazu chipul, brunetul zambi usor si ridica o mana tremuranda parca ar fi pe moarte. Cu degetele usor reci, imi atinse la inceput foarte timid obrazul, poate verificand sa vada daca sunt real sau o inchipuire de a sa.
- Esti chiar tu, imi spuse pe un ton ragusit si imi zambi bucuros.
- Da, sunt eu, iar tu esti? Il intreb, ridicand o spranceana, in timp ce il ajutam sa se ridica in fund.
- Ma numesc Darrin si sunt cel mai mare fan al tau... si... eu... vreau sa spun ca... voriam sa te intalnesc... am incercat sa intru pe la baie... si... si..., incepu sa se balbaie, uitandu-se in toate partile, numai la mine nu.
Balbaiala lui ma facu sa chicotesc usor, apoi ii spun sa se calmeze, sa traga aer in piept, pana ii aduc eu un pahar cu apa. Ies din sufragerie si ma duc in bucataria micuta, dotata cu tot ce imi trebuia, mai ales cumparam mancare ca sa pastrez aparentele. Iau un pahar de cristal din dulapul de deasupra chiuvetei, o apa plata din frigider - Hama a insistat cu apa plata, ca dupa mine era mulllttaaa bere -, pun apa in pahar, apoi ma duc inapoi in sufragerie. Darrin se uita - fara sa atinga - chitara mea, de pe masuta din lemn, in timp ce avea mainile in poala sa. Statea turceste pe canapea, pentru a-mi face loc, sa stau cat mai aproape de el. Ii dau paharul si el imi multumeste si il bea dintr-o inghititura mare.
- Foarte setos ai fost, spun eu, asezandu-ma langa el pe canapea.
- As putea spune si asa, spun rosind in obraji.
Cand am vazut roseata din obraji, m-am ridicat rapid de pe canapea si m-am dus la ferestrele ce dadeau in club. Chiar daca ma controlam destul de bine, tot trebuia sa evit uni oameni, cand acestia se inroseau in obraji sau se taiau. Il aud cum ma intreaba daca sunt bine, iar eu ii spun ca mi s-a parut ca am vazut ceva in club. Ma intorc spre el cu fata si baiatul incepu sa imi povesteasca cum a crescut cu muzica formatiei si cum prietena mamei lui, spunea ca el adopta mai mult pe Strify si el se enerva. Asa am aflat cum a luat bataie de aia doi. Dupa ce termina de povestit, scoase un pix si o foaie si veni la mine cerandu-mi un autograf. Raman usor uimit, apoi zambesc trist. Aproape am uitat cum este ca cineva sa iti ceara autograf si sa iti spuna ca esti idolul sau. Ii dau autograful pentru care a venit, apoi ii spun sa se puna sa doarma, ca e ora doua noaptea si mama lui sigur ar face cu inima, daca l-ar vedea tot batut acasa.
Aproba ascultator si se pune inapoi pe canapea si se uita la mine, parca asteptand sa ii spun vreo poveste sau ceva de genu. Ma duc la intrerupator si il rasucesc, pana cand camera se scufunda in obscuritate, iar singurele lumini veneau de la lampa de veghe de la plasma, D.V.D. si Wiin-tendo. Ii spun noapte buna si ma duc la fereastra, pentru a privi in club.
- Yu? Te rog nu pleca. Mai stai cu mine, il aud cum spuse pe un ton plangaret.
- Sunt aici Darrin. Dormi tu, ca eu sunt aici, ii spun zambind, chiar daca stiam ca nu ma vede, pentru vecie, spun ultimile doua cuvinte pe un ton jos, abia perceptibil pentru urechile sale.
Am inceput sa ma uit la Hama cum se juca pe degete cu cei doi idioti, care l-au batut mar pe saracul Darrin. Stiam ca fetei ii placea sa se joace cu prada ei, apoi cand nu ii atenta... hat... s-a dus cu viata si sangele ei. Chicotesc fantomatic, apoi ma asez pe masuta din lemn, punand picior peste picior, mainile in san si am inceput sa il privesc pe baiat, cum dormea cu fata la mine, iar buzele sale formau un mic suras, parca stiind ca sunt langa el si il privesc...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^



Răspunsuri în acest subiect
RE: Time has stopped for us [+18 yaoi facut de gabytsswh&manu] - de Nywa - 17-12-2010, 11:31 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Darkness vs. light [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 54 44.209 17-12-2011, 01:50 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Sharingan si timpul [+18 YAOI] Nywa 55 43.395 17-12-2011, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Just us... +18 [facut de manu&gabytsswh] Nywa 89 73.647 17-12-2011, 01:28 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)