Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat]] Time has stopped for us [+18 yaoi facut de gabytsswh&manu]

#6
Multumim pentru compupic Da, mai e pana la yaoi... ceva 21 Hama nu, o sa vezi tu ce e cu ea15 Vei vedea tot15
Lecturare placuta ^_^

Capitolul 4


Era deja tarziu, aproape se insera. Eram tare emotionat. De multi mi spusesem sa merg sa ii cer idolului meu un autograf si sa ii vorbesc.
Ma indrept spre barul acestuia, ‘’ Bizarre Forever ‘’. Imi placea numele, simboliza formatia sub a carei muzica imi traisem viata.
Dupa putin timp de mers ajung in fata barului. Intru si imi comand ceva de baut. Ma uitam pierdut in jur, insa nici urma de chitaristul de la Cinema Bizarre. Oftez trist, dupa care imi beau bautura.
‘’unde o fi ? ‘’ ma intreb in mintea mea, dezamagit ca nu imi alesesem un moment prielnic pentru asta. Oftez din nou si achit nota de plata, dupa care ies in curtea barului. Ma sprijin de un copac si scot pachetul de Dunhill din buzunar. Imi iau o tigara si o pun in gura, apoi scot bricheta si o aprind, tragand cu sete din ea. Simteam cum fumul imi ajunge in plamani, invadandu-mi-i. ma simteam foarte bine cand fumam, de parca m-ar fi calmat. Stiam ca imi distrug plamanii. Desi ne aflam in 2030, nu se gasise inca leac pentru acea nenorocita boala numita cancer, dar nu ma gandeam la asta. Eu traiam clipa si nu imi pasa de ceea ce se intampla cu mine.
Prin minte mi se perindau imagini ale grupului meu, cand fumam cu totii joint-uri. Ne duceau in culmile fericirii. Unii dintre noi incepeau sa se poarte ciudat, sa danseze, sa se inchine Satanei, sa faca jertfe animale si uneori chiar si umane prin cimitire, la ora 12:00. Ce oare ma facea sa imi pierd timpul cu ei nici eu nu intelegeam, dar imi placeau. Ma simteam bine, ma simteam oarecum mai aproape de partea intunecata a mea. Ma gandeam tot timpul la Yu. Daca pentru ei Satan era zeul, pentru mine acela era Yu. El reprezenta pentru mine totul, viata mea, tot ce exista. Ceea ce ma mai fermeca erau vampirii. De mult traisem cu impresia ca ei exista, ii visam deseori, imi placeau la nebunie. Ma visam pe mine ca fiind unul dintre ei, alaturi de Yu, care sa fie rege. Eram fermecat de acest lucru, sa ii fiu slujitor, sa ii ineplinesc orice dorinta, sa fim amandoi pentru eternitate.
Si acum, la frumoasa varsta [ inca neimplinita ] de 18 ani, credeam ca acest lucru este posibil. Ma incredeam inca in existent lor si nu aveam de gand sa las nimic sa ma intoarca din gandurile mele.
In sfarsit ma trezesc din visare. Ma uit atent in jur si observ geamul de la baia casei care probabil ii apartinea lui Yu si ma hotarasc sa intru. Imi sting tigara si ma urc pe geamul acestuia. Aud ceva ce ma lasa practice masca : cineva canta ‘’ Forever or Never ‘’. Raman nemiscat, ascultand. Era vocea idolului meu.
‘’ Oare chiar … e posibil ? ‘’ ma intreb si inima incepu sa bata nebuneste, parca spargandu-mi pieptul. Eram in culmea fericirii, stam ca acea voce ii apartine chiar Lui, insa pamantul imi este parca luat de sub picioare in momentul in care ii aud vocea rivalului meu, Marco, spunand :
- Mai sa fie ! Iata-l pe Darrin pe geamul batranului Yu. Ce cauti aici ?!
- Nu te intereseaza ! raspund dandu-mi ochii peste cap, vizibil iritat din cauza idiotului de Marco, precum si a prietenului sau, Luis.
- Marco, stiu eu de ce este aici ! spune cretinul celalalt. Ce vrei de la el ? Sa ii fii menajera, sa il stergi la fund ?! Lasa-l pe saracul om in pace, ca s-a demodat de mult trupa ! Sunt batrani ! striga acesta la mine tragandu-ma dupa geam.
Simteam cum sangele imi fierbe in vene. Ii uram pe amandoi.
- Nu sunt batrani ! Yu nu va fi niciodata demodat ! De cat sa ascult muzica voastra de cacat mai bine ascult muzica lui Yu, adevarate capodopere de arta ! strig exasperate aruncandu-ma peste cei doi si luandu-I la pumni. Il pun pe Marco la pamant, incepand sa il lovesc cu pumnii si cu picioarele, insa Luis ma apuca de umeri si ma trage cu fata la el, trantindu-mi un pumn care ma arunca la pamant, iar dupa aceea simt cum un picior imi intra in stomac. Parca voia sa imi scoata stomacul afara, asa ma simteam in acel moment. Incep sa scuip sange.
Luis continua sa ma bata cu ura, in timp ce Marco se indeparta. Il vad intorcandu-se cu niste pungi in mana. Ma apuca de guler si ma trage in sus, indesandu-mi-le pe cap. Simt cum sunt intors pe sparte si mainile si picioarele imi sunt legate strans, facandu-ma sa scancesc puternic si sa ma arcuiesc.
Simteam cum nevoia de aer crestea din ce in ce mai mult si plamanii tanjeau puternic dupa acesta. Totul se intuneca acum inaintea mea, ma simteam din ce in ametit. Ii aud pe cei doi nenorociti indepartandu-se razand copios pe seama mea. Stiam ca era nevoie de o minune acum sa mai scap. Ii purtam in minte chipul lui Yu, care ma fermecase de mic copil. Ii priveam imaginea si cad usor intr-un abis fara fund.

Nu stiu ce s-a intamplat ma ideparte, cert este ca m-am trezit. Privesc in jurul meu , foarte buimac. Ma aflam pe o suprafata moale, poate un pat. Plamanii mi se umpleau lacomi cu aer, bucurandu-se de acesta.
Din nou, la ureche imi ajung versurile melodiei ‘’ Forever or Never ‘’. Ma ridic pierdut din pat. Inca ma dureau incheieturile si eram ametit. Ma sprijin de perete ajungand la locul de unde se auzea melodia mea favorita. Vad o persoana inalta, cu trupul bine facut si parul negru cu suvite rosii … Parul acela facut tepi.
Mi se taie rasuflarea.. Se putea sa fie chiar el ? Eram buimac. Nu stiam ce sa spun, cum sa fac sa nu il sperii, nu voiam sa fie doar o iluzie.
- Esti … tu ? intreb cu vocea intretaiata de uimire.
Tanarul nu se opri din cantat, dar spuse :
- Cine ar trebui sa fiu ?
Il priveam uimit. Avea aceeasi voce, nu era nici macar o indoiala, el chiar era Yu, chitaristul din Cinema Bizarre.
- Yu … soptesc gatuit de emotie.
- Eu sunt, raspunde continuand sa cante cu spatele la mine.
- De ce nu te intorci cu fata cand imi vorbesti ? continui dialogul. Te rog …
- Dar de ce nu vii tu in fata mea ? ma intreba acesta, lansandu-ma mut de uimire. Asta daca ai curaj, mai spuse.
Ma apropii de el, cu ochii in pamant. Imi ridicam incet privirea pe trupul sau bine facut. Ii vedeam tatuajele de pe maini si cel de pe piept, apoi ii privesc chipul si ma cutremur. Era acelasi Yu ca in urma cu 20 de ani.
Imi venea sa ma arunc la piciorele sale si sa i le sarut, sa imi dau viata pentru El. Simt cum totul incepe sa se invarta in jurul meu si trupul incepe sa cada, fara ca eu sa ma pot opri …
‘’ Yu … ‘’
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Răspunsuri în acest subiect
RE: Time has stopped for us [+18 yaoi facut de gabytsswh&manu] - de Beatrix LaVey - 11-12-2010, 07:03 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Darkness vs. light [+18, yaoi, facut de manu si gabytsswh] Nywa 54 44.210 17-12-2011, 01:50 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Sharingan si timpul [+18 YAOI] Nywa 55 43.398 17-12-2011, 01:46 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  [Terminat] Just us... +18 [facut de manu&gabytsswh] Nywa 89 73.650 17-12-2011, 01:28 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)