Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Haruka(Sailor Uranus) & Michiru(Sailor Neptune)

#1
Haruka & Michiru impart o relatie pur si simplu frumoasa. Ele se iubesc, chiar daca sunt de acelasi sex. Relatia lor a fost criticata in randul comunitatii anime pentru ca incurajau homosexualitatea, dar oamenii nu ar trebui sa ii discrimineze pe cei care sunt diferiti. Nu trebuie sa ii sustii neaparat , dar ar trebui sa fie respecate si accepte.
Cele 2 senshi erau total diferite la personalitate dar asta era un motiv pentru care se completau,Michiru o persoana gratioasa si foarte talentala la pictura si vioara iar Haruka o persoana sportiva si totusi eleganta chiar daca se imbraca la fel ca un baiat.
Inainte ca Haruka sa o intalneasca pe Michiru,aceasta isi dorea sa fie rapida ca vantul sau chiar vantul insusi si a nu a vrut sa accepte soarta de a fi o Sailor Soldier ,de frica schimbarilor, inclusiv visele ei. Cand pericoul a ajuns-o pe Haruka,Michiru a venit sa o apere si i-a spus ca daca va alege sa lupte cu ea ,viata i se va schimba pentru todeauna.Cuvintele lui Michiru i-au ajuns la inima si aceasta a acceptat datoria ei ca Sailor Uranus, pentru a lupta alaturi cu ea.
Cu toate astea fiind spuse, cum sa nu pot dedica o sectiune pentru aceasta pereche minunata?

~~~~
Voi ce parere aveti despre cele doua?
Care va place mai mult Michiru sau Haruka?
Cum vi se pare relatia lor?
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#2
Cand eram mica le vedeam ca pe niste eroine "rele".....cand am revazut anime-ul mai tarziu mi-au placut:X.......relatia lor este una frumoasa, una este completarea celeilalte......pe cat e Michiru de feminina, pe atat e Haruka de masculina.....relatia lor ar mai putea fi caracterizata si ca fiind gratioasa si eleganta.....
Chiar daca Haruka mi se pare un personaj interesant, mie imi place mai mult de Michiru 4.....Probabil ptr feminitatea si gratia ei...ea nu este neaparat o sailor atat de buna pentru ca nu prea lupta ....dar iese in evidenta Smile

Nu cred ca s-a pus accentul atat de mult pe relatia lor pentru ca Haruka seamana foarte bine cu un baiat si putea fi confundata foarte usor 39
[Imagine: neptune_20.gif]

#3
Am hotarat sa sterg postul dar nu pot, am cerut sa-mi fie sters contul dar toata lumea e in vacanta. Asa ca singura solutie e sa postez acest mesaj in locul posturilor initiale pana cand cererea mea va fi rezolvata.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)