Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ce ati shimba din sfarsit?

#1
Vreau sa va intreb ce anume ati schimba voi din sfarsitul care se gaseste in anime DT? :d

Eu una asi dori ca Light sa nu moara si sa ramana cu Misa. Sa spunem ca asta a fost un vis pe care l-a avut Light si peste cativa ani o vede pe Misa si se indragosteste de ea. Ca si cum visul a fost de fapt un fel de semn ca ei doi sa fie impreuna ( Sa nu gasesc aceasta idee intr-o poveste DT. O.K.? )

Spuneti-va si voi parerea!

[posturi unite]
Nici fani death note nu vad, ati intrat in pamant?
Acum pe bune nu exista fani DT? NU pot sa cred, am crezut ca mai exista fani infocati ca mine.
Asta e. Mi-am luat teapa.
Va rog frumos sa intrati sa scrieti ceva.

#2
In primul rand as schimba partea in care moare L. Categoric.Sunt o mega fana a lui Ryuzaki.
Ca moare Misa,putin imi pasa78 Ma lasa rece.
As vrea ka Light sa moara de mana lui L,iar aparitia lui Neear,Mello si Matt sa fie scoasa din anime. Sa fie lupta numai a lui L si Light.
Cam asa finalul.Light e mort iar L e viu.
Hmmm....desi am mai multe variante. Yaoi,de exemplu....
Light sa realizeze ca e indragostit de L si sa renunte la carnet pentru dragostea lui (desi e imposibil78 Light e obsedat de carnetu ala22) Misa sa fieeliminata din anime,nu si-ar mai avea rostul21
Alt final...Dupa moartea lui Light,L sa devina Kira.L e de un infinit de ori mai periculos ca Light daca ar avea carnetul.Mama,mama imi si imaginez8
L sa aiaba gagik......Cam ataat21)
Bye.

#3
Mai ca la fel si pentru mine 39 Nu as fi vrut sa moara Ryuzaki TT^TT Prea destept si cool tipul. Misa...sa fiu sincera nu ma intereseaza daca a murit, nu o suportam. Adica ce, a mai vazut careva pe cineva asa fericit si etc? Eu una nu 78 In afara de fratele mai mic...da' in fine. Light...cand a murit, recunosc ca am plans ca si cum mi'a murit un membru din familie. Era preferatul meu, si nici Matt si Mello nu voiam sa moara...tipii erau prea sexy :]] Inapoi la Misa: Nu as fi vrut niciodata sa fie cu Light--saracul avea prea multe pe cap deja, nu avea nevoie si de o fata care se tine dupa el 24/7. Misa si Ryuzaki...asta da! As fi vrut sa se gandeasca mai mult la sfarsit, eu una am crezut ca a fost cam...nah. Acum inapoi la Matt si Mello: Ar fi fost mai tare daca erau de partea lui Kira, iar Matt nu mai fuma asa TT^TT Mello si dragostea lui pentru ciocolata...asta nu mi'a placut, lol. Eu una nu suport ciocolata.
Iar Near?
Sa putrezeasca singur intr'un sicriu vechi la 100 de metrii sub pamant.
~Just Be Yourself; Don't Take Anyone's S***~

#4
Pai, as fi vrut cumva ca Light sa isi creeze o sosie pe care sa o trimita la Near, iar acea persoana care scria numele(Mikami, nu?) sa fie supravegheata de adevaratul Light. Dupa ce impusca aia sosia lui Light, deodata tipu ala (Matsuda parca, ala care trasese mai mult) sa cada ucis de atac de cord, apoi rand pe rand sa pice toti in afara de Near ,si hai sa zicem ,inca cineva neinarmat. Dupa asta iese Light de dupa usa, se uita la cadavrul sosiei, le zice la astia 2 (care sunt socati gen "WTF? Ce se intampla?" )adevarul, apoi le da drumul, razand de ei deoarce nimeni nu ii va crede, pedeapsa lor ca l-au subestimat pe Kira fiind sa traiasca in noua lume creata de el. Apoi no, Kira is termina planul, eventual Near incepe sa fie considerat nebun, Light is traieste viata mai departe, iar poate pana la urma mai incolo asa la vreo 25 de ani vine la TV si zice "Eu sunt Kira, va place noua lume? ".

PS: Am postat asta si la D.N. version acelasi lucru, insa atata timp ca e facut de mn finalul si nu e copiat n-are nimica, nu? Apropo, stie cnv unde pot sa gasesc fake-endingul de care zicea flaw intr-un post, ala in care castiga Light?
Ajutati-ma sa-mi indeplinesc visul: sa-i vad pe micutii astia adulti! Tot ce trebuie sa faceti e sa dati click!
[Imagine: r6KlR.png] [Imagine: IZpPm.gif] [Imagine: MRb1Z.gif] [Imagine: Z8Pjv.gif]

#5
Un thread atat de vechi si totusi raspunsuri atat de putine pentru Death Note. 2

Intr-adever, desi am fost mereu de partea lui Light si moartea lui L mi-a adus o oarecare satisfactie, a doua parte a seriei a fost putin seaca fara el. As fi preferat sa se afle mai tarziu ca nu a murit si daca Light tot moare, sa moara de mana lui. Near in schimb e un personaj pe care nu l-am suportat de la bun inceput. Nu cred ca am intalnit personaj mai enervant de atat. >.> Ar fi fost dragut sa pice macar el la sfarsit inaintea lui Light.

Cat despre sfarsitul in sine, mi s-a parut exagerat de patetic pentru un personaj atat de puternic cum a fost Light de-a lungul seriei. Dar asta e, n-ai ce-i face.

#6
Hmm, acum zaresc topicul.

Well, ce pot spune? Sfarsitul imi e pe palc in mare parte, dar nu imi convine deloc intrarea personajelor Near si Mello, Matt etc. Adica, unde era lupta celor doua genii? Era unu' contra 2. Si eu speram ca L sa se fi ascuns si la final sa fie Light vs L. Si sa moara amandoi, de preferabil in acelasi timp. Da, L a murit la jumatatea seriei si Light la final. Sad.

Oricum, finalul a fost facut cu un scop, sa dovedeasca ceva. Cel putin, asa te face sa crezi.

Psycho XD

#7
Ar fi complicat daca ar fi dupa mine sa schimb ceva din DN. As realiza schimbarile de la episodul de cand L si Light au fost in ploaie iar Ryuzaki i-a sters picioarele. Cam de acolo as face schimbari la modul sa ii mai inmoaie inima lui Light si sa renunte la ideea de a-l ucide pe L.
O alta schimbare as face-o undeva prin momentul in care Light se instraineaza de carnet, nu l-as mai lasa sa intre in contact cu el ramanand amandoi buni prieteni si detectivi renumiti. Desigur, cred ca am raspuns la intrebarea ci
u privire la sfarsit. Daca aceste lucruri s-ar schimba este destul de clar cum ar tebui sa fie sfarsitul... L si Light in viata buni amici iar Misa... ehhh cu timpul Light sa se indragosteasca de ea.
[Imagine: 41825604.png]
Intelege, eu nu sa mor niciodata!

#8
As fi vrut ca Light sa castege in fata lui Near. Macar daca Light ar fi pierdut, as fi vrut sa fie in fata lui L. incera sa fiu, Near ma cam enerveaza, chiar daca nu gasesc motive.
Deci nu as fi vrut ca Light sa moara, chiar mi ar fi placut sa el sa reuseasca sa creeze acea lume al carei zeu ca fie el.
In orice caz, macar as fi vrut ca anime-ul sa respecte sfarsitul din manga, une Light are o moarte mai 'respectabila', daca pot sa spun asa.
"Sometimes it takes a good fall to really know where you stand"

#9
Si pe mine m-a cam iritat prezenta lui N de la sfarsit. Nu imi place din simplul motiv ca L a purtat o lupta lunga cu Kira iar un copilas vine si ii cam fura toti laurii. Eram curios de unde N dar am vazut ultimul film cu L si am priceput de unde si cu acest personaj.
Habar nu am, nu sunt de acord nici cu ''politica'' lui Light de nimicire a elementelor negative, criminali, dar nici nu as fi vrut un astfel de final. As fi sperat ca L si Light sa fie amici si sa dispara de tot Kira si carnetele. Sunt pacifist... ceee?! Vreau pace de ambele tabere 21
[Imagine: 41825604.png]
Intelege, eu nu sa mor niciodata!

#10
Pai, as schimba, moartea lui L, sa ramana in viata si sa continuie cazul, iar pe parcurs va putea apare si N. As mai schimba moartea lui Matt si Mello, care si ei vor putea ajuta pe parcurs la caz.
In finalul anime-ului, as prefera ca Kira sa fie dus la inchisoare decat sa fie omorat, pentru ca moartea lui aduce destula suferinta pentru familie, prieteni si pentru Misa.
Cam asta ar fi idea mea dupa cum ar fi putut decurge anime-ul, am fost cam in lipsa de inspiratie, dar asta e.
[Imagine: ma_bike__s_epic_by_jackroono-d4k64fi.gif]
My bike is epic, bischez b-)




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)