Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

GFX Game.

#21
Se pare că niciuna dintre noi nu progresează, hehe. Fontul nu e prea bine ales şi a început să mă cam sâcâie Outer Glow-ul, am o perioadă de cqnd am renunţat la el. Smile Culorile sunt.. roze şi galbene şi portocalii. Am văzut că ai o manie cu semnăturile luminoase dar nu dă întotdeauna bine. Clipping mask-ul roz nu merge. 8, e prea încărcat.

[Imagine: total_paranoia_by_andorien-d4klc2f.jpg]
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#22
Off: Gah, nu prea am fonturi ca mi-am reinstalat windows-ul si am descarcat vreo cinci si mi-e o lene azi sa instalez de numai pot. Nu-i outer glow, just dodge tool. Stiu, dar am problema cu luminozitatea la laptop si nu-mi dau seama mai niciodata cand este bine si cand nu ._.
On: Yeah, i like it <3. Imi place cum ai folosit smudge si topaz, dar singurul lucru care nu-mi place este textul, adica el ca si text imi place, dar nu ca si font, urghh, cum ma exprim, de aceea daca nu gaseai un font mai bun ca asta pentru acest siggie puteai sa nu-l ami pui deloc. Imi place cromatica. 9.70
Next: gah, ceva in 20 de mins, o iau pe carari, in weekend ma apuc de tutoriale =.=.

[Imagine: OR2AY.jpg]
[Imagine: Jun0xCa.png]

#23
Really now? Ah! Tot ce pot spune e ca nu imi place cum l-ai blurat jos 22 De ce ai facut-o? De obicei se blureaza putin, sau in spate ca sa nu se observe anumite lucruri, dar la tine... Ai blurat mai tot. Acum il faci prea luminos, acum il faci blurat... incearca sa le folosesti toate la un loc, n la fiecare lucrare tot altul... si putin din fiecare. La lucrarea asta textul e "frecat" rau de tot > prea mare, neclar, zici k e sters. Mi-ar fi placut o alta retrospectiva din partea ta, sa scoti in evidenta personajul, sa-l faci sa straluceasca. ( nu ce cealalta lucrare postata) Nota: 7

Mine now: (ceva vechi)
[Imagine: footballasianplayersignature.png]
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#24
Am zis sa reinviu threadul. Alysu, nu sunt o critica pro in materie gfx, n-am fost niciodata, dar asa, ca aspect nu imi prea place, adica ai acoperit prea mult stockul, eu, pe vremea cand era fostul RoPhotoshop, o tipa imi spunea sa nu mai pun multe elemente pe stock fiindca arata urat, iti spun si eu asta acum, mai ales acel splatter brush. In stanga sus cred ca ai fi putut sterge acea bucata de c4d, iar in dreapta jos sa scapi de liniile alea si de ce am impresia ca ai folosit sharpen? Si prea mult? Oricum, 7, imi place acea sfera.

[Imagine: chocolate__by_agg_a-d5ak77h.png]
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#25
Hmm sa incerc sa nu incerc. O intrebare : poate participa oricine la acest joc gfx? sau doar membrii echipei gfx ? 106
Daca n-am voie, va rog mult sa ma scuzati. 106 108
Aggie, semnatura ta mi se pare reusita nici incarcata, nici simpla. Efectele se potrivesc si culorile, doar ca nu stiu ce stock este acela 39 arata ca batoane de jeleu *_* 24 * scuze visez la dulciuri* 8.50

[Imagine: minnz.png]
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]


#26
Citat:O intrebare : poate participa oricine la acest joc gfx? sau doar membrii echipei gfx ?
sigur ca toata lumea. ^^

Citat:doar ca nu stiu ce stock este acela arata ca batoane de jeleu
sunt batoane de ciocolata 21, ti-as da imaginea originala dar mi-e lene sa caut de deviantart.
Mi-ar fi placut o parere mai amanuntita, but whateva'.

Hm, first, nu imi place calitatea stockului, are un aspect ciudat, gen webcam photo, apoi mi se pare ca acele c4d-uri sunt puse prea ca sa fie umplut mai repede sigul si nu imi place cum se vede, mai ales ca sunt prea luminoase, iar in ansamblu pare prea simplu, sunt doar vreo doua c4d-uri si un border, nicio combinatie de nuante, nu ma atrage nimic la el. Imi place ca te semnezi discret. 6,80.

[Imagine: addicted_to_coffee_by_agg_a-d5bsddg.png]
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#27
Bun, eu am vrut ca signul meu sa fie mai simplu ^^" nu foarte nuantat.
Revin , signul mi se pare reusit , nici prea incarcat nici prea simplu, totusi numi prea mi se par ca sar potrivi acele brushuri galbene Smile si pentru a acoperi senzatia de goliciune din partea dreapta putea plasa stockul mai central, dar este lucrarea ta, eu nu ma prea pricep la comentat 106 imi place lucrarea 8.
Sa ma scuzi ca nu's buna la comentarii 108


[Imagine: unled2ss.jpg]
mda my silly work
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]


#28
Nu imi place. Culorile lasa de dorit, intr-adevar, imaginea (in imaginatia mea) nu iti permite sa folosesti o gama prea mare de culori, cred ca ar fi aratat destul de bine daca ar fi fost in mare parte doar negru si albastru, un albastru deschis, usor spre turcoaz. Nici textul nu ma incanta, font-ul lasa de dorit, eu cand nu stiam ce font sa folosesc puneam ce e mai simplu cu putinta, anume: Arial. 21 Acum... o nota... 6?

[Imagine: 2ecdpuo.png]
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#29
Off : Mimi ar trebui sa faci comentarii ceva , chiar daca critici so faci frumos, nu cu acest aer sa-i zic. Expresia '' lasa de dorit'' pur si simplu imi inspira batjocura. Daca nuti place deloc lucrarea , spune mai moale : culorile nu se potrivesc, puteai face x. fontul mergea altul sau nu are ce cauta acest tip etc... Nu te supara, dar ma intepat acea expresie '' lasa de dorit ''. :I

On : Nu am de comentat mult la lucrarea ta, pentru ca in esenta imi place. Culorile si efectele se potrivesc. Chiar daca am mai scris ce am scris mai sus, uneori tot ma inspiri.
9


[Imagine: zil2.jpg]

o sa fie si asta jalnica
edit : asta e veche
...............[Imagine: bnkWUB1.png?1]


#30
Denissu, esti incepatoare, Mimi nu e si stie ce zice. Learn to deal with critiques.

Lucrarea ta este prea incarcata pentru ca incadrarea si compozitia sunt anevoioase. Ai umplut intregul sig cu stockul si atunci nu ti-a ramas mare spatiu in canvas pentru modificari. Textul acela in loc sa adauge ceva mai mult incarca. Nu te mai semna pe semnaturi, sunt sigura ca nu va face nimeni RIP si se vede urat oricum, mai ales ca e foarte vizibil. Incearca pe moment sa te ocupi de tutoriale pentru incepatori cat mai diverse pana iti gasesti un stil.

Lucrarea mea pentru Aggie, nu am nimic nou:

[Imagine: hexU8.png]
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)