Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Evanescence

#11
Amy Lee are, intradevar, o voce superba si imi place stilul adoptat.Nu pot sa zic ca sunt innebunita dupa aceasta trupa, dar o simpla fana dap.Melodii preferate:
-Haunted
-Bring Me To Life
-My Immortal
-Lithium
-Away From Me
-Tourniquet(ce mult imi placea mie melodi asta)
-Going Under
-Lies
-Sweet Sacrifice
-Everybody's Fool
-Call Me When You're Sober
[Imagine: robin-1.jpg]

#12
eu LOVE LOVE :XEvanescence ..u f e una din trupele mele favorite, piesele mele favorite sunt:Going under si bring me to life..... nu stiu dar dupa ce asculti o mel de-a lor nu te mai poti opri e ca un drog..... un drog cu reactii averse21 credetima pe cuvant 21) iti da o stare de melancolie placuta ...de visare ...e perfect cand esti sauparat(a) .... cum a zis si flower_of_hell it da o stare unica ... e greu de spus exact care e aceea10

#13
imi place la nebunie Evanescence melodiile mele preferate sunt:
-sweet sacrifice(pur si simplu o iubesc8)
-Bring me to life este asa frumoasa si sad
-Haunted imi place foarte mult
-My Immortal
-Lithium
-Away From Me
pur si simplu iubesc melodiile acestea si Amy lee are o voce asa de frumoasa si draguta arata super tare
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

[Imagine: chibi_1462.gif]
, chibi-ul lui mada_sasuke


[Imagine: bg46rm.jpg]

Don't worry be happy
Nu dispera cand soarta te apasa si nici nu plange de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…

A faithful friend is hard to find.. remember man and keep in mind

#14
...Evanescence, este, a fost si va fi una dintre trupele mele preferate... pur si simplu melodiile lor te aduc intr`o stare ciudata, un fel de bucurie amestecata cu tristete.. vocea lui Amy : X.. ar m'ai trebui sa zic ceva? ^^'.. versurile exprima niste sentimente pure... deasemenea ador faptul ca ea adopta un look spre goth, care i se potriveste foarte bine..in unele poze parca ar fi un inger gothic :] ..cel mai mult imi place faptul ca Evanescence [si mai ales solista] au adus ceva nou in muzica din ziua de azi.. [in care predomina specimene precum Britney Spears..].. melodii preferate: pai.. cred ca Missing, Hello si Bring me to life..

#15
Evanescene este prima trupa de rock pe care o ascult .Am ascultat-o prima data la recomandarea unei prietene .Dupa asta am inebunit dupa Evanescence .Ador vocea lui Amy Lee .Cel mai mult imi plac: Tourniquet(primul cantec pe care l-am ascultat) ,Everybody's fool(care il ascult tot timpul) ,my imortal si bring me to life .Doar pe astea le ascult ,dar sunt sigura ca imi plac toate cantelele .Cred ca sunt fana 90% ,deci Evanescene 4 ever!
[Imagine: gfxd.png]


#16
Imi place mult trupa asta...inafara de faptul ca ma regasesc f bine in multe melodii..plus ca au melodii ritmate numa' bune de amv-uri^^...ador vocea lui amy...una din cele mai frumoase....hmm..sa vdm..cred ca maj melodiilor imi plac dar cel mai mult ascult: Going Under,Lithium,Missing,Further Away/Farther Away [ cele 2 versiuni],Anything for you,Call me when you're Sober,Bring me to life,Even in Death,Cloud Nine,Weight of the World.....ehehehe..cum ziceam...maj sunt fav...dar astea sunt special..
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#17
Well intru si eu in grup4
Voi incepe prin a o lauda pe Amy Lee..are o voce absolut superba..atat de puternica si patrunzatoare,,te face sa simti cu adevarat sentimentele ce la transmite melodia.Versurile sunt si ele geniale,in general sunt intunecate,pline de tristete,ura,durere insa toate astea se amrmonizeaza perfect cu vocea lui AMy.
Preferatele mele sunt: Hello,Going under,Bring me to life,Call me when you're sober etc.

#18
HeLLo :3
So Evanescence este trupa mea favorita. Si da, ii ador vocea lui Amy Lee. Este foarte puternica si ce sa mai zic, imi place si cu asta basta...
Iar melodiile, nu stiu imi dau o stare de liniste [mda' stiu ca suna ciudat]. Pur si simplu ma calmeaza melodiile asta, ce`i drept cateodata ma si intristeaza dar mereo le voi adora indiferent de ce sentiment imi dau.
Melodiile mele preferate...pai sa vedem:
Missing
Bring me to life
Lithium
Lies
Hello

Si asa as putea continua cu treisfert din melodiile trupei, dar ma abtin
Zbye :3
KyuMin.

#19
E una din formatiile pe care le iubesc; pot asculta Evanescence in orice moment, indiferent de starea pe care o am. Ma ajuta intotdeauna ...

Solista se implica de fiecare data, transmitand ceva. ceva care lipseste cu desavarsire in muzica contemporana (cu mici exceptii, desigur).

Piese preferate.. well, cred ca Hello si My immortal imi plac cel ai mult
.
destiny is for losers. it's just a stupid excuse to wait for things to happen instead of making them happen.

#20
Daa 8 . Any are o voce frumoasa, linistitoare . are niste cantece superbee . Tin minte ca primu pe care l`am ascultat a fost going under \m/ . Si inca il ador =p~ . Hai ca sa n`o lungesc [nu`mi place sa dau commuri kilometrice21] pe scurt: LuLu like`s it ! <3 .




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)