Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Light/Kira/Raito(Death Note)

#11
Mie personal imi place foarte mult acest peronaj din Death Note, nu doar ptr ca e personajul principal, dar e diferit de celelalte personaje. E destept si in acelasi timp si puternic. Ideea care a avut-o, a fost una foarte buna, dar trebuia sa se tina de cuvant si sa termine ce a inceput, nu sa inceapa sa omoare oameni nevinovati. Imi place la el ca ar putea fi un foarte bun detectiv, deoarece gandeste rapid, e destept, gaseste repede indicii si le leaga intre ele. E la fel de bun ca L. Dupa ce a murit L, Light a ramas cel mai destept dintre personaje *parerea mea*. Si in plus mi se pare si simpatic, dragut si hot. ^___^
[center][Imagine: Orochimaru-tongue.gif][/center]
[center]大蛇丸[/center]

#12
Kira - Light - Raito - Laito
Well...recunosc, nu sunt un fan Light dar totusi...iata-ma! so...cateva randuri.
Este un tip inteligent si destul de frumos. A avut scopuri nobile si mereu si-a dorit sa lupte pentru dreptate. A muncit mult sa ajunga politist si merita laudat. Desi a facut tot tam-tamul asta ca sa faca din lume una mai buna...nu a facut-o intr-un mod bun. A 'manipulat' oameni si s-a jucat cu sentimentele altora. Pot zice ca nu a fost vina lui, cand a vazut 'puterea' aceea numai a lui...a luat-o razna. Nu a gandit decat pentru el...egoist. Iar sa fi un zeu e mult mai mult...nu e o joaca de copil. Un singur om nu poate sa schimbe lumea, bine, daca tu iti faci un grup s-ar spune ca a fost ideea ta, dar nu ca tu ai schimbat intreaga lume.
Hmm...am zis numai critici...heh...oricum stiu ca Light e un baiat bun, sau cel putin stiu ca inainte sa primeasca Death Note-ul a fost un baiat minunat.
So...thats it.
[Imagine: one_piece_quotes__luffy__quote_3__by_sky...5yul99.png]
Carpe Diem.

#13
Fara doar si poate, Light este personajul meu favorit din DN si nu numai. Este personajul meu favorit din TOATE ANIME`URILE. Mi se pare atat de complex, de inteligent si pur si simplu perfect. Faptul ca a vrut sa curete lumea de criminali, I subscribe to this. Chiar daca devii tu insati un criminal, mai bine sa stii ca ai scapat de ceilalti. In ciuda indiferentei sale - sau nu prea - fata de Misa, mi s`a parut asa dulciiiic cand a sarutat`o ( Misa fan till death ). Sfarsitul lui mi s`a parut... nu ce merita. Ar fi fost asa genial sa poate deveni un shinigami. Ä‚sta era singurul sfarsit pe care`l vedeam pentru Light.
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#14
Sunt de acord. Light/Raito/Kira este pers. meu preferat din DN.Nu stiu de ce si nu imi pasa, e foarte inteligent , admit asta chiar a stiut cum sa-si schimbe norocul si sa iasa numai bine. In legatura cu L nusunt de acord cuun lucru. Nu trebuia sa il omoare... dupa moartea lui L eu perosonal cred ca animeul a devenit plictiitor. Daca nu era el Raito ar fi ajuns departe, dar...
Lasand asta, vorbim despre Light
Este un perosonaj tipic, Adica cand are in mana maretia suprema si santa de a schimba lumea cedeaza nervos 22
[Imagine: b8f65f542abd0505e12f6004548c5ee1-d3li7a9.png]


#15
adika zike mai mult replici fara sa se gandeasca la consecinte,lucru care nui statea in fire.de obikei se asigura ca totul iesise conform planului si abea apoi se bucura de victorie.
When you attend entertainment party ,if you wearing lovely fashion pumps ,that will make you more charming among your friends!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Light vs L dark_anime 27 25.612 15-09-2015, 11:47 PM
Ultimul răspuns: Florence Iris Winter
  Light VS Kira Coyote Stark 22 16.252 05-08-2014, 12:45 PM
Ultimul răspuns: scarllette
  Favorite Shinigami [Death Note] Gwindel 19 17.554 09-07-2014, 03:01 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Light-viu?! Zyklon 3 4.245 25-04-2014, 10:41 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Ce ai face daca ai avea un "DEATH NOTE"? hikari marina 24 29.554 25-04-2014, 10:07 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Credeti ca ceea ce face Light este bine? the_death_goodies 38 26.914 15-02-2014, 09:58 AM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness
  Daca ai putea adauga o noua regula in Death Note, care ar fi aceasta ? ? ?? Black~RoSe ?? ? 19 14.452 22-07-2013, 08:21 PM
Ultimul răspuns: Arinbjorn
  Prea mult Death Note cand... SnowFlake. 17 10.455 21-07-2013, 06:22 PM
Ultimul răspuns: Shinigami
  Death Note Yaoi? Luzer 23 19.920 06-10-2012, 02:45 PM
Ultimul răspuns: ReneePheonix
  Design Death Note DarkAngeI 1 2.683 03-04-2012, 07:40 PM
Ultimul răspuns: Hope


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)